Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι έκανες τελικά;Κι εμένα το ίδιο μήνυμα μου έβγαλε μόλις πέρασα τις 150 καταχωρίσεις, αλλά δε βλέπω να μπορώ να το παρακάμψω.Εάν αντιλήφθηκα σωστά βάζοντας ό,τι να 'ναι στοιχεία δε θα προχωρήσει η διαδικασία λόγω αδυναμίας επιβεβαίωσής τους;

 

http://www.insomnia.gr/topic/486342-steam-trading-cards-και-badges/?view=findpost&p=54961631 :)

 

EDIT: Και http://www.insomnia.gr/topic/486342-steam-trading-cards-και-badges/page-32#entry54959690.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάπως έτσι το σκέφτομαι κι εγώ.Όσο για τέτοια στοιχεία τα έχουν όλοι.Είναι χαζό να φοβάμαι να τα δηλώσω όταν πληρώνω με κάρτα τα παιχνίδια, οπότε έχουν ήδη περασμένα περισσότερα στοιχεία.Απλά έλεγα για να γλιτώναμε τη μανούρα δήλωσε εδώ και δήλωσε εκεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Valve και YouTubers κατηγορούνται για παράνομο τζόγο

 

 

και συνεχίζουμε:

 

YouTuber owner of CS:GO betting site offers worst apology ever

 

το φτύνω εκεί που γλύφω ισχύει 100% στο βίντεο

https://youtu.be/gjyGQV2i9eU

 

ο τρόπος που ξεκινάει το βίντεο.

Ο τρόπος που μιλάει.

Ο τρόπος που τονίζει λέξεις.

και το γλύψιμο.

και τόση αγάπη πχια..μέλωσα,να κόλλησα στην καρέκλα από τα μέλια.

Δείχνουν ότι πιο ύποπτο άνθρωπο μπορεί να βάλει το μυαλό σας.

Μιλάμε για εγκληματία,που κατά εξακολούθηση έλεγε ψέματα..

 

 

Βέβαια εδώ ο Μέσι έφαγε 21 μήνες για τα φορολογικά του,και δε θα μπει φυλακή.Να δούμε αυτός εδώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ισχύει αυτό με αυτές τις τιμές, έλεος απλά!

 

 

Έχει ένα δίκιο σχετικά με τους developers, αλλά επιβεβαιώνει επίσης την παρατήρησή μου για τα ποσοστά των εκπτώσεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν διάφορα προβλήματα στις εξελίξεις με το cs gambling. Τα δύο πιο "καραμπινάτα" είναι τα ακόλουθα:

  • Το πρώτο είναι εάν η Valve υποστηρίζει τον τζόγο και εάν παίρνουν μέρος σε αυτόν και ανήλικοι.
  • Το δεύτερο είναι εάν Youtubers εμπλέκονται σε στοιχηματικά sites ή εάν τα προωθούν χωρίς τα σχετικά disclaimers.

Ταιριάζουν και εδώ αυτά που είχα γράψει στο topic με τον φεμινισμό. Άλλη μια περίπτωση που άνθρωποι ανακάλυψαν την πυρίτιδα και έπεσαν ξαφνικά από τα σύννεφα. Η gaming κοινότητα φαίνεται να το έχει αυτό το πρόβλημα τα τελευταία χρόνια και με όσο θόρυβο ανεβάζει κάτι που δεν αξίζει, με άλλο τόσο να προσπαθεί να το κατεβάσει. Προφανώς όμως, φαίνεται πως σε κάποιες παραμέτρους του θέματος χρήζει παρέμβαση της (όποιας) δικαιοσύνης.
 
Εγώ περιμένω εδώ και καιρό πότε θα "σκάσει" και το θέμα με τα Youtube reviews/videos που φτάνουν κάτι χιλιάδες views, σε πολλές περιπτώσεις δεν έχουν κανένα disclaimer και στα οποία βλέπεις youtubers ηλικίας 25-35 να κάνουν σαν ανήλικα παιδάκια φωνάζοντας για το πόσο καταπληκτικό είναι το παιχνίδι που παίζουν και πόσο ενθουσιασμένοι έχουν μείνει. Εκτός αν είναι πραγματική αντίδραση να βλέπεις στην οθόνη άλλη μια έκρηξη (έχεις δει έως τώρα γύρω στις 94.659.034) και να τραβάς τα μαλλιά σου φωνάζοντας "I'M EXCITED!".

 

Θυμάμαι κάτι είχε γίνει πριν χρόνια με ένα κανάλι, αλλά εκείνη η ιστορία είχε ξεφουσκώσει γρήγορα. Όταν θα ξαναφουσκώσει, ξαφνικά όλοι θα ανακαλύψουν πως "όλοι τα παίρνουν", "τι σαπίλα είναι αυτή", "εγώ σε πίστεψα που φώναζες I'M EXCITED και πήγα και αγόρασα τη νέα μούφα των 45 ευρώ", "πάρε 10 downvote" κτλ. Μέχρι τότε; Θεοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω κάτι.

 

Όταν τελειώνω ένα discovery queue στο steam μου βγάζει πάνω ένα μήνυμα που λέει "Complete your queue to unlock event trading cards". Υποτίθεται ότι σου δίνει κάτι όταν τελειώνεις το queue; Είναι για events; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

So.... Θυμάστε εκείνα τα ωραία bundles στο Steam με τα Indie Games?

Ναι, εκείνα που αφαιρούσαν αυτόματα από τη τιμή τα παιχνίδια που είχες και κατέληγες να παίρνεις 4-5 παιχνιδάκια με 10-20 cents. Επίσης πολλά από αυτά στο Summer Sale έφτασαν συνολική έκπτωση 95-99%.

 

Ε λοιπόν, ξεχάστε τα...... 

Αυτή είναι η ανακοίνωση της Valve προς τους Developers:

 

As we do with individual games, we have a minimum price for bundles to cover base transaction costs.

This minimum wasn’t enforced until now, so it could be that some bundles that were previously visible and purchasable are no longer available to customers at their current price.

As detailed in the Steam Bundles documentation, bundles will appear to customers in a currency as long as the average price per item in a bundle is at least the equivalent of $0.50.

If the average price per item in the bundle is lower than that (due to discounting of individual items, the discount applied to the bundle, or due to a specific currency being much cheaper) the bundle will not be visible to customers in that currency.

Information about which countries your bundle is visible in will be shown on your bundle administration page. 

 

 

Ευχαριστούμε Valve για άλλη μια φορά...... ΚΛΕΙΔΑΔΙΚΑ μέχρι να σβήσει ο ήλιος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Steam Summer Sale may have succeeded by dropping flash deals

 

Δεν ξέρω πως σκέφτεται ο περισσότερος κόσμος, αλλά για μένα ήταν η πρώτη φορά στα χρονικά που δεν αγόρασα τίποτα απολύτως σε Steam sales. Προσωπικά, έχω ξενερώσει τη ζωή μου με την κατάργηση των flash sales, αλλά οκ, τελικά ίσως να μην είναι πολλοί αυτοί που σκέφτονται όπως εγώ.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι νωρίς καθώς αυτή η αλλαγή έγινε μόνο σε αυτές τις εκπτώσεις, αν εφαρμοστεί και στις επόμενες και δούμε εξίσου θεαματικές πωλήσεις, τότε ναι, θα αποδειχτεί ότι μακροπρόθεσμα τα flash deals έκαναν κακό.

 

Με μόνο μια περίοδο εκπτώσεων όμως δεν μπορούν να βγουν ασφαλή συμπεράσματα.

 

Ούτε εγώ αγόρασα κάτι στις εκπτώσεις, η αλήθεια είναι ότι ήταν αδιάφορες για μένα. Αλλά το ίδιο συνέβη και με τις προηγούμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ούτε το χειμώνα ούτε το φθινόπωρο υπήρχαν flash deals, αλλά δεν θυμάμαι αν είχαν βγει και τότε τέτοια στατιστικά.

Επεξ/σία από infin1tyGR
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσαν τα φετινά summer sales ακριβώς επειδή δεν είχαν flash deals, minigames, ψηφοφορίες και ένα σωρο σκατολοιδια. Κάθε παιχνίδι είχε μια συγκεκριμένη έκπτωση που διαρκούσε απο την αρχή μέχρι το τέλος της περιόδου. Απλά και ωραία.

 

Καλές προσφορές υπήρχαν και ήταν πολλές, ειδικά για τίτλους προ 2014.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δανειζομαι ενα σχολιο απο το παραπανω αρθρο

 

The discounts this year were meh.....Getting rid of the Flash sales and the minimal discounts had me buying far less this year than previous years. PSN actually has better deals now. Games that were on PSN for sale were $2 to $5 cheaper than what was available on the Steam Summer Sale. I have spent more money on PSN in the last year than Steam, and that was the opposite situation when I had an Xbox 360 as I was getting much better deals on Steam. I guess Im glad I got those amazing deals while it lasted.

 

Για τις προσφορες παιχνιδιων πριν το 2014 δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να υπαρχει τοσο ενδιαφερον,ειδικα οταν μιλαμε για pc gaming(backwards compatible δηλαδη που δεν εχουν οι κονσολες).

 

Για μενα την μεγαλη ζημια την εχουν κανει τα κλειδαδικα(καλως ή κακως). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...