Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εν τω μεταξύ, σε μερικά σημεία είτε βάλεις, είτε δεν βάλεις MSAA ένα και το αυτό..Τα ίδια σκατά με την Frostbite 2 έχει η μηχανή, αναβάθμισαν τη μηχανή αυτοί δήθεν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ισχυει... Παντως η Vram maxare και εισαι και μικροτερη αναλυση απο την κλασικη..Χμμμ. Τωρα πρεπει να δουμε συγκριτικα 680/770 2gb Vs 4gb..

 

Μλκα ο Zappe πρεπει να ειναι ο μοναδικος με 780 που παιζει τελεια το παιχνιδι,χαχα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2152MB Max 1920*1080/Ultra/4xMSAA για εμενα. Gpu usage 98%. :)

Πιστεύω όταν βλέπει ότι έχεις 3GB κάρτα, χρησιμοποιεί παραπάνω..Αποκλείεται να τρώει 200MB παραπάνω σε 1080, η διαφορά είναι μικρή εξάλλου.

 

Πάντως η συγκεκριμένη πίστα έχει κονσολογραφικά, ελπίζω οι άλλες πίστες να δείχνουν καλύτερα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωτήρη εννοείς φαντάζομαι για hardcore όμως που εδώ τουλάχιστον όσο έψαχνα δεν υπήρχε σέρβερ. Στο νόρμαλ του bf3 θες μισό γεμιστήρα να ψοφήσει κάποιος.

 

εχεις δικιο. ειχα ξεχασει τελειος οτι υπηρχε νορμαλ/hardcorε. νορμαλ δεν επαιξα ποτε και ειχα συνηθησει... οποτε ελπιζουμε να το βαλουν στο κανονικο game

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω όταν βλέπει ότι έχεις 3GB κάρτα, χρησιμοποιεί παραπάνω..Αποκλείεται να τρώει 200MB παραπάνω σε 1080, η διαφορά είναι μικρή εξάλλου.

 

Πάντως η συγκεκριμένη πίστα έχει κονσολογραφικά, ελπίζω οι άλλες πίστες να δείχνουν καλύτερα..

 

Οταν θα ερθει πιστα με ηλιο, χωμα και βλαστηση, τοτε να δουμε τι γραφηκα θα εχει. Προς το παρων θα ελεγα οτι μοιαζει, οχι με expansion του Bf3 αλλα περισσοτερο με extreme patch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πώ κι εγώ τον ''πόνο'' μου, λοιπόν το παιχνίδι με 770 4gb OC, i7 [email protected] + beta drivers nvidia πιάνει 50-80 fps στα 1080p ultra msaa κ πρασειν άλογα.

 

Σε μερικά σημεια με εκρήξεις, πέσιμο ουρανοξύστη και μπαπα μπουπα μπορει να πέσει και στα 40-45.

 

Πάντως το game δεν διαφέρει πολύ απο το bf3 απο θέμα γραφικών, μένει να δούμε την τελική έκδοση να μπεί και καμία πίστα της 

 

προκοπής γιατι αυτή είναι ολίγον τι ''μπεμπέ'' απο μέγεθος και σαν ελικοπτεράς που είμαι θέλω λίγο την άπλα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που ξαναέπαιξα λίγο, έφτασε 2033MB Vram, να τονίσω πως το GPU Usage ήταν 79% στο μέσο όρο.Άρα οι drivers δεν είναι και ότι καλύτερο ακόμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δωστε κανενα λινκ να την κατεβασουμε κι εμεις!  :)

Μέσω Origin θα τη κατεβάσεις .

 

Τώρα που ξαναέπαιξα λίγο, έφτασε 2033MB Vram, να τονίσω πως το GPU Usage ήταν 79% στο μέσο όρο.Άρα οι drivers δεν είναι και ότι καλύτερο ακόμα..

Για τους beta μιλάς? δε παρατήρησα να σου πώ την αλήθεια θα το κοιτάξω σε καμία ωρίτσα που θα παίξω παλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φεύγω να πάω στη δικιά μου τώρα, αύριο το πρωί πάλι :P

Τσεκάρετε λίγο και οι άλλοι αν μπορείτε το GPU Usage(Average) και πείτε να δούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώνω κι εγώ:

 

Η χρήση της GPU είναι ότι να'ναι...

 

Υπήρχαν σημεία που είχα 25-30f και η κάρτα κααααθόοοοοοταν στο 50!!!!!%. (περισσότερα, ίσως, μεταμεσονύκτια).

 

Θέλουν στρώσιμο και οι οδηγοί και (κυρίως) η μηχανή (σε 1 μήνα κυκλοφορεί...τί σκ@τά θα προλάβουν να φτιάξουν στον κώδικα? Patch της απελπισιάς, βλέπω).

 

Όχι, τα γραφικά δεν υπερτερούν παρά ελάχιστα από το 3, αλλά σε πολλά σημεία είναι απελπισία...άδεια δωμάτια, όταν πέφτει ο πύργος τα πάντα πνίγονται σε ένα ενιαίο τσιρλί χωρίς διαφοροποιήσεις όταν την πατάς κλπ.

 

Επίσης, ίσως να φταίει που έχω συνηθίσει στο HC μόνο, αλλά έχουμε τα γνωστά... sniper: 1hit-1 kill, λοιποί...καλή τύχη.

 

Τα άρματα δεν έχουν καθόλου, μα καθόλου splash damage... Αν δεν χτυπήσεις κεφάλι σε πεζό, προκοπή δεν βλέπεις.

 

Θέλει δουλειά, πολλή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...