Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να ξαναπούμε πως κάνουμε restore τα παιχνίδια;

όχι μέσα από το άθλιο steam,αλλά με το paste.

 

  1. Βάζω να κατέβει λίγο ένα παιχνίδι.
  2. Το παγώνω.
  3. Κλείνω το steam.
  4. Κάνω paste τον φάκελο του παιχνιδιού μέσα στο dir που βάζει τα παιχνίδια το steam.
  5. Ανοίγω το steam.
  6. Πατάω resume.
  7. Κάνει λίγη ώρα να το κάνει detect.
  8. Και είναι έτοιμο;

αυτά είναι τα  βήματα;

Γιατί αλλιώς,εγώ κάνω κατευθείαν paste στο dir που βάζει τα παιχνίδια το steam.Και πατώ να το κατεβάσει,ενώ γράφει ότι το κάνει detect,αυτό μετά το κατεβάζει από την αρχή όλο.

Πού κάνω λάθος;

 

edit1

άκυρο ότι είπα.Πέρασα ένα-ένα το κάθε παιχνίδι,απλώς κάνοντας paste στο dir που γίνοντε install.Πάτησα να κατέβουν από το steam,και τα έκανε μπαμ μπαμ install..Δε ξέρω αν έφταιγε πριν ότι έκανα μαζικό paste.

edit2

δεν το κάνει όμως με όλα τα παιχνίδια,πχ με h1z1:king of the hill & elite dangerous,τα κατεβάζει από την αρχή,ενώ δείχνει ότι τα κάνει detect.

Τί γίνεται;

το skyrim SE & το f1 2016 τα πέρασε με την μία,δε κατέβασε τίποτα.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Από όταν σταμάτησαν τα flash sales, έχασαν πολύ σε ενδιαφέρον οι εκπτώσεις του Steam.

 

Συν του ότι μας έχουν κακομάθει απίστευτα τα διάφορα bundles (που συχνά περιέχουν διαμάντια σε εντελώς εξευτελιστικές τιμές, λ.χ. Legend of Grimrock II κάτω από 1 ευρώ...)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα γίνεσαι άδικος 

 

Όχι πιο πολύ από τα reskin τους και τον "δανεισμό" των character ability sets.

 

Από όταν σταμάτησαν τα flash sales, έχασαν πολύ σε ενδιαφέρον οι εκπτώσεις του Steam.

 

Συν του ότι μας έχουν κακομάθει απίστευτα τα διάφορα bundles (που συχνά περιέχουν διαμάντια σε εντελώς εξευτελιστικές τιμές, λ.χ. Legend of Grimrock II κάτω από 1 ευρώ...)

 

Καλά ναι αφενός τα κλειδάδικα πρωτίστως  και κατά δεύτερο λόγο τα humble bundle και κάτι amazon offers το έχουν ξεφτιλίσει. Το μόνο που το σώζει είναι το refund πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χριστουγεννιατικες προσφορες λέτε να είναι καλύτερες?Λέω να κάνω κράτει αν είναι.Ειδικά για το Elite Dangerous που λένε ότι δεν είναι και ευκαιρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Όχι πιο πολύ από τα reskin τους και τον "δανεισμό" των character ability sets.

Παράλληλα αναπτύχθηκαν τα games, εκτός και αν πιστεύεις οτι από την ανακοίνωση μέχρι την πρώτη beta του overwatch μοίρασαν και γύρο γύρο τους χαρακτήρες και τα ability sets.

Απο τη καταργηση των flash sales και μετα, ολες τα sales τι ιδιες τιμες εχουν πανω κατω.

 

Η βασική διαφορά με το που άλλαξαν τα sales είναι οτι δεν ασχολούμαστε τόσο οσο με οταν υπήρχαν τα flash, γιατί σε έβαζε στην διαδικασία να τα τσεκάρεις κάθε 8-16 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παράλληλα αναπτύχθηκαν τα games, εκτός και αν πιστεύεις οτι από την ανακοίνωση μέχρι την πρώτη beta του overwatch μοίρασαν και γύρο γύρο τους χαρακτήρες και τα ability sets.

 

Η βασική διαφορά με το που άλλαξαν τα sales είναι οτι δεν ασχολούμαστε τόσο οσο με οταν υπήρχαν τα flash, γιατί σε έβαζε στην διαδικασία να τα τσεκάρεις κάθε 8-16 ώρες

//Offtopic

 

Τόσες πολλές συμπτώσεις στα ability sets τους και εμφανησιακές ομοιότητες ανάμεσα στους ήρωες δεν έχω ξαναδεί σε παρόμοια games (εκτός να βάλουμε στην εξίσωση και το κινέζικο ripoff). Δε λέω απαραίτητα οτί το Paladins "κόπιαρε" τα sets του overwatch - μπορεί να συνέβη ακόμα και το αντίστροφο σε μερικές περιπτώσεις αφού είχαν κοινή περίοδο υλοποίησης, αλλά σίγουρα πάτησε σε πετυχημένες και δοκιμασμένες συνταγές στα sets του overwatch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Είναι η 1η φορά που δοκιμάζω να πουλήσω μια κάρτα, τις έκανα διαμάντια πάντα και τα πουλούσα/αντάλλαζα ως σάκο των 1000 (δεν ξέρω αν έκανα καλά). Την έβαλα λοιπόν €0,04 όλα ok έφυγε απ' το inventory και εδώ και πολλές μέρες δεν βλέπω τίποτα στο υπόλοιπο. Απλά δεν πουλήθηκε ακόμη ή έχει παιχτεί κάτι άλλο; Μπορώ να τσεκάρω τι γίνεται κάπου ή να ακυρώσω την πώληση και να επιστρέψει πίσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η 1η φορά που δοκιμάζω να πουλήσω μια κάρτα, τις έκανα διαμάντια πάντα και τα πουλούσα/αντάλλαζα ως σάκο των 1000 (δεν ξέρω αν έκανα καλά). Την έβαλα λοιπόν €0,04 όλα ok έφυγε απ' το inventory και εδώ και πολλές μέρες δεν βλέπω τίποτα στο υπόλοιπο. Απλά δεν πουλήθηκε ακόμη ή έχει παιχτεί κάτι άλλο; Μπορώ να τσεκάρω τι γίνεται κάπου ή να ακυρώσω την πώληση και να επιστρέψει πίσω;

Λογικά δεν πουλήθηκε, αμα στο steam πας στο tab community και διαλέξεις το market φαίνονται οι καταχωρίσεις σου και μπορείς και να το ακυρώσεις. Επίσης θα σου έρθει μαιλ οταν πωληθεί  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά δεν πουλήθηκε, αμα στο steam πας στο tab community και διαλέξεις το market φαίνονται οι καταχωρίσεις σου και μπορείς και να το ακυρώσεις. Επίσης θα σου έρθει μαιλ οταν πωληθεί  

 

Ωραίος, την βρήκα. Για ποιο λόγο να αγοράσει κάποιος μια κάρτα; Ως συλλέκτης ας πούμε; Ποτέ δεν το κατάλαβα. Γενικά τι συμφέρει καλύτερα, να τις πουλάω ξεχωριστά ή να τις κάνω διαμάντια; (το booster pack επίσης δεν έχω ιδέα τι διαφορά έχει). Απ' ότι έχει πάρει το μάτι μου, υπάρχει χαρτζιλίκι αν ψαχτείς ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γενικά τι συμφέρει καλύτερα, να τις πουλάω ξεχωριστά ή να τις κάνω διαμάντια; (το booster pack επίσης δεν έχω ιδέα τι διαφορά έχει). Απ' ότι έχει πάρει το μάτι μου, υπάρχει χαρτζιλίκι αν ψαχτείς ε;

 

Πάνο κοίτα αυτό το νήμα προς τα πίσω υπάρχουν πολλές σχετικές απαντήσεις ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...