Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ένα παιχνίδι στο steam που ενώ έπαιζα κανονικά, πλέον δε το έχει στη library μου ως installed (ΔΕΝ το έσβησα ποτέ) και όταν πατάω play now μου βγάζει το πραθυράκι να ξεκινήσει η διαδικασία του install. Στο φάκελο του steam το βρίσκω κανονικά το .exe του (αρκετά GB). Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το steam "να το δει" για να μην το ξανακατεβάζω και κάνω install από την αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Έχω ένα παιχνίδι στο steam που ενώ έπαιζα κανονικά, πλέον δε το έχει στη library μου ως installed (ΔΕΝ το έσβησα ποτέ) και όταν πατάω play now μου βγάζει το πραθυράκι να ξεκινήσει η διαδικασία του install. Στο φάκελο του steam το βρίσκω κανονικά το .exe του (αρκετά GB). Υπάρχει κάποιος τρόπος να κάνω το steam "να το δει" για να μην το ξανακατεβάζω και κάνω install από την αρχή;

Δοκίμασε να κάνεις verify και θα κατέβουν μόνο τα corrupted αρχεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Super Moderators

Ξέρει κάποιος πώς αφαιρούμε παιχνίδια από τη wishlist;

 

Υποτίθεται πως υπάρχει κάπου ένα remove button, αλλά δεν το βρίσκω. Ούτε και θέλω να μαρκάρω κάποιους τίτλους ως "not interested", γιατί εκτός του ότι τους αφαιρεί από κάθε μελλοντική πρόταση, μου χαλάει τελείως και τις προτάσεις που μου κάνει (έβαλα Borderlands: Presequel γιατί κάνω γούστο την τρελή ιστορία της Pandora και επί ένα μήνα με είχε ταράξει στις προτάσεις για FPS που, γενικά, δεν τα θέλω με τίποτε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάποιος πώς αφαιρούμε παιχνίδια από τη wishlist;

 

Υποτίθεται πως υπάρχει κάπου ένα remove button, αλλά δεν το βρίσκω. Ούτε και θέλω να μαρκάρω κάποιους τίτλους ως "not interested", γιατί εκτός του ότι τους αφαιρεί από κάθε μελλοντική πρόταση, μου χαλάει τελείως και τις προτάσεις που μου κάνει (έβαλα Borderlands: Presequel γιατί κάνω γούστο την τρελή ιστορία της Pandora και επί ένα μήνα με είχε ταράξει στις προτάσεις για FPS που, γενικά, δεν τα θέλω με τίποτε).

την ανοίγεις και μαζί με τον τίτλο του παιχνιδιού,ακριβώς από κάτω λέει remove και μετά save

P9kflbb.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εξηγεί λίγο κάποιος για ποιο λόγο πήρα αυτό το email από [email protected]?

 

 

Dear Steam user, 

 

This is an automated message generated by Steam account administration. It is being sent in response to a query made by a Steam user to discover all account names associated with this CD key.

 

Steam account name: ...

 

If you requested this query, please use the above account name to log in to Steam. If you cannot remember your password, click on the “Retrieve lost account” button on the Steam login screen.

 

If you did not request this query, please ignore this message. Users cannot gain access to your account via the Find Account By CD Key process without access to your email account.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιος πήγε να ενεργοποιήσει ένα CD key το οποίο έχεις ενεργοποιήσει εσύ στον λογαριασμό σου και όταν του είπε ότι δεν είναι έγκυρο, επέλεξε να αποσταλεί email στον λογαριασμό στον οποίο έχει ενεργοποιηθεί. Αυτό γίνεται γιατί μπορεί κάποιος να έχει έναν παλιό λογαριασμό και να μην το θυμάται. Στην περίπτωσή σου, μπορεί, για παράδειγμα, να ήταν ένα κλειδί που το βρήκες κάπου δημόσια (π.χ. σε ένα giveaway που τα παίρνει όποιος προλάβει) ή να το έγραψε κάποιος στην τύχη. Πάντως δεν υπάρχει πρόβλημα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Valve καταργεί την αποθήκευσή στο inventory όλων των παιχνιδιών που αγοράζονται για δώρα.

Επιτρέπεται μόνο η απ'ευθείας αποστολή σε φίλο που δεν έχει ήδη το παιχνίδι, ενώ καταργήθηκε και το email. :shock:

 

https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1301948399254001159

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Valve καταργεί την αποθήκευσή στο inventory όλων των παιχνιδιών που αγοράζονται για δώρα.

Επιτρέπεται μόνο η απ'ευθείας αποστολή σε φίλο που δεν έχει ήδη το παιχνίδι, ενώ καταργήθηκε και το email. :shock:

 

https://steamcommunity.com/games/593110/announcements/detail/1301948399254001159

 

Τερμα τα gifts. Ομορφα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα.

Ο ασφαλέστερος τρόπος για ανταλλαγές παιχνιδιών ήταν τα gifts.. ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για το αν είναι valid ένα key...

 

Κάθε πέρσι και καλύτερα....................................

 

shoot-in-foot.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...