Προς το περιεχόμενο

Steam - Official Topic


aliakas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τι λένε στην επόμενη έκδοση του steam θα έχουμε τις πληρωμές με bitcoin

 

 

 

 

I just got this email from Steam (I'm a publisher there!) What do you guys think?

Bitcoin support coming soon!

We are excited to announce that Steam is going to start accepting payments via bitcoin.

We’re using an external payment provider to process bitcoin payments to help partners reach more customers on Steam. Bitcoin is becoming an increasingly popular online payment method in some countries, and we’re enabling a system that insulates partners from risk and volatility while still providing value to the end customer.

You do not need to take any action. If customers choose to pay via bitcoin, they’ll still be charged the price already set in the local currency. Here’s how it works:

  • The user is charged the local currency price on Steam given their region (eg. £29.99).
  • The payment processor converts that £29.99 amount into bitcoin based on a daily exchange rate - so the user pays them in bitcoin, and the processor pays us in traditional currency. At no time does Valve receive or hold bitcoin.
  • There is no need to set a bitcoin price or keep track of bitcoin valuation. The purchase price of your product does not change.

We’re looking forward to the update, and we think it makes Steam an even better place to buy and play games.

 

 

Φυσικό και επακόλουθω καθώς για όσους δεν γνωρίζουν οι πληρωμές με Bitcoin είναι φοβερά δημοφιλής στους πιτσρικάδες ιδίως στην Αμερική συν τα tax που αποφεύγεις σε αρκετές περιπτώσεις και συν το G2A που τους έχει πάρει την δουλειά 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Kurtis Chinn says:

 

“We’re using an external payment provider to process bitcoin payments to help partners reach more customers on Steam. Bitcoin is becoming an increasingly popular online payment method in some countries, and we’re enabling a system that insulates partners from risk and volatility while still providing value to end customer.”

 

 

Τις πληρωμές με Bitcoin θα τις έχουμε στο update της πλατφόρμας που μας έρχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ενεργοποιήθηκαν οι πληρωμές με Bitcoin στο steam αν και από τι φαίνεται είναι μόνο για αμερική αυτή την στιγμή αν και αρκετοί από την Ευρώπη από τι έγραψαν όχι μόνο τις είδαν για λίγο αλλά κατάφεραν και αγόρασαν και κάποια game. Πάντως για Ελλάδα δεν φαίνονται μέχρι στιγμής να είναι ενεργοποιημένες.

 

i4euLmY.png

 

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τα μηνύματα περι υποστήριξης controller από παιχνίδια και βοηθητικό software μεταφέρθηκαν εδώ:

http://www.insomnia.gr/topic/223154-gamepads-controllers-χειριστήρια-για-pc-προτάσεις-αγαπημένα-απορ/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι moneysafe.

Βγάλε μια!

φιλε μου moneysafe μπορεις να βγαλεις και να τη χρησιμοποιεις οποτε θελεις? δηλαδη να βαζω χρηματα μονο οταν θελω να αγορασω κατι??? γιατι κατι διαβασα για 1.50 ευρω το μηνα συνδρομη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα moneysafe έχω κάμποσο καιρό είναι σαν prepaid στο περίπου λίγο πιο χυμα χωρίς συνδρομές κλπ...το θέμα μου είναι αν την δέχεται το steam η τα αλλα μαγαζιά με κλειδιά instant gaming κλπ αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία θα ναι χρήσιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Επειδή το Steam δεν δέχεται πια PaySafe, έχει κανένας δοκιμάσει να αγοράσει με Steam Cards? Γνωρίζει κανένας να μου πει αμα τις δέχεται κανονικά? Τις έχω βρει μόνο στα Interkiosk άλλα δεν θέλω να ρισκάρω να αγοράσω χωρίς να ξέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προιον του steam ειναι οι steam cards. Τις προσθετεις στο steam wallet σου και κανεις μετα τις αγορες σου. Δεν νομιζω να υπαρχει καποιος λογος να μην τις δεχτει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάρτα moneysafe έχω κάμποσο καιρό είναι σαν prepaid στο περίπου λίγο πιο χυμα χωρίς συνδρομές κλπ...το θέμα μου είναι αν την δέχεται το steam η τα αλλα μαγαζιά με κλειδιά instant gaming κλπ αν έχει κάποιος προσωπική εμπειρία θα ναι χρήσιμη

ΟΛΑ τα μαγαζιά με σήμα mastercard την δέχονται .. ;) ηλεκτρονικά και μη.

To λέει και στο site,το χω ρωτήσει και στο support της.

Prepaid κάρτα είναι,όχι στο περίπου ούτε πιο χύμα.Το ίδιο το site το αναφέρει.

 

Και έχει και συνδρομή..

 

φιλε μου moneysafe μπορεις να βγαλεις και να τη χρησιμοποιεις οποτε θελεις? δηλαδη να βαζω χρηματα μονο οταν θελω να αγορασω κατι??? γιατι κατι διαβασα για 1.50 ευρω το μηνα συνδρομη...

δεν είναι και δύσκολο να μπει κάποιος στο sites της και να τα βρει..

 

https://www.moneysafecard.com/charges/

 

 

ναι όπου θέλεις,όπου έχει σήμα mastercard,προηγούμενη βδομάδα αγόρασα από το amazon.

Την έχω περάσει και στο paypal.Αγοράζω από παντού,πληρώνω παντού,τράπεζες άντε γεια φάση!

 

Κάθε topup της κάρτας έχει 4% φόρο,και η συνδρομή του μήνα είναι 1.5€,το οποιό στο αφαιρεί μόνο όταν έχει φράγκα μέσα.

Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν.

Οπότε να υπολογίζεις αν θες να πάρεις κάτι που κάνει 10€,δε θα πάρεις 10αρα,γιατί θα χεις 9.60 διαθέσιμο ποσό. θα πάρεις 20άρα λέει η λογική..και πάει λέγοντας ο φόρος του 4% .

 

Είναι λίγο ακριβή κάρτα,αλλά αν θες να ξεφύγεις από τα cc,και να μη μπλέκεις με τις τράπεζες,είναι μια καλή λύση.

Κοστίζει 10€ για να την αποκτήσεις.Θα πας περίπτερο και θα ζητήσεις μια moneysafe,θα πας μετά στο site της και θα πατήσεις να αποκτήσεις μια κάρτα,σου έρχεται σε φυσική μορφή σε 3μέρες άντε 4.

Κανονικά μια mastercard κάρτα,με το πιτσάκι της το CC της,μόνο το όνομα σου δεν έχει πάνω.

Αν θες να χει το όνομα σου,και να της ξεκλειδώσεις τα όρια της,έχει διαδικασία τί να κάνεις και κοστίζει 3€ .

Μόλις την πάρεις στα χέρια σου,μπένεις στο site συνδέεσαι στον λογαριασμό σου,και την ενεργοποιείς,έχει τις οδηγίες η κάρτα πάνω.

Και μετά αγοράζεις πάλι voucher(γιατί τα 10 πριν τα έδωσες για να την αποκτήσεις), την φορτώνεις και έτοιμη,

Αγοράζεις όπως έγραψα από όπου έχει σήμα mastercard.

 

 

Αυτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδες εχει βρει κανεις απο Πατρα καταστημα για voucher/καρτα για την moneysafe???ελεος με την προιστορια εδω περα...πωπωπω...

καλά μη νομίζεις ότι Μυτιλήνη βρίσκω...1 περίπτερο έχει και αυτό πρέπει να παω πριν από Πέμπτη να πάρω κάρτα,γιατί φτάνει στα όρια το μηχανάκι..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια ηθελα να ρωτησω στο costum info box υπαρχει καποιος περιορισμος οσον αφορα ποσους χαρακτηρες μπορεις να βαλεις?Απο ενα σημειο και μετα κανω save αλλα το steam ζαρτ δεν το αποθηκευει με τιποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...