Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα ηθελα να ενημερωσω οτι φιλος με 2600κ,gtx 770,win 7 x64 ειχε αρκετα spikes και gpu usage 50%. Πηγε σε Win 8.1 ,και λεει οτι επιτελους του ετρεξε smooth το παιχνιδι ,0 spikes,gpu usage 75% με τους τελευταιους drivers..

 

Για να βλεπω να πεφτουν τα formats :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αμα εξαιρεσουμε τα γραφικα γτ μονο με αυτο εχουμε ασχοληθει... το παιχνιδι πως σας φανηκε? η πιστα δλδ.. το νεο δεπλου σκρεεν, το οτι μπορεις να βγεις σε ολους τους τεαματες?

 

 

προσωπικα βλεπω το κτιριο με το ασανσερ να ειναι το νεο μετρο.. πολυ χαμος ειδικα οταν παιζουν κ ελικοπτερα.

Good:

Αλλαγή διόπτρας.

Όπλα που μαζεύεις από κάτω (ΑΑ και .50 Sniper Rifle στην C).

Kολύμπι από κάτω και πιστόλι στο νερό.

Αuto-lean.

Knife animations (11 kills so far :P).

Map / deploy.

Defensive / Offensive κατιτίς.

H θέα από την C είναι πολύ ωραία.

 

Bad:

Πηδάς πάνω από φράχτη και μπορεί να πεθάνεις από falling damage. :P

Looks very much like BF3.

Bugs που ένα μήνα πριν την beta δεν θα έπρεπε να υπάρχουν, όπως και κακό optimisation όπως είπαμε.

Νο Commander in beta.

No Jets in this map.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα ηθελα να ενημερωσω οτι φιλος με 2600κ,gtx 770,win 7 x64 ειχε αρκετα spikes και gpu usage 50%. Πηγε σε Win 8.1 ,και λεει οτι επιτελους του ετρεξε smooth το παιχνιδι ,0 spikes,gpu usage 75% με τους τελευταιους drivers..

 

Για να βλεπω να πεφτουν τα formats :D

:D εγω ειμαι αυτος ο φιλος!

 

CPU οχι 2600K, αλλα 3570K (μικρη σημασια εχει).

 

Gigabyte GTX 770 OC οπως βγηκε απο το κουτι (ουτε overclock, ουτε τιποτα).

 

Το λοιπον:

 

Windows 7 x64 SP1 (γνησια, full updated) το παιχνιδι απλα δεν παιζοταν!!! Spikes καθε 3-4 δευτερολεπτα σε οποιαδηποτε settings (ακομα και 1280x800 και τα παντα low/off). Το GPU Load ανεβοκατεβαινε ολη την ωρα μεταξυ 10%-60% (average 50%). Unplayable εντελως...

 

Περναω Windows 8.1 (γνησιο κλειδακι απο MSDNAA), βαζω τελευταιους beta drivers και ξαναμπαινω... τα spikes εχουν εξαφανιστει εντελως και το παιχνιδι ειναι απολυτα smooth! Το μονο αρνητικο ειναι αυτο που αναφερει και ο φιλτατος Prospector8 απο πανω... Το GPU Load παιζει 65%- 75%. Frames 50-65.

 

Οσοι ειστε με δυνατα καρτονια nvidia (670, 760, 770 κλπ κλπ) και εχετε spikes, frame drops κλπ, καντε ενα κοπο και δοκιμαστε τα Windows 8.1!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:D εγω ειμαι αυτος ο φιλος!

 

CPU οχι 2600K, αλλα 3570K (μικρη σημασια εχει).

 

Gigabyte GTX 770 OC οπως βγηκε απο το κουτι (ουτε overclock, ουτε τιποτα).

 

Το λοιπον:

 

Windows 7 x64 SP1 (γνησια, full updated) το παιχνιδι απλα δεν παιζοταν!!! Spikes καθε 3-4 δευτερολεπτα σε οποιαδηποτε settings (ακομα και 1280x800 και τα παντα low/off). Το GPU Load ανεβοκατεβαινε ολη την ωρα μεταξυ 10%-60%. Unplayable εντελως...

 

Περναω Windows 8.1 (γνησιο κλειδακι απο MSDNAA), βαζω τελευταιους beta drivers και ξαναμπαινω... τα spikes εχουν εξαφανιστει εντελως και το παιχνιδι ειναι απολυτα smooth! Το μονο αρνητικο ειναι αυτο που αναφερει και ο φιλτατος Prospector8 απο πανω... Το GPU Load παιζει 65%- 75%. Frames 50-65.

 

Οσοι ειστε με δυνατα καρτονια nvidia (670, 760, 770 κλπ κλπ) και εχετε spikes, frame drops κλπ, καντε ενα κοπο και δοκιμαστε τα Windows 8.1!

Αρα ηταν προβλημα των windows και οχι του παιχνιδιου? Δεν αλλαζω windows για ενα παιχνιδι. Να το φταιξουν να παιζει το ιδιο καλα και σε 7 τα 8.1 ειναι χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε ακουστεί ότι στα 7 δεν... αλλά εσυ πήγες 8.1 direct έτσι δεν πέρασες καν από τα 8 σκέτο ?

Ναι! 7 --> 8.1 (συγκεκριμενα 8.1 Professional)

 

Windows 8 δεν εχω δοκιμασει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα τους beta της Nvidia και το παιχνίδι σέρνεται ακόμη και στο low-medium(3570Κ,8GB,GTX670). Μάλλον κάτι δεν πάει καλά στο σύστημά μου και πρέπει να το βρω....

Δοκιμασε τους προηγουμενους ,επισης με win7 εχει καποια θεματα να ξερεις εφοσον εχεις αυτα.

 

Το οτι θα παιζει το παιχνιδι με τις ιδιες επιδοσεις οπως τωρα μην το δενετε σχοινι κορδονι για να μην απογοητευτειτε δηλαδη οχι τιποτα αλλο ..Μπορει στο επισημο να εχουμε πτωση fps και να λεμε τι εγινε .Βαζω στην ακρη τα updates της dice που θα ακολουθησουν μεσα στο 2014 και θα εχουν δωρακια εκπληξη σαν του χαχανουλη στα στρουμφακια .

Γενικα τα γραφικα του τα περιμενα καλυτερα για καινουργιο bf.Aπλα περιμενω να δω και τα αλλα maps για να εκφερω τελικη αποψη.

Ο ηχος στα οπλα εχει βελτιωθει εγινε πιο μπασος οπως ακριβως τον ηθελα ,η φωτια δειχνει αρκετα καλη πιο αληθινη απο του bf3 .H θαλασσα λιγο με απογοητευσε γιατι φαινεται σαν ζελε χωρις λεπτομερεια ,αυτο ομως μπορει να αλλαξει στην τελικη εκδοση .

Πηρα dog tag  απο μπροστα ,βεβαια δεν ακουω ηχο απο το μαχαιρι που τον καρφωνει και απο την αλυσιδα .Δεν ξερω μπορει να ηταν του server τωρα bug ή της beta ,θα θελα καποιος να μου πει αν οντως ισχυει και το παρατηρησε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως βλέπω σε φόρουμ και άλλους με αντίστοιχα προβλήματα με παρόμοια σύνθεση με τη δική μου. Και βλέπω και άλλους που δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

 

 

Δοκιμασε τους προηγουμενους ,επισης με win7 εχει καποια θεματα να ξερεις εφοσον εχεις αυτα.

 

 

 

Ποια έκδοση εννοείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε Κωστάρα, το ίδιο μας τρέχει το γκέιμ, έχει όντως ολίγον τι micro-stuttering οπότε λογικά θέλει καλύτερους drivers.

Εντάξει, δεν είναι τόσο εμφανές αλλά το καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Ποια έκδοση εννοείς;

Eγω δοκιμασα τους 327.23 whql ,αυτους φοραγα ηδη ετσι και αλλιως .Επισης δοκιμασε να κανεις απεγκατασταση με το ddu 7.7,1 απο το thread των drivers της nvidia το οποιο κανει και για amd ,ειναι πολυ καλο και μην βαλεις τον 3D controller και driver .

 

Έλα ρε Κωστάρα, το ίδιο μας τρέχει το γκέιμ, έχει όντως ολίγον τι micro-stuttering οπότε λογικά θέλει καλύτερους drivers.

Εντάξει, δεν είναι τόσο εμφανές αλλά το καταλαβαίνεις.

Nαι τσιμπαει λιγο το νιωθεις αλλα θα φτιαχτει αυτο δεν ειναι τιποτα ,αρκει οπως ειπα να μην μας κανει τιποτα περιεργα η dice χαχαχα....

Επισης αυτα τα medic packs πως τα πεταει ετσι ρε πουστη μου σαν σκατο ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε DDU 7.8.1 :)



Δοκίμασε κανείς Resolution Scaling(Downsampling) 200% ;

Δοκίμασα εγώ και σερνόταν ο τόπος, αλλά η εικόνα ήταν τζάμι..Φαντάζομαι πως θα δείχνει το παιχνίδι σε 4K..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...