Προς το περιεχόμενο

Η LG Display κατασκευάζει την πρώτη εύκαμπτη τηλεόραση 60" ιντσών


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φανταστείτε το σε παρμπρίζ αυτοκινήτου, με όλα τα όργανα πάνω σε αυτό, αντί να υπάρχει καντράν με ενδείξεις.

 

:)

 

Φαντάζομαι πλοήγηση GPS στο παρμπρίζ με επαυξημένη πραγματικότητα. Και οι υπολογιστές θα μπορούσαν να γίνουν super φορητοί: κάτι σε μέγεθος smartphone με ένας Θεός ξέρει πόσους πυρήνες και μια οθόνη 15 ιντσών διπλωμένη μέσα στην τσέπη. Οι εφαρμογές θα είναι άπειρες, μακάρι να μη γεμίσουμε διαφημιστική ρύπανση μόνο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους!

 

Τώρα μπορώ να κάνω ρολό την τηλεόραση μου και να κάνω τις δουλειές μου έξω σαν τον άνθρωπο...

 

Χε...ε ψηλά κι αγνάντευε.

 

 

Δώσε πόνο και κόμπλεξ άνθρωπε.

Σε λίγο θα μας πείσουν ότι τα σταθερά τηλέφωνα δεν χρειάζονται, και ότι θα πρεπει να έχω Κινητο, να το κανω ρολό να κάνω τις δουλειές μου σαν άνθρωπος. Σαν δεν ντρέπονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε πόνο και κόμπλεξ άνθρωπε.

Σε λίγο θα μας πείσουν ότι τα σταθερά τηλέφωνα δεν χρειάζονται, και ότι θα πρεπει να έχω Κινητο, να το κανω ρολό να κάνω τις δουλειές μου σαν άνθρωπος. Σαν δεν ντρέπονται...

 

 

Καλώς το νεοέλληνα!

Κορόιδο τον έχεις μωρέ τον κορεάτη?

 

Να σε δω να απλώνεις και τηλεόραση σε παραλία, με κεφτεδάκι και ταπεράκι, μη χάσεις το τούρκικο και μετά στο μπαλκόνι για άπλωμα να στεγνώσει!

 

Any questions?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλώς το νεοέλληνα!

Κορόιδο τον έχεις μωρέ τον κορεάτη?

 

Να σε δω να απλώνεις και τηλεόραση σε παραλία, με κεφτεδάκι και ταπεράκι, μη χάσεις το τούρκικο και μετά στο μπαλκόνι για άπλωμα να στεγνώσει!

 

Any questions?

 

Υπάρχει νόμος που στις παραλίες επιτρέπει μόνο smartphones και μπωλ (ball όπως λένε και στο χωριό μου) με κεφτεδάκια;

 

Προφανώς και δεν καταλαβαίνεις τί είναι η ευκαμπτη οθόνη, αλλά για εσένα θα την βγάλουν και σε μοντέλο πετσέτας. Αυτό που πρέπει να εξήγήσεις είναι γιατί σου φαίνεται περιττή αυτή η τεχνολογία, και όχι ας πούμε ένα μηλόφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει το μηλόφωνο πάλι?

 

Το φέρνεις απο δω,το φέρνεις απο κεί,πάλι στα μηλόφωνα καταλήγεις.

 

Πολλά μου φαίνονται περιττά,αλλά νομίζω πως μιλάμε για την "εύκαμπτη οθόνη" (ρε πο...στη μου ντρέπομαι και που το λέω δλδ!!:)Δεν υπάρχει! )

 

Προφανώς και καταλαβαίνω την τεχνολογία.ΟΧΙ τη χρήση.Τη χρήση την καταλαβαίνεις εσύ.Όπως και την αναγκαιότητα.

 

Εγώ ντεν.

 

Όπως και δεν θα το καταλάβαινα αν τη βάζανε σε μπάλα του μπασκετ.

Αλλά μιλάω πάντα με τη δικιά μου φτωχή λογική.

 

Άντε και εύχομαι OLED και σε προφυλακτικά.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πολλά μου φαίνονται περιττά,αλλά νομίζω πως μιλάμε για την "εύκαμπτη οθόνη" έγχρωμη οθόνη (ρε πο...στη μου ντρέπομαι και που το λέω δλδ!!:)Δεν υπάρχει! )

 

 

 

Το διόρθωσα. Άκου εκεί έγχρωμη οθόνη σε κινητά. Σαν δεν ντρέπονται λιγάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διόρθωσα. Άκου εκεί έγχρωμη οθόνη σε κινητά. Σαν δεν ντρέπονται λιγάκι.

Κάτσε μισό να ρωτήσω τον παππού μου αν του έλειψε η έγχρωμη οθόνη από τα κινητά...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε μισό να ρωτήσω τον παππού μου αν του έλειψε η έγχρωμη οθόνη από τα κινητά...

 

 

Κάτσε να ρωτήσω το παιδάκι στην Αγκόλα, αν του λείπει η coca-cola.

 

 

 

 

Υ.Γ.

Πιο γελoίο και λαικίστικο επιχείρημα δεν βρήκες να αναφέρεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...