Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρόσθεσα στο λογαριασμό μου κλειδί από Βραζιλία, το οποίο είναι region locked μόνο για χώρες της Λ. Αμερικής, μέσω της χρήσης VPN.. Το εν λόγω κλειδί στις άδειες steam βιβλιοθήκης μου καταχωρήθηκε της μορφής " ......... brazil".

 

Αρχικά ξέρω ότι αυτό είναι ενάντια στους κανόνες του ίδιου του steam και θεωρητικά θα μπορούσε να οδηγήσει μέχρι και σε κλείδωμα λογαριασμού (ban), Πρακτικά όμως, παίζει τέτοια περίπτωση ? έχει ακούσει κάποιος κάτι ή έχει προσωπική σχετική εμπειρία ?

Μου φαίνεται ιδιαίτερα τραβηγμένο πάντως το κλείδωμα λογαριασμού για 1-2 ενεργοποιήσεις σε βιβλιοθήκη και μάλιστα πελάτη 500 παιχνιδιών πολλών μη bundle. Στη χειρότερη να απενεργοποιηθεί το ίδιο το παιχνίδι μόνο, αλλά και αυτό δύσκολο φαντάζει.  <_<  <_<  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δείτε λίγο αυτό:
VplGhost, creator of the Steam Inventory Helper, has apparently discontinued the extension.
 
Το extension πουλήθηκε στο CSGOfast. :devil: 

 

Ταυτόχρονα με το σημερινό update προέκυψαν θέματα ιδιωτικότητας και για να μην έχουμε άλλα σοβαρότερα (χαμένα accounts κτλ) προληπτικά ας απενεργοποιήσουμε το Steam Inventory Helper extension, όσοι το χρησιμοποιούμε. ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο reddit χρησιμοποιούνε όλοι τις παλιότερες εκδόσεις

επίσης είναι άλλος ένας τύπος που φτιάχνει το δικό του αντίστοιχο που μου φάνηκε και καλύτερο, σύντομα θα είναι έτοιμο από ότι διάβαζα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο reddit χρησιμοποιούνε όλοι τις παλιότερες εκδόσεις

 

 

Ξέρεις πού μπορούμε να τις βρούμε? Γιατί μου έκανε αυτόματα αναβάθμιση στην τελευταία.

 

Άκυρο, τις βρήκα από εδώ και έβαλα την 1.9

 

http://www.crx4chrome.com/crx/16732/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μπορω να αγορασω με χρεωστικη καρτα απο το steam ή οχι λογω capital controls?

Δεν εχω δοκιμασει ποτε γι' αυτο ρωταω.

Εχω αγορασει κανονικα με χρεωστικη Εθνικης .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είχε εμφανιστεί και μένα πριν κάτι χρόνια. Απλά δηλώνεις πως δεν κατοικείς στην Αμερική. Εμένα έτσι είχε γίνει και δεν χρειάστηκε να βάλω στοιχεία πουθενά. Δεν ξέρω αν άλλαξε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάποιος εγκατεστημένη την εφαρμογή για Android, μπορεί να μου πει αν υπάρχει επιλογή με την οποία θα σου έρχεται notification όταν ένα παιχνίδι που σ' ενδιαφέρει πέσει κάτω από κάποιο ποσό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάποιος εγκατεστημένη την εφαρμογή για Android, μπορεί να μου πει αν υπάρχει επιλογή με την οποία θα σου έρχεται notification όταν ένα παιχνίδι που σ' ενδιαφέρει πέσει κάτω από κάποιο ποσό;

υπαρχει. αν εχεις σε whislist τοτε σου λεει οτι καποιο απο τα αντικειμενα σε whislist ειναι σε εκπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχει κάποιος εγκατεστημένη την εφαρμογή για Android, μπορεί να μου πει αν υπάρχει επιλογή με την οποία θα σου έρχεται notification όταν ένα παιχνίδι που σ' ενδιαφέρει πέσει κάτω από κάποιο ποσό;

 

 

Όταν ένα παιχνίδι από τη wishlist μπει σε έκπτωση, σου έρχεται και notification στο κινητό με το εικονίδο του Steam αλλά και e-mail αν το έχεις push. Εγώ που το χω ενεργό τα λαμβάνω εις διπλούν δλδ :)

Δε σου έρχεται για το αν έπεσε κάτω από κάποια τιμή παντως - είτε 10% πάρει είτε 90% πάλι θα σε ενημερώσει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει. αν εχεις σε whislist τοτε σου λεει οτι καποιο απο τα αντικειμενα σε whislist ειναι σε εκπτωση. 

 

 

Όταν ένα παιχνίδι από τη wishlist μπει σε έκπτωση, σου έρχεται και notification στο κινητό με το εικονίδο του Steam αλλά και e-mail αν το έχεις push. Εγώ που το χω ενεργό τα λαμβάνω εις διπλούν δλδ :)

Δε σου έρχεται για το αν έπεσε κάτω από κάποια τιμή παντως - είτε 10% πάρει είτε 90% πάλι θα σε ενημερώσει

 

 

Σας ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...