Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εάν απεγκαταστησω την εφαρμογή του steam από το κινητό μου το steam guard θα συνεχίσει να δουλεύει αυτόματα μέσω email ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Γενικά σε περίπτωση που τα παίξει το κινητό ή το χάσεις για παράδειγμα τι γίνεται με το steam guard;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν απεγκαταστησω την εφαρμογή του steam από το κινητό μου το steam guard θα συνεχίσει να δουλεύει αυτόματα μέσω email ή πρέπει να κάνω και κάποια άλλη ρύθμιση; Το έχει δοκιμάσει κάποιος;Γενικά σε περίπτωση που τα παίξει το κινητό ή το χάσεις για παράδειγμα τι γίνεται με το steam guard;

Υπάρχει και αυτό για υολογιστή, χωρίς να το έχω δοκιμάσει όμως.

 

https://winauth.com/2015/06/11/steam-guard-mobile/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το app έχω στο κινητό.Αλλα δε μου εμφάνιζε τίποτα για δυνατότητα κατάργησης του για κάποιο λόγο και μου δημιούργησε την περιέργεια τι θα έκανα σε περίπτωση που έχανα το τηλέφωνο.Το έκανα επανεκκίνηση και πλέον κάτω από τους κωδικούς που μου δημιουργεί μου βγάζει επιλογή για αφαίρεση του επαληθευτή και τον κωδικό που πρέπει να έχω σε περίπτωση που χάσω το τηλέφωνο για να αποδείξω την κυριότητα επί του λογαριασμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση.Εβαλε ένας φίλος να πουλήσει κάρτες (200) και του ζητάει το steam στοιχεία όπως διεύθυνση και άλλα.Εμενα δε θυμάμαι να μου ζήτησε κάτι τέτοιο όταν πούλαγα κάρτες.Τα βάζει κανονικά τα στοιχεία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεία τα βάζει κανονικά δεν θα έχει πρόβλημα. Νομίζω αυτό γίνεται όταν το ποσό πώλησης των καρτών υπερβαίνουν κάποιο όριο και αφορά την εφορία και τους κάτοικους Η.Π.Α.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...