Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει, η Digital Homicide το τερμάτισε...

Game Developer Sues 100 Anonymous Steam Users For $18 Million

(Ναι είναι αυτοί που έχουν γεμίσει το Steam με σκουπιδοπαιχνίδια που όλα έχουν "very negative" reviews..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πήγα να ανοίξω το Steam και μου πετάει αυτό:

 

steam.jpg

 

Ξέρει κανείς τι είναι και γιατί το ζήτησε ξαφνικά; Το έκανε σε όλους σας ή μόνο σε μένα; Το έκανα Install και ανοίγει κανονικά το Steam, αλλά δεν το έχω ξαναδεί και μου φαίνεται περίεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγα να ανοίξω το Steam και μου πετάει αυτό:

 

steam.jpg

 

Ξέρει κανείς τι είναι και γιατί το ζήτησε ξαφνικά; Το έκανε σε όλους σας ή μόνο σε μένα; Το έκανα Install και ανοίγει κανονικά το Steam, αλλά δεν το έχω ξαναδεί και μου φαίνεται περίεργο...

Εγώ σήμερα που άνοιξα το steam δεν είδα κάτι τέτοιο. Ίσως να φταίει κάποιο παιχνίδι που έχεις, και να ζητάει πλέον κάτι έξτρα τύπου punkbuster.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ σήμερα που άνοιξα το steam δεν είδα κάτι τέτοιο. Ίσως να φταίει κάποιο παιχνίδι που έχεις, και να ζητάει πλέον κάτι έξτρα τύπου punkbuster.

 

Δεν εγκατέστησε πάντως κάποιο έξτρα λογισμικό, ούτε έκανε κάποιο update σε παιχνίδι (ή στο steam) που να το δικαιολογεί. Δεν μ' αρέσει η δουλειά, κυρίως γιατί έγινε εντελώς ξαφνικά. Τουλάχιστον υπάρχει κάποιος που το έχει ξαναδεί ή αναγνωρίζει τι μπορεί να ήταν αυτή η γενική και αόριστη υπηρεσία που έπρεπε να εγκατασταθεί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι από παιχνίδια, είναι service που χρειάζεται ο client του Steam. Άλλαξες τίποτα στον υπολογιστή σου πρόσφατα (π.χ. Windows Update, scan για ιούς, καθάρισμα με ccleaner ή κάτι τέτοιο);

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι από παιχνίδια, είναι service που χρειάζεται ο client του Steam. Άλλαξες τίποτα στον υπολογιστή σου πρόσφατα (π.χ. Windows Update, scan για ιούς, καθάρισμα με ccleaner ή κάτι τέτοιο);

 

Ναι έκανα καθάρισμα με Ccleaner, αν και πάντα τα pc's κάνουν win updates, scan για ιούς ή clean, γιατί δεν το έχω ξαναδεί ποτέ; Αν ήταν του Steam πάντως και είναι 100% ασφαλές ok, το ξεχνάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είναι σίγουρα ασφαλές. Μου το είχε βγάλει κι εμένα όταν είχα απενεργοποιήσει το Steam Client Service και άλλη μία φορά χωρίς να ξέρω γιατί (ίσως είχε απενεργοποιηθεί μόνο του για κάποιο λόγο ή δεν ξεκίνησε σωστά).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα κλειδι για παιχνιδι στο steam αλλα δεν εχω υπολογιστή εδω που βρίσκομαι μονο κινητό και δεν μπορω να δω για πιο παιχνίδι ειναι. Υπαρχει τροπος να δω τι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ενα κλειδι για παιχνιδι στο steam αλλα δεν εχω υπολογιστή εδω που βρίσκομαι μονο κινητό και δεν μπορω να δω για πιο παιχνίδι ειναι. Υπαρχει τροπος να δω τι ειναι?

εαν εχεις εναν φιλο που εχει pc του λες να κατεβασει το stream(εαν δεν το χει) του δίνεις τους κωδικους σου βαζει το κλειδι κ σου λεει τι ειναι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...