Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλή εναλλακτική του PUBG υπάρχει ή πεταμένα λεφτά;

δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο ειδος. και μη το σκεφτείς καν να πας σε h1z1 kotk. τα εχω και τα δυο και πραγματικά ειναι η μερα με την νυχτα.

προσωπικά το τρεναρισα εδω και μήνες για να μη δώσω 30ε για EA αλλα δεν κάνανε έκπτωση στο steam. τελικά έδωσα τα 30 αλλα δεν μετανιωνο ουτε cent. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στο ειδος. και μη το σκεφτείς καν να πας σε h1z1 kotk. τα εχω και τα δυο και πραγματικά ειναι η μερα με την νυχτα.

προσωπικά το τρεναρισα εδω και μήνες για να μη δώσω 30ε για EA αλλα δεν κάνανε έκπτωση στο steam. τελικά έδωσα τα 30 αλλα δεν μετανιωνο ουτε cent. 

 

κ το concept ποιο είναι;

σκοτώνεις μέχρι να μείνεις last one; 

έχει εξέλιξη, competitive κτλ ή είναι full casual;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φαση ειναι battleroyal. hunger games. εχει Solo, duo και squad αποτελούμενη απο 4 ατομα. εχουνε πλανα για μελοντικο competitive scene. και περνει updates συνεχεια, performance νεα οπλα κλπ. αν το παρεις απο steamstore δοκίμασε το 1 ωρίτσα δες αν σε ψηνει και αν το σηκώνει και το Pc σου γιατι δεν ειναι για παλιά μηχανήματα. και αν δεις και δε σου κανει τραβα ενα refund.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν λίγα πράγματα φέτος,

  • World of Goo / Machinarium / Samorost 2 / Tiny Bang Story / Gateways / Tetrobot & Co. / Sokobond, απ' αυτό εδώ το puzzle bundle με τα διαμαντάκια που είχα ήδη μερικά, μου βγήκε περίπου 7,50€
  • το απωθημένο τριών sales Gunpoint με 1,75€
  • το Stronghold Crusader HD με 1,59€
  • το 10000000 με 0,59€

και αναζητείται χρόνος για να παιχτούν όλα αυτά. :P :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ φτωχά πράγματα και για μένα. Crimson Court day 1 που ακόμα δεν έχω δει, Axiom Verge, Mordheim + 2 DLC, ένα DLC για το Endless Legend και το DLC του Sunless Sea. Όλα με χρήματα από τις κάρτες, τζαμπέ δηλαδή, και μου μείνανε και ρέστα.

 

Θα έπαιρνα το Doom αλλά ήταν τσιμπημένο και το βλέπω να πέφτει κι άλλο, το Elite κλασσικά στο 50% (βάλτε το στο 66% ρε τσιφούτηδες), ψήθηκα για Dishonoured 2 και Styx: Shards of Darkness αλλά θα πέσουν και τα δύο μελλοντικά. Northgard - Battle Brothers - Order of Battle DLCs όλα σε πολύ υψηλές τιμές για μένα.

 

Αν κάποιος έχει κάποια σύσταση για must see παιχνίδι πολύ ευχαρίστως.

 

Γενικά πολύ υποτονικά πράγματα και ήμουν και τελείως ανόρεχτος, ούτε τις κάρτες της ημέρας από το wishlist δεν έριχνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στιγμής έχω πάρει:

 

Asseto Corsa + Dreampacks

Batman Arkham City

Batman Arkham Asylum

Batman Arkham Origins

Bioshock Collection

Brothers - A Tale of Two Sons

Dishonored

Fallout 3

Half Life 1,Opposing Force,Blue shift + Orange Box

Hitman Absolution

Inside

Insurgency

Left 4 Dead 1,2 Bundle

Metro Bundle (2033,Last Light)

Ori and the Blind Forest

Portal 1,2 Bundle

Submerged

Syberia I,II Bundle

 

 

Και σκέφτομαι για τα

 

The Witcher 1,2

S.T.A.L.K.E.R.: Bundle

Mass Effect Collection

Outlast

 

Να δω πότε θα τα παίξω όλα αυτά.Η πρόθεση υπάρχει πάντως!

 

Τελικά,ας είναι καλά ο e-tic πρόσθεσα και τα παρακάτω και λέω να σταματήσω.

 

Borderlands GOTY

Euro Truck Simulator 2

Fallout: New Vegas

Grand Theft Auto Collection (Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto IV, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City, Grand Theft Auto: San Andreas, Grand Theft Auto: Vice City)

Machinarium

Mass Effect Collection

Outlast

S.T.A.L.K.E.R.: Bundle

Samorost 2

Samorost 3

The Witcher: Enhanced Edition

The Witcher: Assassins of Kings Enhanced Edition

 

Κανένα καλό fps singleplayer εκτός από το wolfenstein σε καλή τιμή προτείνετε;

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποιος κάποια γνώμη για το Owlboy? Φαίνεται ωραίο παιχνίδι ,πλατφορμας.

 

Εξαιρετικό παιχνίδι. Αν είσαι οπαδός του είδους δε πρέπει να το χάσεις αν και δεν έχει και μεγάλη έκπτωση.

 

Στο ίδιο είδος προτείνω τα παρακάτω:

http://store.steampowered.com/app/367520/Hollow_Knight/

http://store.steampowered.com/app/387290/Ori_and_the_Blind_Forest_Definitive_Edition/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δειτε και salt and sanctuary αν δεν εχει αναφερθει ηδη, ειναι σχετικα μικρο αλλα μου αρεσε παρα πολυ, λενε οτι ειναι 2d souls αλλα εμενα μου φερνει castlevania vibes που μονο καλο ειναι. Τα controls δεν ειναι παντα τελεια αλλα γενικα ειναι πολυ καλη προσπαθεια απλα ηθελε λιγο περισσοτερο content.

 

Hollow knight και owlboy τα πηρα full price με το που βγηκαν και τελικα δεν βρηκα ποτε χρονο να τα παιξω.. :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαιρετικό παιχνίδι. Αν είσαι οπαδός του είδους δε πρέπει να το χάσεις αν και δεν έχει και μεγάλη έκπτωση.

 

Στο ίδιο είδος προτείνω τα παρακάτω:

http://store.steampowered.com/app/367520/Hollow_Knight/

http://store.steampowered.com/app/387290/Ori_and_the_Blind_Forest_Definitive_Edition/

Το θέμα είναι ότι δε ξέρω αν είμαι φαν :P. Φαντάζομαι είναι οπως τα Mario έτσι? Platform games?

 

Δειτε και salt and sanctuary αν δεν εχει αναφερθει ηδη, ειναι σχετικα μικρο αλλα μου αρεσε παρα πολυ, λενε οτι ειναι 2d souls αλλα εμενα μου φερνει castlevania vibes που μονο καλο ειναι. Τα controls δεν ειναι παντα τελεια αλλα γενικα ειναι πολυ καλη προσπαθεια απλα ηθελε λιγο περισσοτερο content.

 

Hollow knight και owlboy τα πηρα full price με το που βγηκαν και τελικα δεν βρηκα ποτε χρονο να τα παιξω.. :P

Κι εγώ το φοβάμαι αυτό. Επειδή βαριέσαι ή επειδή όντως δεν βρήκες χρόνο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα καλο παιχνιδι σαν το medieval 2  ή το warhammer-τετοιο στυλ δηλαδη-  μεχρι τα 4 ευρω?Τελευταιες μερες οποτε ας κλεισω τις αγορες με κατι πιο κλασικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το φοβάμαι αυτό. Επειδή βαριέσαι ή επειδή όντως δεν βρήκες χρόνο ?

Να σου πω την αληθεια δεν ημουν και σε mood για 2d platformer οταν τα πηρα, προτιμούσα να παιξω pubg/cs κτλπ. τωρα θα τα πιασω με τη σειρα ολα αυτα. :P

 

Να προσθεσω και το shovel knight σαν κατι πιο εύκολο/ανάλαφρο, προσωπικα μου αρεσε πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού πιάσαμε τα 2D platformers ας πω και εγώ την πρότασή μου απο ένα λίγο παλαιότερο τίτλο:

A boy and his blob

Το οποίο είχα παίξει σε wii πριν 6-7 χρόνια αλλά για PC κυκλοφόρησε μόλις πέρυσι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγω για το Pid http://store.steampowered.com/app/218740/Pid/ ,το ειχα παιξει πριν απο αρκετα χρονια και μου αρεσε πολυ το εικαστικό του ,για 1Ε  αξίζει! 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...