Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μου εστειλε ενας στο στιμ μηνυμα, τον εχω φιλο πανω απο χρονο ενα λινκ με steamhallowen και καλα για φρι στιμ καρντσ να το στειλω σε φιλους κτλ επαιζα δεν εδωσα σημασια


και μετα απο καμμια ωρα ενας φιλοσ μ μου στελνει ενα τραγουδι και ο μ@!@$σ ανοιγω το παραπανω λινκ,που δεν εμφανισε κατι no gateway

υπαρχει κατι τετοιο η μουφα ?

εκανα κλιν με hitman ,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πειτε μου σας παρακαλω καποιος που γνωριζει, αν καποιος φαει ban σε ενα παιχνιδι στο steam υπαρχει περιπτωση να μη μπορει να ξαναπαιξει κανενα παιχνιδι online στο steam ή να του κλεισουν το account και να χασει τα παιχνιδια του? Συγκεκριμενα για το killing floor 2 αναφερομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα θα ηταν ωραιο να του τα κλεισουν ολα και σε single player ban ολα με το καθε στοκο που cheatαρι (μιλαω μονο για ονλαιν τσιτ σε σινγκλ ας κανει οτι θελει)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη αν ενας cheatarei στο Counterstrike πιστευεις οτι ειναι σωστο και λογικο να του απαγορευσεις την προσβαση σε ολα τα παιχνιδια που εχει αγορασει στην πλατφορμα του Steam? Παιχνιδια αγορασμενα απο αλλες εταιριες, με κοστος 100αδες ή 1000αδες ευρω?

Ουτε καν σε αλλα παιχνιδια της ιδιας εταιριας δεν θα φαει ban. Κερδοσκοπικες εταιριες ειναι, θελουν να του πουλησουν και στο μελλον τα προιοντα τους.
Κατακριτεο το cheating, σιγουρα, δεν διαφωνω, αλλα ας εχουμε και μια λογικη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν κάποιος chetαρει θα ήταν λογικό να τον μπανάρουν από το steam. Και καλά θα του κάναν. Αν το κάνει σε ένα παιχνίδι θα το κάνει και σε άλλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αν κάποιος chetαρει θα ήταν λογικό να τον μπανάρουν από το steam. Και καλά θα του κάναν. Αν το κάνει σε ένα παιχνίδι θα το κάνει και σε άλλα.

Η λογική αυτή μου θυμίζει μία καθηγήτρια στο Λύκειο που με το που έμπαινε στην τάξη , έλεγε 

-Tommybertsen, έξω

-Μα, γιατί , τι έκανα; 

-Δεν έκανες, θα κάνεις.

:P 

 

Με αυτό θέλω να πω πως αν cheatαρει σε ένα, φάει ban και δε βάλει μυαλό, τότε είναι άξιος της μοίρας του, γιατί πολύ πιθανόν, θα φάει και στα υπόλοιπα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μπει στη διαδικασία να cheatάρει θα το ξανακάνει. Ας τον μπανάρουν από ολα τα multiplayer, ας παίζει single player :)

2 κενά σε αυτό που προτείνεις. Πρώτον όπως είπε και ο wiz ο πρώτος σκοπός δεν είναι να βγάλεις τον άλλον άχρηστο ως αγοραστικό κοινό. Δεύτερον ο σκοπός δεν είναι να τον τιμωρήσεις για πράγματα που δεν έκανε (έφαγες ban στο ark, δεν ξαναπαίζεις payday ) 

 

ΥΓ αυτό που έγραψες και έκανα quote που ακριβώς στηρίζεται ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε ολα μπαν και αν μπορουσε να του καει η καρτα γραφικων η το πισι (σαν το παλιο να του καει το βιντεο)

ειναι μαστιγα οι τσιτερ και αν δεν παρεις μετρα σωστα δεν προκειται να βγει πουθενα.

και θα το πω απλα τσιταρις εκει που παιζεις ας πουμε εγω εχω 100 παιχνιδια στο στιμ παιζω ενα εκει τσιταρω στο προ αν επαιζα και κολ και εκει λογικα θα τσιταρα.

αν ηξερα οτι αν κανω κατι κακο θα χασω τα παντα δεν θα το εκανα.και βεβαια για τους ηλιθιους παντα υπαρχει τροπος.απλα θα εχουν ενα λογαριασμο στιμ για το νεο κολ ενα για το επομενο και παει λεγοντας.οποτε μακαρι να καιγεται το πισι κατευθειαν :devil: :shock: :-D :-D :-D


Η λογική αυτή μου θυμίζει μία καθηγήτρια στο Λύκειο που με το που έμπαινε στην τάξη , έλεγε 

-Tommybertsen, έξω

-Μα, γιατί , τι έκανα; 

-Δεν έκανες, θα κάνεις.

:P

 

Με αυτό θέλω να πω πως αν cheatαρει σε ένα, φάει ban και δε βάλει μυαλό, τότε είναι άξιος της μοίρας του, γιατί πολύ πιθανόν, θα φάει και στα υπόλοιπα. 

αυτο αν και ειναι αλλο θα πω το εξης αν κανεις καθε μερα μανουρα μεσα στην ταξη ειναι αυτονοητο απλα δεν θες να πιστεψεις οτι δεν θα κανεις κατι η πρεπει να δωσεις στον αλλο να καταλαβει οτι κατι αλλαξε που λογικα δεν...

ολοι περασαμε απο εκει και τα ξερουμε μην λεμε και υπερβολες ΛΟΛ ωραια χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 κενά σε αυτό που προτείνεις. Πρώτον όπως είπε και ο wiz ο πρώτος σκοπός δεν είναι να βγάλεις τον άλλον άχρηστο ως αγοραστικό κοινό. Δεύτερον ο σκοπός δεν είναι να τον τιμωρήσεις για πράγματα που δεν έκανε (έφαγες ban στο ark, δεν ξαναπαίζεις payday ) 

 

ΥΓ αυτό που έγραψες και έκανα quote που ακριβώς στηρίζεται ?

 

Αυτό που έγγραψα στήριζεται σε αυτό που είπε ο tommy. 

 

Στο θέμα μας, πιστεύω ότι ο σκοπός είναι να προστατευτεί ο παίχτης που παίζει δίκαια και φυσικά ο ανταγωνισμός και είπα τι θα έκανα εγώ αν ήμουν steam. Θα μπάναρα από οποιαδήποτε myltiplayer game καποιον που cheetαρε έσως και μια φορά ναι.

Αν ήθελε να τα ξαναπαίξει ας έκανε άλλο λογαριασμό και να τα ξανααγόραζε. Είναι ένας τρόπος να αποτρέψεις κάποιους να cheatάρουν.

Πολλά παιχνίδια καταστρέφονται από cheetaρισματα, να κάνουν ότι μπορούν να το αποτρεψουν.

Επεξ/σία από petranthe
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε ολα μπαν και αν μπορουσε να του καει η καρτα γραφικων η το πισι (σαν το παλιο να του καει το βιντεο)

Ναι.. εγω θα ελεγα να γκρεμιστει το σπιτι του, να τον πατησει αμαξι κτλπ.. ας σοβαρευτουμε :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και vac ban να φας είναι ένα 6μηνο οπότε klein mein. Και αυτοί που τσιτάρουν "επαγγελματικά" είναι με multiple smurf accounts και csgo κλπ κλειδιά από sales ή κλειδάδικα δλδ στα @@ρια τους και αν τους κλείναν το account για 5 ευρώ συνολική αξία. Την καυλάντα τους κάνουν για χαβαλέ. Τώρα αν ένα 12χρονό πάρει το account του μπαμπά και βάλει ESP για να κάνει κάζο στους φίλους του στο σχολείο, ε προφανώς δε φταίει το 12χρονό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...