Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αμα παιζεις  καιρο fps  και με το βελτιστο setup   ( βελτιστο setup = 0 mouse acceleration και μεγαλο mousepad )  δεν χρειαζεται ουτε μαρκαδορους στο κεντρο ουτε τιποτα. βαζω το χερι μου στην φωτια κιολας οτι ο uploader δεν εχει πειραξει καθολου το OSD της οθονης.

 

η ολη δουλεια γινεται μηχανικα, κεντραρεις με τα ματια  κανεις το flick και αμα για καποιο λογο βγει off, τοτε και μονο τοτε κοιτας το στοχαστρο για να κανεις μικροδιορθωσεις πριν βαρεσεις.

 

αν θυμαται κανεις το goldeneye στο N64, δεν ειχε στοχαστρο στο κεντρο της οθονης, αμα ηθελες  100% ακριβεια επρεπε να κατσεις ακινητος και να  πατησεις το δεξιο bumper στο gamepad, παρα πολυ μπροστα το συγκεκριμενο FPS για την εποχη του, θα μπορουσα πραγματικα να γραφω  ωρες για το gameplay, κανενα  αλλο fps μεχρι τοτε δεν ειχε  lean ουτε penetration ενω για να ξαναδουμε το free-aim του περασανε πολλα χρονια !! 

 

anyway ελπιζω να μην εχουμε 3d spotting στο επομενο bugfield (να βγαλουνε το killcam χλωμο), τα ψεκαστηρια να διατιθενται σε πολυ περιορισμενο αριθμο και οι περισσοτεροι να ειμαστε με bolt action ανα χειρας :)  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το ειπα οτι ο γιαννης εχει ανοιξει την συγκεκριμενη επιλογη στην οθονη απλη την ανεφερα γιατι καποιος ειπε για τα 144 hz της συγκεκριμενης οθονης οτι ειναι και καλα cheat και συμπληρωσα αλλο ενα cheat που εχει αυτη η οθονη.

Βασικα εμπειρια(οπτικα) ειναι και μυικη μνημη του χεριου το συγκεκριμενο πραγμα το ξερω γιατι οταν το εχω λιωσει το συγκεκριμενο παιχνιδι και απο νουμπας 0.18 kd το πηγα 1.70+ και εφτασαν να με φωναζουν cheater πραγμα που το θεωρω κοπλιμεντο μιας ουτε macro no recoil δεν φοραω.Μην κολλησετε στο kd που αναφερω απλα το χρησιμοποιω για να βλεπω αν οντως γινομαι καλυτερος η παραμενω στασιμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Προσωπικά νομίζω ότι περισσότερο σε μπερδεύει παρά σε βοηθάει ή συγκεκριμένη επιλογή στη οθόνη...παίζω ελάχιστα με hip fire προτιμώ να το γυρναω στο iron sight και να σημαδέυω παρά να το παίζω στα ζάρια αν θα βρει στόχο :-D  :-D .Sof οντως το mousepad ειναι από τα πιο σημαντικά πράγματα που σε βοηθάνε...εγώ έχω ένα steelseries τεράστιο και κάνει δουλειά....Τα υπόλοιπα είναι θέμα μνήμης χεριού,ρυθμου και practice πολύ στο test range...Οσο για το καινουριο battlefield ελπιζω τα bolt action να εχουν καλυτερο rpm :devil:  :devil: ..

Επεξ/σία από yiannis35
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι παιζω αντι για iron sights με laser sight που το ανοιγω και κλεινω αναλογως την περισταση και ειδικα με αυτον τον τροπο με βοηθαει να βαραω headshot με πιο πολυ ακριβεια.Στα κοντινα εχω καλυτερο hip fire και αντι να κανω αυτο που κανεις με αλλαγη σε iron sight συνηθως κανω quick scope και τον παιρνω μεχρι κ στο κεφαλι κ ας ειναι κ στα 2 μετρα μπροστα μου ειτε hipe fire αναλογως πως θα βρεθω εκεινη την ωρα και αμα δεν κατσει το kill εχω ηδη αλλαξει σε side arm.Βασικα το ολο playstyle το εχω κλειψει απο αυτον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τυποι ειναι μεγαλα μαστορια.... B)  B) Απο κατι τετοια βιντεακια κολησα και εγω με το sniper...πλεον ομως εχει γινει πολυ δυσκολο με τοσο χαμηλο rpm...ειναι απειρες οι φορες που εγω εχω κεντραρει αλλα η σφαιρα δεν ειναι στη θεση της :angry:  :angry: Θεωρω οτι βολευει τον καθενα ειναι και το καλυτερο...καντε με αντ να μπουμε παρεα να ριξουμε τις πιστολιες μας....Gol magnum με 63 rpm M40A5 με 11 σφαιρες και 60 rpm ...οι καλες εποχες των Bolt action.......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τυποι ειναι μεγαλα μαστορια.... B)  B) Απο κατι τετοια βιντεακια κολησα και εγω με το sniper...πλεον ομως εχει γινει πολυ δυσκολο με τοσο χαμηλο rpm...ειναι απειρες οι φορες που εγω εχω κεντραρει αλλα η σφαιρα δεν ειναι στη θεση της :angry:  :angry: Θεωρω οτι βολευει τον καθενα ειναι και το καλυτερο...καντε με αντ να μπουμε παρεα να ριξουμε τις πιστολιες μας....Gol magnum με 63 rpm M40A5 με 11 σφαιρες και 60 rpm ...οι καλες εποχες των Bolt action.......

Σε εκανα οποτε τυχει παιζουμε παρεα.Τωρα τελευταια παιζω πιο πολυ infantry maps ειδικα Locker την εχω λιωσει.Αν και εχω να παιξω 3-4 μερες λογω οτι κολλησα με το rainbow six λεω να γυρισω παλι στο bf4 γιατι μου εχουν σπασει τα νευρα στο rainbow και στο ranked που παιζω.Ολο cheaters εχει κανω ενα καλο match με μια ομαδα και μετα 2 αγωνες μας πεφτουν cheaters rank/derank πεφτει ολη την ωρα.Οποτε μαλλον σημερα εχει επιστροφη στις ριζες να θυμηθει το χερι το σημαδι στο bf.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου συμβαίνει ένα παράξενο πράγμα.Μετά από update του geforce experience(πέρασε τους τελευταίους drivers 368.22) όταν παίζω στο παιχνίδι και κυρίως χάρτες υπόγειους και σκοτεινούς (locker,metro,wave braker στην υπόγεια βάση κλπ)φαίνεται λες και έχουν βάλει προβολείς παντού και έχουν φωταγωγήσει τα maps.Όλα φαίνονται πολύ φωτεινά.Αυτό δεν συμβαίνει συνέχεια.Πότε επανέρχεται στο κανονικό και πότε φωτίζουν τα πάντα.Δεν επηρεάζονται τα χρώματα ούτε και το brightnes.Απλά σαν να υπάρχουν παντού προβολείς και φωτίζεται ο χάρτης και αυτό μόνο στα υπόγεια και σκοτεινά σημεία.Όταν βγαίνεις έξω από τα υπόγεια στο φως της ημέρας είναι όλα είναι εντάξει.Γνωρίζει κανείς τίποτα για το θέμα;(Θα δοκιμάσω και σε night map να δω πως είναι και θα ενημερώσω).

edit: Έπαιξα ένα-δυο γύρους zavod night και δεν μου το έκανε.Μόνο στη locker, metro,wave braker μόνο που μου το κάνει και στους εξωτερικούς χώρους.

edit 2: Τελικά το βρήκα.Ήταν το antialiasing deferred.Όταν το βάζω στο 2Χ ή στο 4Χ το παρουσιάζει αυτό ,ή και τρεμόπαιγμα στο brightnes .Όταν το βάζω στο off  όλα μια χαρά.Λέτε να μην έκατσαν καλά οι drivers;

Επεξ/σία από black66.gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

edit 2: Τελικά το βρήκα.Ήταν το antialiasing deferred.Όταν το βάζω στο 2Χ ή στο 4Χ το παρουσιάζει αυτό ,ή και τρεμόπαιγμα στο brightnes .Όταν το βάζω στο off  όλα μια χαρά.Λέτε να μην έκατσαν καλά οι drivers;

 

Το έχουν και άλλοι το ίδιο πρόβλημα με αυτούς τους drivers και όχι μόνο σε bf4 αλλά και σε titanfall κλπ.

Μια λύση που είδα, είναι, uninstall με το DDU τους 368.22 και μετά εγκατάσταση τους 368.25.

 

Και flickering έχουν κάποιοι με τους 368.22 στο bf4.

 

Γενικότερα δες και εδώ:

 

https://www.google.gr/search?q=368.22&oq=368.22&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&ie=UTF-8#q=368.22+battlefield+4&tbs=qdr:w

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 368.25 δεν είναι συμβατοι με την 970.Έκανα uninstall με ddu και ξαναπέρασα τους 368.22 και τώρα είναι εντάξει.Μάλλον είναι θέμα το πως θα "κάτσουν" οι drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλαν και αλλο δωρεαν dlc στο hardline.Aπο οτι εχουν πει θα τα δωσουν ολα τα dlc δωρεαν σε bf4 και bfh δωρεαν μεσα στο χρονο.

Άρα να περιμένω και το BFH, αφού DLC είναι. :D :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια εχω βαλει ολα τα dlc επιτυχως... ακομα ομως δεν εχω καταφερει να παιξω night operations

και γενικα πιστες νυχτες. ποσες ειναι καταρχιν? μου ειχε πει ενα παιδι παλια κατω απο το server

αλλα εκει εχει τα παντα εκτος απο αυτο... εχω normal conquest large diafora σλοτς ktl

 

βλεπω σε καποιοus server καποια εικονιδια με Night (μαζι με ενα σωρο αλλα, ποτε μονα )αλλα ποτε δεν πετυχαινω πιστα να παιζουν...

κατι δεν παει καλα η κατι δεν εχω καταλαβει καλα.

eimai premium και κατεβασα τα παντα δωρεαν επιτυχως, παιζω τα παντα, εκτος απο νυχτα...

 

ας ανεβασει καπιος screenshot η ας εξηγησει ξανα

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω βαλει ολα τα dlc επιτυχως... ακομα ομως δεν εχω καταφερει να παιξω night operations

και γενικα πιστες νυχτες. ποσες ειναι καταρχιν? μου ειχε πει ενα παιδι παλια κατω απο το server

αλλα εκει εχει τα παντα εκτος απο αυτο... εχω normal conquest large diafora σλοτς ktl

 

βλεπω σε καποιοus server καποια εικονιδια με Night (μαζι με ενα σωρο αλλα, ποτε μονα )αλλα ποτε δεν πετυχαινω πιστα να παιζουν...

κατι δεν παει καλα η κατι δεν εχω καταλαβει καλα.

eimai premium και κατεβασα τα παντα δωρεαν επιτυχως, παιζω τα παντα, εκτος απο νυχτα...

 

ας ανεβασει καπιος screenshot η ας εξηγησει ξανα

ευχαριστω

Zavod graveyard shift είναι η μοναδική νύχτα που υπάρχει.

Τις υπόλοιπες τις δοκίμαζαν αλλα είτε το παράτησαν είτε είχαν πολλά προβλήματα και το παράτησαν.

Προσωπικά έχω παίξει αρκετές φορές στην συγκεκριμένη σε all map CQL64αρηδες χάρτες.

 

Δεν σε βάζει στον χάρτη νύχτας; βγάζει κάποιο error; αλλιώς μπορεί αν είναι votemap server να μην τον επιλέγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...