Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρόβλημα με steam

Έσβησα την εφαρμογή και την έκανα πάλι εγκατάσταση αλλά παιχνίδια μέσα δεν υπάρχουν και ειχα πάνω από 20. Τι μπορώ να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε το ποιο εμφανές πρώτο,πρέπει να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου που έχει τα παιχνίδια.

Αν πας στης ρυθμίσεις στο downloads μπορείς να ορίσεις φάκελο όπου κρατάει τα παιχνίδια.

Αν έσβησες την εφαρμογή με το να σβήσεις τον φάκελο από τον δίσκο τότε διέγραψες και τα παιχνίδια και θα πρέπει να τα ξανά κατεβάσεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας πούμε το ποιο εμφανές πρώτο,πρέπει να συνδεθείς με τον λογαριασμό σου που έχει τα παιχνίδια.

Αν πας στης ρυθμίσεις στο downloads μπορείς να ορίσεις φάκελο όπου κρατάει τα παιχνίδια.

Αν έσβησες την εφαρμογή με το να σβήσεις τον φάκελο από τον δίσκο τότε διέγραψες και τα παιχνίδια και θα πρέπει να τα ξανά κατεβάσεις.

βρηκα τι εγινε συνδεθηκα σε αλλο λογαριασμο αλλα και ο σωστος δεν τα ειχε κανει εγκατασταση οποτε τωρα τα κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά τo steam community market μου ειναι κλειδωμένο , λέει δεν έχω κάνει αγορές. Η πρώτη αγορά που έκανα φέτος ήταν 8 Αυγούστου , αυτό σημαίνει πως πρέπει να περιμένω μέχρι τις 8 Σεπτεμβρίου για να ξεκλειδώσει ? αν ναι θα γίνει αυτόματα ή πρέπει να ανοίξω ticket? 
thx 
edit: 

άκυρο , έκανα μόλις τώρα μια αγορά και μου εμφάνισε το παρακάτωThe Market is unavailable for the following reaso

  • It appears you've made a valid purchase on the Steam Store, but it's not 30 days old yet. More info...
If nothing further occurs to restrict your access, you'll be able to use The Community Market on 07/09/2017, 13:48:09.

για κάποιο λόγο δεν το εμφάνιζε μέχρι χθες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω physical copy απο παιχνιδι και τον κωδικο του steam και θελω να βαλω το παιχνιδι στο steam αλλα να το γραψω απ τα δισκακια γτ ειναι πολυ μεγαλο. Πως το κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο δίσκος προορίζεται για εγκατάσταση μέσω Steam και όχι να εγκαταστήσει το παιχνίδι ανεξάρτητα, μπορείς έτσι: https://support.steampowered.com/kb_article.php?ref=5357-FSQM-0382

 

Βέβαια, αν το παιχνίδι έχει ενημερωθεί από τότε που κυκλοφόρησε η retail έκδοση, θα πρέπει να το ενημερώσει στο τέλος το Steam μέσω Internet, και συνήθως οι ενημερώσεις έχουν μεγάλο μέγεθος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το βρηκα καπως. Βαζω τον κωδικο στο steam και το γραφω μετα απ το δισκακι, αλλα παει τοοοοοσο αργα. Μου λεει για το πρωτο δισκακι μονο θελει 6 ωρες!!! Δλδ αν το κατεβασω και το γραψω θα παει πιο γρηγορα! Κατι δεν παει καλα εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα το βρηκα καπως. Βαζω τον κωδικο στο steam και το γραφω μετα απ το δισκακι, αλλα παει τοοοοοσο αργα. Μου λεει για το πρωτο δισκακι μονο θελει 6 ωρες!!! Δλδ αν το κατεβασω και το γραψω θα παει πιο γρηγορα! Κατι δεν παει καλα εδω

άρα δεν κάνει install από το δισκάκι..Όσο μεγάλο και είναι το παιχνίδι 6ώρες install δεν κάνει..

Και το gta5 απόσο είχαμε διαβάσει πιο λίγο ήταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άρα δεν κάνει install από το δισκάκι..Όσο μεγάλο και είναι το παιχνίδι 6ώρες install δεν κάνει..

Και το gta5 απόσο είχαμε διαβάσει πιο λίγο ήταν.

Απ το δισκακι κανει γτ το γραφει και στο steam οτι κανει απ το δισκακι. Αν κανει απ το ιντερνετ παει πιο γρηγορα. Αυτο ειναι το κουφο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά αν θελήσω να πουλήσω τον λογαριασμό στο steam μέσω αγγελιών τι πρέπει να κάνω..?Πως μπορεί να εξασφαλίσει ο αγοραστής πως θα γίνει ο λογαριασμός αποκλειστικά δικός του?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν θελήσω να πουλήσω τον λογαριασμό στο steam μέσω αγγελιών τι πρέπει να κάνω..?Πως μπορεί να εξασφαλίσει ο αγοραστής πως θα γίνει ο λογαριασμός αποκλειστικά δικός του?

κάνεις αίτημα στις ρυθμίσεις του Steam για αλλαγή email. βάζεις του "αγοραστή" πατάς επιβεβαίωση. του δίνεις τα στοιχειά login password/ στη συνέχεια αλλάζει κωδικό.

Δηλώνει το κιν του τηλεφωνώ στο Steam/ περνάει και το app στο κινητό του και δε μπορεί να το πάρει κάνεις μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...