Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά θέλω να βάλω χρήματα στο steam wallet μου και μου ζητάει μερικά στοιχεία όπως διεύθυνση κατοικίας ταχ.κώδικα κ.α

Πρέπει να δώσω τα πραγματικά μου στοιχεία;

(είναι η πρώτη φορά που βάζω χρήματα στο steam wallet)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γειά θέλω να βάλω χρήματα στο steam wallet μου και μου ζητάει μερικά στοιχεία όπως διεύθυνση κατοικίας ταχ.κώδικα κ.α

Πρέπει να δώσω τα πραγματικά μου στοιχεία;

(είναι η πρώτη φορά που βάζω χρήματα στο steam wallet)

Ναι τα πραγματικά δώσε. ελπίζω να μη φοβάσαι το φακέλωμα η τίποτα κακό. μόνο αστείο θα ακουστεί. προχώρα άφοβα και καλές αγορές :-)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ονομα και κινητο δινω αφοβα κι ας τα μαθει οποιος να ναι, προσωπικα δεν βλεπω κανενα λογο να δινω για digital goods διευθυνση. γραφω απλα την περιοχη και τκ.

το steam δεν στελνει τιποτα για να χρειαζεται να την εχει. και δεν ειναι θεμα αξιοπιστιας του steam η ιδιωτικοτητας,

καθως με καρτα και paypal πληρωνω και εμπιστευομαι το steam 1000%.

αλλα μπορει να συμβει και leak και hacking και στις καλυτερες οικογενειες οποτε οσο λιγοτερα ξερουν τοσο το καλυτερο. φυσικα αν θελεις να παραγγειλεις controller δωσε διευθυνση αφοβα :D . το steam ειναι οσο αξιοπιστο ειναι το αμαζον και το παυπαλ και αναλογου μεγεθους sites.  και τα τελευταια χρονια ειναι εως και παρανοικοι με την ασφαλεια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια πριν λιγες μερες εφτοιαξα steam λογαριασμο για ενα παιχνιδι.Οταν εφτοιαξα λογαριασμο δε μου βγαλε μυστικη ερωτηση εχει αλλαξει;;Μεσα στο παιχνιδι βαζω να φαινονται στις ρυθμισεις του steam τα fps δε τα δειχνει.Δε λειτουργει;;Αν βαλω καρτα steam στη διευθυνση που ζηταει δενεται με το λογαριασμο η οχι;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα και χρονια πολλα, εχω δυο ερωτησεις, εφτιαξα δευτερο λογαριασμο steam γιατι θελω να αγορασω καποια παιχνιδια σε δευτερο account, η πρωτη ερωτηση ειναι πως ειναι δυνατον να μου εμφανιζει στο library καποια games που εχω αγορασει στο αλλο μου account και οχι σε αυτο και δευτερον υπαρχει κινδυνος για ban επειδη εφτιαξα δευτερο account αν πχ παιξω καποια παιχνιδια που εχω στο αλλο account μου μεσω του καινουριο εφοσον δεν εχουν αγοραστει απο αυτο?

 

Και τελως τι ειναι αυτο το update queued που γραφει διπλα στο cod?

post-391493-0-25762600-1514390981_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα και χρονια πολλα, εχω δυο ερωτησεις, εφτιαξα δευτερο λογαριασμο steam γιατι θελω να αγορασω καποια παιχνιδια σε δευτερο account, η πρωτη ερωτηση ειναι πως ειναι δυνατον να μου εμφανιζει στο library καποια games που εχω αγορασει στο αλλο μου account και οχι σε αυτο και δευτερον υπαρχει κινδυνος για ban επειδη εφτιαξα δευτερο account αν πχ παιξω καποια παιχνιδια που εχω στο αλλο account μου μεσω του καινουριο εφοσον δεν εχουν αγοραστει απο αυτο?

 

Και τελως τι ειναι αυτο το update queued που γραφει διπλα στο cod?

 

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά να έχουμε. Λογικά επειδή το account είναι στο ίδιο δίκτυο, εμφανίζει τη λίστα μέσω family share. Ban δεν θα φας, είναι σαν να έχεις δώσει σε κάποιο μέλος της οικογένειας πρόσβαση, απλά δεν μπορείς να παίξεις ταυτόχρονα και στα 2 accounts.

 

Το update queued σημαίνει ότι υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση για το παιχνίδι, πας στο LIBRARY -> DOWNLOADS και την εγκαθιστάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρόνια πολλά, καλή χρονιά να έχουμε. Λογικά επειδή το account είναι στο ίδιο δίκτυο, εμφανίζει τη λίστα μέσω family share. Ban δεν θα φας, είναι σαν να έχεις δώσει σε κάποιο μέλος της οικογένειας πρόσβαση, απλά δεν μπορείς να παίξεις ταυτόχρονα και στα 2 accounts.

 

Το update queued σημαίνει ότι υπάρχει μια διαθέσιμη ενημέρωση για το παιχνίδι, πας στο LIBRARY -> DOWNLOADS και την εγκαθιστάς.

Σε ευχαριστω φιλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αντιμετοπιζω  προβλημα ΣΤΟ STEAM  οταν παω να κατεβασω παιχνιδι μου βγαζει μηνυμα αδυναμια επικοινωνιας με τους διακομιστες.

Τι φταιει?Ξερει κνσ τι πρεπει να κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Παρενθετικά, η νέα wishlist του Steam είναι πολύ καλή: εύχρηστη, έλυσε και το θέμα με τις "χαμένες" εικόνες των παιχνιδιών, συνολικά εξαιρετικές αλλαγές.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

http://store.steampowered.com/sale/dead-island/

Το έχει σαν προσφορά.Δεν έχω ασχοληθεί με την σειρά, παρόμοια που έχω στην κατοχή μου είναι το l4d.

Σαν τιμή- τίτλος αξίζει?

Και τι διαφορά έχει το 2ο με το 3ο? 

Ευχαριστώ...

Spoiler

 

 

Screenshot_2018-02-24-01-29-54-443.jpeg

Επεξ/σία από imetrelosOK
Συμπλήρωμα
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...