Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μην δίνεις και πολύ μεγάλη σημασία τι έγινε χθες, είχε μεγάλο θέμα το steam. Κανονικά trading cards μπορείς να πάρεις μέχρι 3 ανά ημέρα εξερευνώντας το discovery queue.

Αντί για 3 μου έδωσε 10 με τη μια :)

 

Τα αυτοκόλλητα (δεν πωλούνται, ανταλλάσσονται) μπορείς να τα πάρεις κάνοντας κάποιους ημερήσιους "στόχους", λ.χ. τσέκαρε το activity. Μόνο αισθητική-συλλεκτική αξία έχουν πάντως.

 

Κάρτες και αυτοκόλλητα είναι τελείως άσχετα μεταξύ τους, και στον τρόπο που τα λαμβάνεις και στον τρόπο που μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις, παντού. Δύο διαφορετικά εντελώς αντικείμενα του steam.

Επεξ/σία από Brandtobrand
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα. Έχει το steam προσφορά το steam link στα 16.50.

Θεωρείται καλή προσφορά;

Έχει μεταφορικά το steam η είναι τελική τιμή τα 16,5 που αναφέρει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γνωρίζω ακριβώς αλλά εννοείται ότι θα έχει μεταφορικά.

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να προχωρήσω στο τελικό στάδιο την παραγγελία για να δω ακριβώς, οπότε αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην δίνεις και πολύ μεγάλη σημασία τι έγινε χθες, είχε μεγάλο θέμα το steam. Κανονικά trading cards μπορείς να πάρεις μέχρι 2 ανά ημέρα εξερευνώντας

3 ανά ημέρα είναι, όπως γράφει και στις συχνές ερωτήσεις. Υπήρχε ένα bug που δεν εδιχνε σωστά πόσες απομένουν. Μόλις έπαιρνες την 3η, φαινόταν ότι απομένουν -1.

 

Είμαι από κινητό και δεν μπορώ να προχωρήσω στο τελικό στάδιο την παραγγελία για να δω ακριβώς, οπότε αν κάποιος γνωρίζει ας ενημερώσει.

Βγαίνει 40,59€ με τα μεταφορικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ανά ημέρα είναι, όπως γράφει και στις συχνές ερωτήσεις. Υπάρχει ένα bug που δεν δείχνει σωστά πόσες απομένουν. Μόλις πάρεις την 3η, φαίνεται ότι απομένουν -1.

 

Βγαίνει 40,59€ με τα μεταφορικά.

Απαγορευτικό. Ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ανά ημέρα είναι, όπως γράφει και στις συχνές ερωτήσεις. Υπήρχε ένα bug που δεν εδιχνε σωστά πόσες απομένουν. Μόλις έπαιρνες την 3η, φαινόταν ότι απομένουν -1.

 

Άρα μου έφαγε 2 κάρτες, γιατί εγώ δεν τις πήρα. Πφφ..  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα μου έφαγε 2 κάρτες, γιατί εγώ δεν τις πήρα. Πφφ..  :-(

 

Δεν σου τρώει κάρτες, απλά μπορεί να αργήσει κάποια φορά. Προφανώς σου δίνει 1 κάρτα ανά discovery queue που τελειώνεις. Πρέπει να το κάνεις 3 φορές αν θες και τις τρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οι τιμές στο Ρώσικο steam store είναι πραγματικά χαμηλές.

Ενδεικτικά

Darksiders Deathinitive Edition 2.09euro (5.99 στο ευρωπαϊκο store)

Titan Quest anniversary edition 1.93euro (3.99 στο ευρωπαϊκο store)

Torchlight II 1.56 euro (4.74 στο ευρωπαϊκο store)

 

Εως τώρα έχω χώσει 30 γιούρα και έχω πάρει 19 games που στο ευρωπαϊκό κατάστημα θα μου κόστιζαν περίπου 70 με τις τρέχουσες τιμές προσφορών.

Δεν έχω κοιτάξει για νέες κυκλοφορίες, αλλά φαντάζομαι οτι και σε αυτά θα παίζουν καλύτερες τιμές.

 

Edit:

Και τώρα που κοίταξα και για κάτι πιο ακριβό, βρήκα το Far Cry Primal στα 11.25euro (24.99 στο ευρωπαϊκο store)

Επεξ/σία από e-tic
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου τρώει κάρτες, απλά μπορεί να αργήσει κάποια φορά. Προφανώς σου δίνει 1 κάρτα ανά discovery queue που τελειώνεις. Πρέπει να το κάνεις 3 φορές αν θες και τις τρεις.

 

Το ξέρω, σήμερα τις πήρα και τις 3. Από χθες δεν μου έχει δώσει άλλη όμως, μόνο αυτή την μία που την πούλησα σχεδόν αμέσως. Μου φαίνεται λίγο απίθανο να έχει καθυστερήσει τόσο και να τις δώσει τελικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές στο Ρώσικο steam store είναι πραγματικά χαμηλές.

Ενδεικτικά

Darksiders Deathinitive Edition 2.09euro (5.99 στο ευρωπαϊκο store)

Titan Quest anniversary edition 1.93euro (3.99 στο ευρωπαϊκο store)

Torchlight II 1.56 euro (4.74 στο ευρωπαϊκο store)

 

Εως τώρα έχω χώσει 30 γιούρα και έχω πάρει 19 games που στο ευρωπαϊκό κατάστημα θα μου κόστιζαν περίπου 70 με τις τρέχουσες τιμές προσφορών.

Δεν έχω κοιτάξει για νέες κυκλοφορίες, αλλά φαντάζομαι οτι και σε αυτά θα παίζουν καλύτερες τιμές.

 

Edit:

Και τώρα που κοίταξα και για κάτι πιο ακριβό, βρήκα το Far Cry Primal στα 11.25euro (24.99 στο ευρωπαϊκο store)

μπορεις να δωσεις λιγες παραπανω πληροφοριες? Πως γινεται αυτο? μπαινεις απλα στο steam στα ρωσικα και εχεις με την μια πιο χαμηλες τιμες? Το επειτρεπει η valve ? χρησιμοποιησες καποιο vpn?

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...