Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι ουλτρα? εγω με παρομοιο επεξεργαστη κ την 6850 το παιζω σε λοου με πολλα φραμε δροπς... εσυ θα το παιζεις με το ζορι μεδιουμ...(η 5850 μ φαινετε λιγο καλυτερη απο τη δικια μ)

Αναφερω και πανω νεα καρτα γραφικων που θα κυκλοφωρησει σε λιγες μερες ειναι λιγο καλυτερη απο την 7970 ghz

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φαντάσου τι θα γίνεται στο multi που ενδιαφέρει και τους περισσότερους...εκτός πια και αν η τελική έκδοση τρέχει υπερβολικά καλύτερα , αν και δε νομίζω να υπάρχουν τόσο περισσότερα περιθώρια αύξησης του performance.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καλυτερο λετε να ειναι το perfomance στο τελικο παιχνιδι σε συγκριση με την beta? Αξιζει να το ρισκαρω να κανω overclock την καρτα και να την καψω η να το παιξω οπως παιζει και οταν το 2014 παρω καινουργια καρτα τοτε να το ξαναπαιξω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο καλυτερο λετε να ειναι το perfomance στο τελικο παιχνιδι σε συγκριση με την beta? Αξιζει να το ρισκαρω να κανω overclock την καρτα και να την καψω η να το παιξω οπως παιζει και οταν το 2014 παρω καινουργια καρτα τοτε να το ξαναπαιξω?

 

Σιγουρα θα ειναι πιο optimized αλλα σιγουρα κανενας δε μπορει να απαντησει.

 

Και 300 και 400 να την ανεβασεις, το παιχνιδι δειχνει οτι δε μασαει. 

 

Σε ενα μηνα βγαινει το official realease, πιστευω δεν αξιζει τοση φασαρια για μια beta εκδοση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moυ κανει εντυπωση που με την 7970 το gpuz μου δειχνει οτι η vram φτανει και τα 2300 ενω με την 680 στο log γραφει οτι πιανει μεχρι 1900mb .

Έχει ειπωθεί στο παρελθόν ξανά αυτό το παράδειγμα και είχαμε καταλήξει οτι ανάλογα την διαθέσιμη μνήμη συμπεριφέρεται και διαφορετικά ένα παιχνίδι,αν στα παιχνίδια ήταν απαραίτητα τα 3-4-5 GB τότε να είσαι σίγουρος ότι όλες οι τελευταίες κάρτες γραφικών θα τα είχαν .. φαντάσου ότι παίζουν τα παιχνίδια κάρτες με 1GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφερω και πανω νεα καρτα γραφικων που θα κυκλοφωρησει σε λιγες μερες ειναι λιγο καλυτερη απο την 7970 ghz

 

 

ναι το εγραψες στο 2ο ποστ π δε το ειχα δει οταν δημοσιευσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το αφηνω αυτο εδω και τα συμπερασματα δικα σας..

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2013/10/bf4_beta/charts/bf4_cpu_radeon.png

Τελικα ισχυουν αυτα τα αποτελεσματα???ή υπαρχει περιπτωση να δουμε σημαντικες διαφορες στο τελικο παιχνιδι γιατι ο 8350 που επεφτε και διαφημιση ακομα και στις καρτες της Amd,χανει ακομα και απο τον φτηνοτερο http://www.skroutz.gr/s/3765361/Intel-Core-i5-4440-Box.html?keyphrase=4440  :blink:  :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Eφαγα ενα counter σημερα, δεν με χαλασε καθολου ..

Παρομοίως. :P

Το πρώτο μου knife death. Μου έπιασε το χέρι, το κράτησε (όπως σε animation που νίκησα εγώ, οπότε περίμενα ότι δεν θα είχα πρόβλημα) και μου το γύρισε. :P

Αναρωτιέμαι αν παίζει counter-counter. ^_^

 

Edit: Επίσης στο Spectator, πάει νερό. Ίσως γιατί δεν τρέχουν debugs/info/stats από πίσω και απλά βλέπεις. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως γινεται αλλα δεν ειμαι σιγουρος..Λοιπον η εμπειρια μου επιτελους απο το παιχνιδι με 7950 1150/1450,i7 975 extreme. Επαιξα ενα match domination με ολα maxed out. Κανενα απολυτως προβλημα τα κλασικα ξερετε,τα παντα smooth κτλπα. Ετρεξα Fraps ενω επαιζα μεχρι να τελειωσει το match και το αποτελεσμα ηταν Min:40 Average:51 Max:88 με στοκ τον επεξεργαστη (s1366).. Καθολου ασχημα θα ελεγα ! Ακομα δεν ξερω ποσο θα βγαλει με full Oc ενα cpu οπως ο 3570 μου.

 

Μαρεσε η καμερα πριν κανεις spawn,καλουτσικο το νεο UI,δεν παρατηρησα το γνωστο προβλημα με το hit detection. Πολυ ιδιο ομως με το Bf3,τα χρωματα μου φανηκαν μουντα,ημουν πολυ ψηλα οταν εβλεπα ενα κτηριο να πεφτει και μολις πριν πεσουν καλα καλα τα συντριμια στο εδαφος ξαφνικα ολα εξαφανίστηκαν! Μαλλον θα εγιναν σκονη ενω επεφταν χD Και το οχηματα μου φανηκαν λιγο περιεργος ο χειρισμος :S Για καποιο λογο ομως μου βγαζει ατμοσφαιρα Bad Company 2,με οτι συνεπαγεται αυτο.

 

Θα δουμε λοιπον στη συνεχεια τι αλλο εχει να προσφερει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωμη..

1. bf4=bf3.1 σε ολα τα επιπεδα (τα ειπαν και αλλοι)

2. με εναν παλιο q6600 και 7870 παιζει πολυ καλα σε μιξη high και ultra στα 1080 (auto mode) με win8

3. Αν λαβουμε υποψην την beta του bf3, ειμαι σιγουρος οτι το τελικο bf4 θα ειναι αρκετα καλυτερο και πολυ πιο optimized απο την Beta (και σε amd θα γινουν πολλα λογω της συνεργασιας τους)

4. Για μενα αποτελει μια μικρο βελτίωση σε σχεση με τα προυγουμενα (αν δεν αλλαξει κατι δραστικα) και φαινεται η στασιμοτητα του ειδους...

 

Θετικη ειναι η αναβαθμιση της  3ης διαστασης (του υψους δηλ.) και η αναδειξη της σε στρατηγηκο πλεονεκτημα (τουλαχιστον στην συγκεκριμενη πιστα), αλλα ΔΕΝ την εκμεταλευετε πληρως το παιχνιδι..δηλ οταν εισαι με τα ποδια, δεν μπορεις πραγματικα να πολεμησεις στην τριτη διασταση (αντε παρε το ασανσερ και αν δεν σου την εχουν στημενη κπλ κλπ).....και το θες!!!

Πολλες φορες μου περασε η σκέψη: "να ειχα την δυνατοτητα να μπορουσα να πηδηξω απο οροφο σε οροφο, απο ταρατσα σε ταρατσα, απο πολυκατοικια σε πολυκατοικία και να πολεμαω και εκει...."

 

και τοτε καταλαβα τη παει να κανει το Titanfall...!!! πραγματικη 3d μαχη

 

μπραβο λοιπον στο bf4, που με εκανε να εκτιμήσω το Titanfall.. :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα ισχυουν αυτα τα αποτελεσματα???ή υπαρχει περιπτωση να δουμε σημαντικες διαφορες στο τελικο παιχνιδι γιατι ο 8350 που επεφτε και διαφημιση ακομα και στις καρτες της Amd,χανει ακομα και απο τον φτηνοτερο http://www.skroutz.gr/s/3765361/Intel-Core-i5-4440-Box.html?keyphrase=4440  :blink:  :blink:

Ο μόνος που "χάνει" είναι όποιος ασχολείται με αυτά, αυτά είναι καλά για τα μεσοδιαστήματα και τις συνθέσεις,όχι όσο υπάρχει παιχνίδι.. ;) ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

δεν μπορεις πραγματικα να πολεμησεις στην τριτη διασταση (αντε παρε το ασανσερ και αν δεν σου την εχουν στημενη κπλ κλπ).....και το θες!!!

 

Είδα μερικά κυνηγητά με αλεξίπτωτα. :P

 

Εγώ θα ήθελα να παλεύαμε όροφο-όροφο. Γιατί ισόγειο - 200ς όροφος - ταράτσα είναι λίγο...meh.

Βέβαια οκ, αν είχε όλους τους ορόφους, θα γέμιζε ένα κτίριο όλους τους παίχτες. :P

 

@Prospector8

Καλά ναι, εδώ είδα και μερικά τανκς να εξαφανίζονται κατευθείαν μόλις διαλυθούν.

Eπίσης τέτοιος ουρανοξύστης να πέφτει ενώ κολυμπάμε δίπλα, έπρεπε το κύμα μετά να μας έβγαζε out of bounds. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...