Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι πρεπει να βαλεις τα πραγματικα σου στοιχεια.

υπαρχει περιπτωση να εχω προβληματα με εφοριες κτλ?

παω να βγαλω 5-10 ευρω, μην εχω και παρατραγουδα απο τους ηλιθιους του κρατους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

Είναι απίστευτο, κάθε φορά τα ίδια χάλια.

 

Άντε τώρα με τέτοιο φορτίο να τολμήσεις αγορά, να σκαλώσει πάνω στην επεξεργασία και να μην ξέρεις αν πέρασε :)


Εντάξει, ομολογώ ότι έχω αλλόκοτη wishlist, σχεδόν όλη η πρώτη δεκάδα είναι ακυκλοφόρητα (και θα ήταν περισσότερα αλλά περιμένω να κλείσουν τα KS κάποιων).

 

Όμως, δεν βλέπω κάποια προσφορά που να με δελεάζει: αν εξαιρέσουμε 2-3 στις πολύ χαμηλές θέσεις που αν τα πάρω, θα τα πάρω απλά γιατί είναι πράγματι καλές οι εκπτώσεις κι όχι γιατί θα τα έβαζα άμεσα μπροστά, βλέπω εκπτώσεις που δεν πιάνουν καν τα ιστορικά χαμηλά του ίδιου του Steam, πόσω μάλλον και του ανταγωνισμού.

 

Αλλά, έχει στίκερζ και κάρτες!!!11!!1!!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα αυτά τα 3 που ήθελε για να πάρω τα stickers αλλά αφού μου έβγαλε το μήνυμα δεν είδα κάτι στο inventory, λογικά όμως λόγω φόρτου στο site. Και επειδή δεν ήξερα τι παίζει, πάτησα αυτό που φαίνεται στη φωτό και μου λέει προστέθηκαν κάτι αυτοκόλλητα στη συλλογή. Μόνο το 1 απ' τα 3 πακέτα μου έδωσε για να το πουλήσω, να φανταστώ τα άλλα 2 πάπαλα ε; Το save this page ούτε που το πάτησα πάντως, αλλά αυτό δεν πτοήθηκε, τα κόλλησε στο άλμπουμ.  :-(

 

steam.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Τα αυτοκόλλητα και τα πακέτα αυτοκόλλητων ούτως ή άλλως δεν πωλούνται. Δεν μπορείς να τα κάνεις κάτι άλλο εκτός από το να τα κολλήσεις στο άλμπουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα σημαντικό. Απλά όταν ολοκληρώσεις μια σκηνή με τα δικά της αυτοκόλλητα, μπορείς μετά να κολλήσεις σε αυτή έως 50 αυτοκόλλητα όπου θες (ακόμα και από άλλες σκηνές) και να την έχεις ως ξεχωριστό showcase στο προφίλ σου. Αυτοκόλλητα παίρνεις με τις διαφορετικές αποστολές που θα σου βγάζει κάθε μέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σαχλαμάρες.

 

Καλύτερα από εκείνες τις φαεινές ιδέες περί "συνεργασίας παικτών" ώστε από ομάδες των χιλιάδων να κληρωθούν 2-3 που θα κέρδιζαν κάποια παιχνίδια από τις wishlist τους.

 

Αλλά και πάλι, σαχλαμάρες.

 

Εντωμεταξύ, μία από τις "αποστολές" της πρώτης ημέρας ήταν να δεις τις προτιμήσεις που έχεις δηλώσει ώστε να σου βγάζει το σύστημα προτάσεις. Αφού κατάφερα και μπήκα στη σελίδα (φόρτωνε, και φόρτωνε, και φόρτωνε...) λέω, μιας και είμαι εδώ, ας δω μήπως χρειάζεται κάποια προσθήκη κτλ.

 

Δεν χρειαζόταν, μια χαρά είχε "διαβάσει" τις προτιμήσεις μου το σύστημα, οπότε σκέφτομαι να πάω να δω τη λίστα των προτάσεων, να πάρω και τις 2 καρτούλες μου.

 

Εντάξει, ταλαιπωρία μέχρι να φορτώσει η κάθε πρόταση, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα: τελείως άσχετες προτάσεις, και μόνο δύο αιτιολογήσεις για τη συμμετοχή στη λίστα των προτάσεων: είτε είναι "δημοφιλές" αυτό το διάστημα το παιχνίδι (πρώτη παράμετρος στη λίστα των προτιμήσεών μου: "indie") είτε είχε καλές κριτικές.

 

Τρολάρισμα ή φόρτος servers, το αποτέλεσμα είναι το ίδιο: άστοχες προτάσεις, δεν κράτησα ούτε 1 από 20.

 

Ελπίζω τουλάχιστον σήμερα να φορτώνουν καλύτερα οι σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα από εκείνες τις φαεινές ιδέες περί "συνεργασίας παικτών" ώστε από ομάδες των χιλιάδων να κληρωθούν 2-3 που θα κέρδιζαν κάποια παιχνίδια από τις wishlist τους.

Το καλυτερο event ηταν τοτε με τις Team Red/Green/Blue κλπ που τους εκανε τρολλια το Reddit και κανονισαν ποτε θα νικησει η καθε ομαδα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς; Τα αυτοκόλλητα και τα πακέτα αυτοκόλλητων ούτως ή άλλως δεν πωλούνται. Δεν μπορείς να τα κάνεις κάτι άλλο εκτός από το να τα κολλήσεις στο άλμπουμ.

 

Ολοκληρώνοντας τα 3 "quests" που έχει κάθε μέρα σου δίνει κι από μία trading card, σωστά; Πχ σήμερα είδα πάλι τις προτάσεις και πήρα αυτή:

 

image.jpg

 

Εχθές μου έβγαλε μήνυμα ότι μου έδωσε 3 κάρτες, αλλά στο inventory βρήκα 1. Και θεώρησα ότι επειδή πάτησα να κολλήσω τα αυτοκόλλητα, είναι κάτι σαν Unpack και τις χάλασα ας πούμε και δεν μπορούν να πωληθούν. Αν δεν έχει σχέση, που πήγαν οι άλλες 2 οεο;  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...