Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εβαλα τα 64bit windows 8.1 οκ το ψεμα του ελεος εχει πεσει..καμια ΑΠΟΛΥΤΩΣ διαφορα στα fps..

Διοτι οπως ειπα και πιο πριν σε κραταει πισω το cpu σου προς το παρων τουλαχιστον,στην beta. Οτι και να κανεις ο 965 για καποιο λογοδεν την παλευει στο Bf4 beta..

 

Στα δικα μου τεστ με 7870ΧΤ στοκ,3570κ 3.4 Ghz,Win 8.1,conquest large 64 ατομα. Εβαλα fraps για 6 λεπτα κανονικο gameplay.

Min:30 Average:44 Max:70 Ultra,MsAA x4

 

7870XT στοκ,3570κ 4.8Ghz (max temp 58C) Τα ιδια settings και σκηνικα.

Min:35 Average:49.5 Max: 80 Ultra MsAA x4

 

Χωρις MsAA ειχα βγαλει average 58fps με τον 3570Κ 4.8ghz.

 

Να αναφερω απλα οτι δεν θα ελεγα οτι ειναι απολυτα νουμερα,just ενδεικτικα. Χωρις msAA παντως επαιζα νερακι. Επισης ακομα και στα 4.8 το cpu ηταν 100%.

Σε σχεση με τα 7αρια,οπου ουτε εκει εχω προβλημα, δεν ειδα καμια διαφορα,αντε κανα 1-2 fps,το οποιο μπορει να ειναι και η ιδεα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Όπως έγραψα και στο Battlefield.gr:

 

 

 

Θα λέω βασικά για την πίστα και το παιχνίδι. Δεν θα αναφέρω bugs που πιστεύω ότι είναι της beta (π.χ. "rebalancing to join τάδε", Βάρκα εξ' ουρανού, κλπ.

 

Υπέρ:
- Ωραία θέα από τους ουρανοξύστες και ωραία η πτώση της C. Μου αρέσει πόσο "κάθετη" είναι η πίστα.
- Το σκάφος έχει φάση. Φοβερός ήχος μηχανής.
- Counter Knife (όταν το κάνεις :P)
- XM25 Airburst όταν χρησιμοποιείται κανονικά για να τρώει κόσμο πίσω από κάλυψη με το να σκάει στον αέρα (Airburst) και όχι σαν γρήγορο "in your face" noobtube.
- Mobility damage στα οχήματα όταν χτυπηθούν σε συγκεκριμένα σημεία. ("Γιατί ο έλικας στο αεροπλάνο /ελικόπτερο λέγεται και ανεμιστήρας;" ;) )
- Med kits / Ammo kits που τα πετάς σε αυτόν που στοχεύεις.
- Deploy screen που βλέπεις τι βλέπει ο άλλος.
- Spectator mode. Εκτός του ότι είναι πολύ καλό για βίντεο, βλέπεις και πώς παίζουν οι καλοί (ή όχι τόσο καλοί) παίχτες.
- Lean από γωνίες / πίσω από χαμηλή κάλυψη.
- Camos.
- 5 άτομα στις squads. (4 δεν ήταν στο BF3; ) Άντε στο BF5 θα γυρίσουμε στην εξάδα. :P
- Emblems στους ώμους / όπλο / όχημα που οδηγείς. Και αρκετοί έχουν κάνει πολλά ωραία.
- Υποβρύχιο κολύμπι / πιστόλι στην θάλασσα.
- Battlepacks, στο ότι έχουν φάση οι εκπλήξεις.
- Μ82Α3 και το 1-hit kill αντιαεροπορικό (ξεχνάω πώς το λένε) στην C όταν είναι "όρθια". Θυμίζει old-school ψάξιμο για όπλα.
- Eναλλαγή των διόπτρων.
- Έλεγχος του αλεξιπτώτου.
- Leaderboards με πόλη / χώρα / κόσμο στον χάρτη. Αρκεί να μην χτυπάνε κουδούνια μετά.  :lol:
- Ιnteractive μπαριέρες στην γέφυρα και κάγκελα στα μαγαζιά.
- Αλλαγή της πίστας σε Domination που έχει containers και σκάλες που δεν υπήρχαν κοντά στην C (Conquest D).
- Offensive / Defensive perk. Που γεμίζει όσο πάει καλά η squad και δεν γίνεται wipe.

 

Κατά:
- Μα πόσους ακόμα τρόπους θα βάλει η DICE για να πέφτουν τα air assets? :P
- Counter Knife (όταν το τρως :P) και έχει μεγάλο χρόνο για να πατήσει ο άλλος το κουμπί. Δικό σου λάθος όμως αν πας από μπροστά ή δεν προσέξεις ότι γυρνάει και κάνεις front knife.
- Physics. Το τανκ πατάει ένα φτερό του ελικοπτέρου και γλιστράει πολύ.
- Battlepacks, επειδή κάποια attachments βγαίνουν μόνο από εκεί.
- Το grenade launcher στην C όταν έχει πέσει το κτίριο. Γιατί δεν είχαμε αρκετά του είδους...
- Παρ' όλο το Levolution, η πίστα θα μπορούσε να είχε περισσότερα μέρη να διαλύονται. Θα περίμενα δηλαδή αρκετούς τοίχους ακόμα και τις πινακίδες πάνω στην D να έπεφταν. Δεν νομίζω να αλλάξει στο κανονικό game.
- Κακόγουστα emblems. Περίεργα σύμβολα, πέη, κλπ.
- Spectator mode. Φαίνονται τα εικονίδια και των 2 ομάδων και εύκολα θα γίνει abused αν δεν αλλάξει (ελπίζω με setting, όπου το default να τα κλείνει τα αντίπαλα αυτού που κοιτάς).
- Πολύ μικρός ο χρόνος για revive.
- Μισόπραγμα της Beta, αλλά να υπάρχουν DICE devs σε random servers που παίζουν με Commander mode κι εμείς όχι, είναι ολίγον trolling.
- BF4 Platoons -> early 2014. http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955065670089865431/
- Η πίστα δεν έχει jets. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα λέω βασικά για την πίστα και το παιχνίδι. Δεν θα αναφέρω bugs που πιστεύω ότι είναι της beta (π.χ. "rebalancing to join τάδε", Βάρκα εξ' ουρανού, κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως υπαρχουν σημαντικα προβληματα στην beta(πχ frame drops σε καποια σημεια,stuttering κτλ)  που για beta ok δεν δινεις σημασια αν ομως δεν διορθωθουν στο final game θα κλαιμε τα 50ευρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πιο προγραμμα τσεκαρετε το cpu Ποσο τρεχει? με τον windows? γτ εμενα παει μεχρι 95% και χρηση το bf4 80%... αρα αμα τα γραφει σωστα εμενα δε με κοβει το cpu.  και δεν ειναι λογικο αυτο συμγφωνα με αυτα που διαβαζω... phenom 2 960T εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως και με τους 327,23 bro οκ παιζει μην νομιζεις ...Εγω oυσιωδης διαφορες δεν ειδα ,μην σου πω οτι σε forums διαβασα οτι με τους 327,23 επαιζε καλυτερα .Αφου ειμαι στο τσακ να τους ξαναδοκιμασω για να μου φυγει η απορια ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...