Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάρε το thermal camo, σε μερικές περιπτώσεις θα σε σώσει.

Είχα ξεχάσει το συγκεκριμένο οτι υπάρχει.

Επαιζα χτες και μερικοί δεν φαινόντουσαν κανονικά με thermal ενεργό

Ελεγα οτι παιζει να εχει buggάρει το υπεροχο παιχνίδι που παίζουμε και τώρα ειδα το φώς.

 

Μόνο σε μερικά σημεια φαινόταν ο χαρακτήρας να φωτοβολεί.Στο 90% ειναι κανονικά σκούρος και δεν ξεχωρίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδια εφαγα φλασια... εβαλα τα τελευταια 2 πακετα στο bf4...

πως διαολο παιζω night operation? δε βλεπω να μπορω να επιλεξω εκτων των κλασικων

 

5 γνωστων πακετων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μαπ ειναι . Τικαρε το μαπ κατω από την καρτέλα battlefield 4 στο server broswer.

Α και πρεπει να το κατεβάσεις από το origin. Θα κανεις αγορα κανονικά. ΕΙναι free

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 24 Μαΐου final stand free!!Επισης ηθελα να ρωτησω αν εχετε packet loss,low fps η high latency.Δεν ειχα τετοια προβληματα και ξαφνικα γινετε χαμος πλεον.Pc 4790κ 24gb ram gtx 970.Ειμαι με forthnet fast path ping 45-80 στους servers.Αυτο συμβαινει 3-4 μερες τωρα.Εκανα τεστ με command prompt και δεν εχω packet loss αλλα στο game αλλα μου δειχνει.Επισης με το system performance με εχει μπλε η κοκκινα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 24 Μαΐου final stand free!!Επισης ηθελα να ρωτησω αν εχετε packet loss,low fps η high latency.Δεν ειχα τετοια προβληματα και ξαφνικα γινετε χαμος πλεον.Pc 4790κ 24gb ram gtx 970.Ειμαι με forthnet fast path ping 45-80 στους servers.Αυτο συμβαινει 3-4 μερες τωρα.Εκανα τεστ με command prompt και δεν εχω packet loss αλλα στο game αλλα μου δειχνει.Επισης με το system performance με εχει μπλε η κοκκινα.

Ειχα θέμα πιο παλιά, η λύση που έπιασε σε μένα ήταν διαγραφή εντελώς το παιχνίδι, διαγραφή και όπου δεις τίποτα files στα documents και ξανα κατέβασμα. 

 

Ανοίγεις κονσόλα, με το " ~ " στο keyboard και πληκτρολογείς,

 

– PerfOverlay.DrawFps  1 [ on ] 0 [ off ]         ( βλέπεις τα fps )

 

– PerfOverlay.DrawGraph  1 [ on ] 0 [ off ]        ( διάγραμμα ms latency )

 

Αν μπορείς δώσε μας μερικά screenshot με τα παραπάνω ενεργοποιημένα καθώς και πες μας με τι ρυθμίσεις παίζεις

Δοκίμασε και τις ρυθμίσεις του XFactor

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου που απαντησες.Παιζω ultra σε 1080 και ειμαι απο 80-100 fps ανετα.Το διάγραμμα ms latency δεν το γνωριζα θα το τσεκαρω οπως και το βιντεο απο xfactor.Σκεφτηκα και εγω επισης να κανω uninstall και install ξανα το game μεχρι και format αλλα μου φαινεται περιεργο να συμβαινει αυτο ετσι ξαφνικα.Στα battlelogs forums υπαρχει ενας χαμος γενικα με το ολο θεμα αλλα η ΕΑ το ριχνει στον internet provider παντα.Οκ δεν παιζω με vdsl αλλα δεν ειχα και παλι θεματα πριν.Πριν κατι μηνες μου το παρουσιαζε αυτο αλλα με τα patch ολα ηταν οκ μεχρι που μερικες μερες πριν ξεκινησε το προβλημα.Πως γινετε να κανω tracert kai ping τεστ και να μην εχω packet loss και στο game να αναβουν ολα,χαχαχα.Ευχαριστω και αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας κανει ενα ποστ εδω.Επισης παιζει κανενας με forthnet bf4?Ευχαριστω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω φιλε μου που απαντησες.Παιζω ultra σε 1080 και ειμαι απο 80-100 fps ανετα.Το διάγραμμα ms latency δεν το γνωριζα θα το τσεκαρω οπως και το βιντεο απο xfactor.Σκεφτηκα και εγω επισης να κανω uninstall και install ξανα το game μεχρι και format αλλα μου φαινεται περιεργο να συμβαινει αυτο ετσι ξαφνικα.Στα battlelogs forums υπαρχει ενας χαμος γενικα με το ολο θεμα αλλα η ΕΑ το ριχνει στον internet provider παντα.Οκ δεν παιζω με vdsl αλλα δεν ειχα και παλι θεματα πριν.Πριν κατι μηνες μου το παρουσιαζε αυτο αλλα με τα patch ολα ηταν οκ μεχρι που μερικες μερες πριν ξεκινησε το προβλημα.Πως γινετε να κανω tracert kai ping τεστ και να μην εχω packet loss και στο game να αναβουν ολα,χαχαχα.Ευχαριστω και αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας κανει ενα ποστ εδω.Επισης παιζει κανενας με forthnet bf4?Ευχαριστω 

Εγω παίζω τζάμι με fast path και 4αρα γραμμή Forthnet φαντάσου. Με 770 @1080p. Αν θες σου στέλνω με τι settings παίζω εγώ. 

 

*Ακόμη τι λειτουργικό χρησιμοποιείς.

 

** Στο παραπάνω βιντεάκι ο xfactor τότε είχε 780Ti αν δεν κανω λάθος 

 

*** Παίζω με τις παρακάτω ρυθμίσεις, πρόχειρα τα έχω φτιάξει με βάση το βιντεάκι του xfactor

 

post-376588-0-28027300-1463538203_thumb.png

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια αυτο δεν λειτουργει στο origin  καποια βοηθεια...  

 

BATTLEFIELD 4™ FINAL STAND

 

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-4/pc-download/addon/battlefield-4-final-stand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα παιδια αυτο δεν λειτουργει στο origin  καποια βοηθεια...  

 

BATTLEFIELD 4™ FINAL STAND

 

https://www.origin.com/en-ie/store/buy/battlefield-4/pc-download/addon/battlefield-4-final-stand

Τι πρόβλημα σου βγάζει ; Το κουμπάκι δεξιά πατάς, έρχεται email ότι και καλά το "αγόρασες" για 0 ευρώ και το έχεις στο origin. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε μου που απαντησες.Παιζω ultra σε 1080 και ειμαι απο 80-100 fps ανετα.Το διάγραμμα ms latency δεν το γνωριζα θα το τσεκαρω οπως και το βιντεο απο xfactor.Σκεφτηκα και εγω επισης να κανω uninstall και install ξανα το game μεχρι και format αλλα μου φαινεται περιεργο να συμβαινει αυτο ετσι ξαφνικα.Στα battlelogs forums υπαρχει ενας χαμος γενικα με το ολο θεμα αλλα η ΕΑ το ριχνει στον internet provider παντα.Οκ δεν παιζω με vdsl αλλα δεν ειχα και παλι θεματα πριν.Πριν κατι μηνες μου το παρουσιαζε αυτο αλλα με τα patch ολα ηταν οκ μεχρι που μερικες μερες πριν ξεκινησε το προβλημα.Πως γινετε να κανω tracert kai ping τεστ και να μην εχω packet loss και στο game να αναβουν ολα,χαχαχα.Ευχαριστω και αν καποιος εχει το ιδιο προβλημα ας κανει ενα ποστ εδω.Επισης παιζει κανενας με forthnet bf4?Ευχαριστω 

Ναι.

Εσυ κάνεις ping κλπ για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα,δεν μπορεί να μην γίνονται λάθη κατα τη μεταφορά 24/7.

Η αλήθεια ειναι πάντως οτι δεν έχει πρόβλημα το δικό μας κύκλωμα εδω πέρα αλλα αυτό που φεύγει/έρχεται απ το εξωτερικό.

Μην ξεχνάς αν δεν ειναι πληρως dedicated server καποιου admin,τότε ο "νοικιάρης" που έχουν τρέχει 4 παιχνίδια BF4 πάνω του.

 

Οσο και καλά να ειναι τα κυκλώματα, λάθη θα υπάρχουν.

έχω παίξει πολλές ώρες σχεδόν στο 90% των παιχνιδιών απώλειες,lag,ping spikes θα υπάρξουν.

 

 

επισης,θα έλεγα μαμήστε τα settings βάλτε αυτά που γουστάρετε, δεν θα χαμπαριάσει o i7 εκτός κ αν παίζετε competitive οπου ακόμα και το μισό frame θα σας κάνει την διαφορά.

Με το σύστημα της υπογραφής σε 720p είμαι high-ultra πλην post proccess,mesh που ειναι Medium.

Κλέιστε antialiasing, Ambient occlusion και δεν θα έχετε θέματα.

ειδικά το AA post θολώνει τρομερά την εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...