Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορία,όχι τόσο για το steam,αλλά έχει μια κάποια συνοχή.

 

Από αύριο, ένας 15χρονος (και άντε ας πούμε και πιο μεγάλοι)..που δεν θα έχει τραπεζικό λογαριασμό,και συνεπώς κάρτα..

και τόσο καιρό την έβγαζε με moneysafe και paysafe.Πώς θα κάνει αγορές και στο steam,
αλλά και στα κλειδάδικα δίχως να δηλώσει τα στοιχεία του;

 

Εκτός και αν η paysafe δεν χρειάζεται δήλωση(δεν βλέπω κάποιο email ή κάτι μέσα στο site της)

 

Ρωτάω γιατί στην moneysafe μας έχει σταλθεί email ότι όσοι επιθυμούμε να συνεχίσουμε την χρήση της κάρτας,πρέπει μέχρι 15/2 να δηλώσουμε τα στοιχεία μας(ταυτότητα και έναν λογαριασμό ΔΕΚΟ κτλ),

ώστε να αναβαθμιστεί η κάρτα στο επίπεδο 2.

 

Και γενικά,με την δήλωση των στοιχείων στην moneysafe,τώρα θα ξέρει η εφορία τί έξοδα κάνουμε; ή απλώς για να εφαρμοστούν τα όρια στην κάρτα έγινε;

και όταν μιλάμε για άνεργο; για φοιτητή; όπως εγώ,τί;

Γνωρίζει κανείς;

 

μέσα στο site τους λένε για το επίπεδο 2:

 

Πως μπορώ να αναβαθμίσω την κάρτα μου στο IDV ΕΠΙΠΕΔΟ 2+;

Εάν επιθυμείτε να αναβαθμίσετε την κάρτα σας στο IDV ΕΠΙΠΕΔΟ 2+ πρέπει να αποστείλετε έγγραφα που αποδεικνύουν την προέλευση των επιπλέον χρημάτων που θέλετε να φορτώσετε στην κάρτα.

 

η δήλωση ισχύει και για revolut???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απορία,όχι τόσο για το steam,αλλά έχει μια κάποια συνοχή.

 

Από αύριο, ένας 15χρονος (και άντε ας πούμε και πιο μεγάλοι)..που δεν θα έχει τραπεζικό λογαριασμό,και συνεπώς κάρτα..

και τόσο καιρό την έβγαζε με moneysafe και paysafe.Πώς θα κάνει αγορές και στο steam,

αλλά και στα κλειδάδικα δίχως να δηλώσει τα στοιχεία του;

οπώς κάνουν οι 15χρονοι σε πολλές χώρες στο εξωτερικό ακόμα και σε χώρες όπως η Ινδία.

Bitcoin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία,όχι τόσο για το steam,αλλά έχει μια κάποια συνοχή.

 

Από αύριο, ένας 15χρονος (και άντε ας πούμε και πιο μεγάλοι)..που δεν θα έχει τραπεζικό λογαριασμό,και συνεπώς κάρτα..

και τόσο καιρό την έβγαζε με moneysafe και paysafe.Πώς θα κάνει αγορές και στο steam,

αλλά και στα κλειδάδικα δίχως να δηλώσει τα στοιχεία του;

 

Εκτός και αν η paysafe δεν χρειάζεται δήλωση(δεν βλέπω κάποιο email ή κάτι μέσα στο site της)

 

 

Για τις paysafe δεν χρειάζεται να δηλώσεις στοιχεία. Μπορείς να πάρεις ένα PIN που να αντιστοιχεί σε ένα ποσό και να το εξαργυρώσεις στο κατάστημα που θές. Το ίδιο και με τις Steam wallet cards που υπάρχουν εδώ και μερικούς μήνες.

 

οπώς κάνουν οι 15χρονοι σε πολλές χώρες στο εξωτερικό ακόμα και σε χώρες όπως η Ινδία.

Bitcoin

 

Η απλή και εύκολη λύση /s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπώς κάνουν οι 15χρονοι σε πολλές χώρες στο εξωτερικό ακόμα και σε χώρες όπως η Ινδία.

Bitcoin

και αν δεν φαρμάρουν,πώς θα καταφέρουν να αγοράσουν bitcoin?

 

Για τις paysafe δεν χρειάζεται να δηλώσεις στοιχεία. Μπορείς να πάρεις ένα PIN που να αντιστοιχεί σε ένα ποσό και να το εξαργυρώσεις στο κατάστημα που θές. Το ίδιο και με τις Steam wallet cards που υπάρχουν εδώ και μερικούς μήνες.

 

 

Η απλή και εύκολη λύση /s

το ξέρω ότι δεν χρειάζεται,απλώς ρώτησα μήπως το επέβαλαν και κει!

Καταλλά ναι,το μυαλό μου κόλλησε και δεν μπορούσε να σκεφτεί αυτά τα δυο που λες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και αν δεν φαρμάρουν,πώς θα καταφέρουν να αγοράσουν bitcoin?

 

το ξέρω ότι δεν χρειάζεται,απλώς ρώτησα μήπως το επέβαλαν και κει!

Καταλλά ναι,το μυαλό μου κόλλησε και δεν μπορούσε να σκεφτεί αυτά τα δυο που λες..

 

πας σε ένα ATM έχει και εδώ στην Αθήνα ένα και απλά αγοράζεις ανώνυμα. σκέψου το σαν να αγοράζεις χρεωστική από περίπτερο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πας σε ένα ATM έχει και εδώ στην Αθήνα ένα και απλά αγοράζεις ανώνυμα. σκέψου το σαν να αγοράζεις χρεωστική από περίπτερο. 

αχα,καλή φάση!

πραγματικά νιώθω σα 15χρονων που τότε δε μπορούσα τότε να αγοράσω τίποτα από το ιντερνετς αφού δεν είχα κάρτες..

Μυτιλήνη δεν νομίζω να χουμε τέτοιο ΑΤΜ..

 

περιμένω την moneysafe να με πάρει τηλ,να μου απαντήσει το αίτημα που έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιθανών δεν υπάρχει καθόλου στο στεαμ το generals και το expansion του. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει στο origin

Στο origin νομιζω υπάρχει μονο ως μέρος το C&C Ultimate collection που κοστίζει 20 ευρώ... ήλπιζα για κάτι φθηνότερο για ένα τέτοιο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο origin νομιζω υπάρχει μονο ως μέρος το C&C Ultimate collection που κοστίζει 20 ευρώ... ήλπιζα για κάτι φθηνότερο για ένα τέτοιο παιχνίδι.

Εχω την αίσθηση ψάχνοντας το λίγο είναι οτι δεν υπάρχουν σκέτα keys για κανένα απ τα παλιά C&C (το οποίο είναι λογικό) μιας και μιλάμε για games δεκαπενταετίας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο origin νομιζω υπάρχει μονο ως μέρος το C&C Ultimate collection που κοστίζει 20 ευρώ... ήλπιζα για κάτι φθηνότερο για ένα τέτοιο παιχνίδι.

 

Στα 6 ευρω παιζει αυτη η συλλογη στα κλειδαδικα...Καπου τοσο κανει και στις διαφορες εκπτωσεις που εχει συχνα το Origin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια , δεν ξερω  αν εχει ειπωθει στο topic , (αν εχει , μπορειτε να με παραπεμψετε)

Λοιπον εχω κοινο Library με ενα φιλο στο steam και μοιραζομαστε τα games. Ηθελα να ρωτησω , αν μπορουμε να παρακαμψουμε τον περιορισμο, να μην μπορουμε να παιζουμε ταυτοχρονα απο τον κοινο library, δηλαδη αν παιζουμε τα παιχνιδια offline  μηπως γινεται?

και offline πως? αφου τα αποθηκευει σε steam φακελο οταν τα φορτωνω απο κοινο library .

Καθε βοηθεια δεκτη .        

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια , δεν ξερω  αν εχει ειπωθει στο topic , (αν εχει , μπορειτε να με παραπεμψετε)

Λοιπον εχω κοινο Library με ενα φιλο στο steam και μοιραζομαστε τα games. Ηθελα να ρωτησω , αν μπορουμε να παρακαμψουμε τον περιορισμο, να μην μπορουμε να παιζουμε ταυτοχρονα απο τον κοινο library, δηλαδη αν παιζουμε τα παιχνιδια offline  μηπως γινεται?

και offline πως? αφου τα αποθηκευει σε steam φακελο οταν τα φορτωνω απο κοινο library .

Καθε βοηθεια δεκτη .        

 

Φαντάζομαι εννοείς ο καθένας σε ξεχωριστό pc.

 

Μπορείτε εάν ο ένας επιλέξει να είναι το steam offline.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steam offline ok !

αλλα οταν φορτωνουμε το παιχνδι και το κανει download εμενα μου ζηταει φακελο στο σκληρο :\ steam library  και εχω παρατηρησει οτι εκει δεν αποθηκευεται ολο το παιχνιδι . με αποτελεσμα να μην το βλεπει σαν offline .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

steam offline ok !

αλλα οταν φορτωνουμε το παιχνδι και το κανει download εμενα μου ζηταει φακελο στο σκληρο :\ steam library  και εχω παρατηρησει οτι εκει δεν αποθηκευεται ολο το παιχνιδι . με αποτελεσμα να μην το βλεπει σαν offline .

 

Τι εννοείς "φορτώνεις το παιχνίδι και το κάνει download"; Θα το κατεβάσετε κανονικά και οι 2 και μετά ο ένας θα βάλει το Steam σε Offline mode. Αν θέλετε για updates, θα συνεννοείστε να τα κάνετε ένας-ένας και μετά ξανά offline.

 

Μην λες "κοινό library" γιατί μπερδεύεις κι εμάς κι εσένα. Λογικά εννοείς ότι έχετε κάνει login με τα ίδια στοιχεία σε δύο διαφορετικά pc άρα σαν να υπάρχει 1 άτομο μόνο για το Steam. Εκτός αν δεν έχω καταλάβει σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...