Προς το περιεχόμενο

Linux προβλημα με αποθηκευση


Sirios8e

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας φιλοι μου. Εχω κατεβασει απ'τα windows την τελευταια εκδοση ubuntu 12.04 και την εχω εγκ-σει σε ξεχωριστο partition. Με την εγκ-ση ολα καλα, Το προβλημα ειναι το εξης οτιδηποτε προσπαθω να εγκ-σω ΕΚΤΟΣ ΑΠ'ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΒΑΖΩ απ'το κεντρο λογισμικου ubuntu,μετα απο επανεκκινηση διαγραφονται ολα. Δηλαδη εγκαθηστω π.χ. στο Google το προσθετο youtube η κατεβαζω ενα video η προσθετω στο πληκτρολογιο την ελληνικη γλωσσα επειδη υπαρχει απο προεπιλογη μονο η αγγλικη, ολα αυτα υστερα απο καποια επανεκκινηση διαγραφονται ολα. Μηπως χρειαζετε βρω ενα γνησιο cd. Μπορει να μου πει καποιος απλα γιατι δεν εχω πολλες γνωσεις σε linux? Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως εγκατεστησες καποιο προγραμματακι σαν το "ofris"?

Τιποτα οτι μου δινουν απ το ubuntu center. Oτιδηποτε αλλο μετα απο επανεκκινηση διαγραφετε. Aν μεσα σ'αυτα ειναι κι αυτο, δεν νομιζω. Mηπως παιζει ρολο οτι το cd το κατεβασα απ' τα windows??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος πως το εχεις εγκαταστησει κανονικα στο σκληρο και οτι δεν τρεχει απλα απο το live cd?

Το εκανα κανονικη εγκατασταση με τις οδηγιες απο video του κ. Καλαιτση. Αυτες τις ημερες εγκατεστησα και το linux mint και δεν εχω κανενα προβλημα (ολα δουλευουν αλλα windows) σε σχεση με το ubuntu 12.04.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...