Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, Brandtobrand είπε

Ή πάρε ένα δώρο αξίας 5 ευρώ και στειλτο στον βασικό λογαριασμό σου.

Fuck! Δεν το σκέφτηκα αυτό. Αυτό θα κάνω!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Super Moderators

Eίχα αναφέρει -νομίζω- προ ημερών πόσο βελτιωμένη είναι η νέα wishlist του Steam: προσθέτεις ευκολότερα παιχνίδια, παρουσιάζονται αρτιότερα, είναι πιο απλό να τους αλλάξεις σειρά, να τα ανεβοκατεβάσεις στην κατάταξη ή να τους ορίσεις απευθείας θέση.

Όμως, διαπιστώνω πως έχω "χάσει" το tab με τα παιχνίδια που έχω μαρκάρει ως "followed". Προηγουμένως, υπήρχε ένα tab και τα έβρισκες αμέσως, τώρα για κάποιο λόγο δεν το βλέπω. Το έχει εντοπίσει κανείς; Είναι κάτι προφανές και μου ξεφεύγει;

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Snoob said:

Eίχα αναφέρει -νομίζω- προ ημερών πόσο βελτιωμένη είναι η νέα wishlist του Steam: προσθέτεις ευκολότερα παιχνίδια, παρουσιάζονται αρτιότερα, είναι πιο απλό να τους αλλάξεις σειρά, να τα ανεβοκατεβάσεις στην κατάταξη ή να τους ορίσεις απευθείας θέση.

Όμως, διαπιστώνω πως έχω "χάσει" το tab με τα παιχνίδια που έχω μαρκάρει ως "followed". Προηγουμένως, υπήρχε ένα tab και τα έβρισκες αμέσως, τώρα για κάποιο λόγο δεν το βλέπω. Το έχει εντοπίσει κανείς; Είναι κάτι προφανές και μου ξεφεύγει;

Ευχαριστώ.

Στην κεντρική σελίδα του store, πάνω αριστερά που λέει Your Store αν κάνεις hover εμφανίζεται από κάτω επιλογή Followed Games & Software. Νομίζω εκεί είναι, αν και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω καθώς δεν έχω τίποτα followed :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Snoob είπε

Όμως, διαπιστώνω πως έχω "χάσει" το tab με τα παιχνίδια που έχω μαρκάρει ως "followed". Προηγουμένως, υπήρχε ένα tab και τα έβρισκες αμέσως, τώρα για κάποιο λόγο δεν το βλέπω. Το έχει εντοπίσει κανείς; Είναι κάτι προφανές και μου ξεφεύγει;

Νομίζω αυτό ψάχνεις: http://steamcommunity.com/my/followedgames

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
10 ώρες πριν, Aruil είπε

Στην κεντρική σελίδα του store, πάνω αριστερά που λέει Your Store αν κάνεις hover εμφανίζεται από κάτω επιλογή Followed Games & Software. Νομίζω εκεί είναι, αν και δεν μπορώ να επιβεβαιώσω καθώς δεν έχω τίποτα followed :P

Αυτό είναι, από το Your Store βρίσκεις τα Followed Games & Software. Για μένα, τα Followed ήταν -και είναι- ένα είδος "προκριματικής wishlist", δηλαδή έβαζα εκεί παιχνίδια τα οποία με ενδιέφεραν ως ιδέα αλλά όχι τόσο για να πω "αν ήταν διαθέσιμο, θα το αγόρασα". Παλιά, ήταν tab δίπλα στα wishlisted και βόλευε πολύ. 

8 ώρες πριν, pigeon είπε

Νομίζω αυτό ψάχνεις: http://steamcommunity.com/my/followedgames

Ναι, ευχαριστώ, αυτό είναι, απλά έλεγα μήπως υπάρχει ως επιλογή μέσα από το client, είναι εκεί που ανέφερε ο Aruil. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 3/24/2018 στις 8:03 ΜΜ, Snoob είπε

Ναι, ευχαριστώ, αυτό είναι, απλά έλεγα μήπως υπάρχει ως επιλογή μέσα από το client, είναι εκεί που ανέφερε ο Aruil. 

Δυστυχώς δεν βρήκα τίποτε, αλλά υπάρχει ένα κόλπο για γρήγορη πρόσβαση σε διάφορες σελίδες. Μπορείς να προσθέσεις ένα κρυφό link στην περιγραφή του προφίλ σου που θα σε πηγαίνει γρήγορα, ακόμα και μέσω client. Πάλι 2 κλικ απόσταση θα είναι αλλά δεν θα φορτώνει την 1η σελίδα του store

[url=http://steamcommunity.com/my/followedgames] ⠀ [/url]

* Ο χαρακτήρας ανάμεσα στις αγκύλες δεν είναι κενό, για να "πιάνεται" εύκολα από το ποντίκι αλλά να μη χαλάει οπτικά την περιγραφή. ;)

Επεξ/σία από pigeon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ένα ακόμα site με στατιστικούλια.. Ωραίο που γίνεται sort ανα χώρα/level

https://steamladder.com/profile/76561197971964439/

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

New Profile Privacy Settings

Steam now hides your game library by default

 

να το κάνετε public!
Αλλιώς θα χάσουμε μια από τις καλές υπηρεσίες στατιστικών! Το steamspy!

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, soiramk είπε

Έχει πρόβλημα το steam;

Δεν μπορώ να κάνω sign-in...

Με 2 προσπάθειες , μπήκα κανονικά (σε 2 PC δοκίμασα, στο 2ο μπήκε με την πρώτη κανονικά). Την πρώτη κόλλησε και το τερμάτισα από τον task manager. Αν σου έχει κάνει κάτι αντίστοιχο, χρειάζεται να τερματίσεις το steam client bootstrapper και να ξαναδοκιμάσεις.

Επεξ/σία από tommybertsen
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφορά σε κείμενο

You have entered your password or account name incorrectly. Please check your password or account name and try again.

Αυτό μου λέει...

Ξεκίνησε κανονικά να είμαι logged-in στο steam app, αλλά δεν μπορούσα να μπω σε browser.

Έκανα log-out από το app και τώρα δεν μπορώ να μπω από πουθενά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν δείχνει να υπάρχει (πλέον τουλάχιστον) κάποιο θέμα με το auth service του steam. 

Οπότε ξανα-έλεγξε καλού κακού τα κλασσικά (ξεχασμένο Caps Lock, πληκτρολόγιο γυρισμένο σε ελληνικά κλπ), κι αλλιώς κάνε τη διαδικασία για account recovery. 

https://help.steampowered.com/en/wizard/HelpWithLogin

Και σε πιο extreme καταστάσεις:
https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5421-QTFB-3090

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα..ρε παιδια θελω μια βοηθεια σχετικα με το gta 5. Παιδεύομαι 1 εβδομαδα με email με το Rockstar games social club αλλα τιποτα δεν εχω βρει λύσει.

Μου βγαζει αυτο το πραμα ..... .. . . .rockstar activation code already in use.......τι να κανω,εχω βαρεσει κοκκινα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...