Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω μονο σε classic mode το χαιρομαι και εννοειται 60hz

 

κριμα που μονο 3-4 server υπαρχουν  

 

ειναι αλλοι τοσοι αλλα δεν μπορω να μπω επειδη δεν εχω τα  dlc ασχετα αν εκεινη την ωρα που τους κοιταω εχουν φορτωσει stock map. (fuck logic)  

 

οι αλλοι που δεν θελουν dlc για να μπω παιζουν μονο τα αρχικα και τιποτα αλλο.

 

ενα classic mode σε dragon valley και μια γυρα operation outbreak χωρις 3d spotting δεν θα με χαλαγαν καθολου :/ 

 

πρεπει να πηγανε απατα αυτα τα night ops, θα τους γκρινιαζουνε στο τελος οι παικτες 

 

- γιατι δεν βαζετε καθολου τζαμπε content ?

- και που βαζουμε εσεις το παιζετε ? 

 

και θα εχουνε και δικιο στο τελος :P 

 

μακαρι το BF5 να εχει 2-3 mode το πολυ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειπα κι εγω να ξεκινησω το bf4 στα γεραματα.... :-(

Παιζει κανεις σας obliteretion ή ολοι conquest;

Κανω καπου "λαθος" που ξεκινησα με αυτο το mode σαν noob (11lvl); Σε 64αριδες servers που δοκιμασα χανει η μανα το παιδι οποτε το γυρισα σε 32.... 

Καθε προταση δεκτη και αν θελει κανεις να βοηθησει στα πρωτα βηματα....

 

origin id: king13GR

 

Αν σε ζαλίζουν οι μεγάλες πίστες που έχουν ένα κάρο οχήματα και δεν προλαβαίνεις να δεις από που την έφαγες, θα σου έλεγα να παίξεις και λίγο pistol/knife only. Ίσα για να συνηθίσει το μάτι σου λίγο και να μάθεις να τρέχεις πέρα δώθε...

 

Για πίστες με οχήματα κτλ, ίσως θα βόλευε να παίξεις λίγο στους servers με limit στο k/d. Έχω βρει την υγεια μου εκεί μέσα. Πειραματίζομαι και με οχήματα χωρίς να τρώω κράξιμο από τους 'pro' παίχτες που συναντάς σε άλλους server.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/a2dabcf4-652e-4836-8033-9afa2133ca0d/UNIVERSAL-NOOBS-Beginner-K-D-1-05-60Hz-Friendly-Fire/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/fe08a122-7539-4fbc-b050-d6d8e2f4ae38/NOOBHAUSEN-NOOBS-ONLY-KD-1-05-MAX-LVL-99/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/e59d7835-8fdb-451b-b467-8a82058e6dee/UNIVERSAL-NOOBS-2-Skill-Low-Mid-Only-battlelog-k-d-1-50/

 

Προσπάθησε να μπαίνεις σε teams μεγάλα... έτσι έχεις μπόλικα spawn points, αλλά και παίρνεις έξτρα πόντους παίζοντας μαζί με την ομάδα σου. Να κοιτάς όσο μπορείς στο squad που μπαίνεις οι άλλοι να μην είναι παλτά... να έχουν κάμποσα κιλς. Όσο περισσότερα, τόσο καλύτερο, και να τους ακολουθείς για να βλέπεις πως παίζουν και σε ποια σημεία της πίστας πάνε.

 

Το ίδιο και με τα τανκ... καλύτερα ίσως να παίζεις σαν 2ος στην αρχή. Να μπαίνεις να βλέπεις πως κινούνται κτλ. Αρκέσου στο μικρό κανονάκι να "κλέβεις" κανένα kill που και που, αλλά φρόντισε κυρίως να δεις πως λειτουργεί ο 1ος. Τα τανκ είναι μεγάλη υπόθεση στο BF4... εγώ τις τελευταίες μέρες ξεκίνησα να παίζω λίγο και έχω πάθει πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Bomber πως το χρησιμοποιούμε ρε παιδιά.... δεν το έχω δει πουθενά!

 

Επίσης, βοηθάει να ξεκλειδώσεις το SUAV;

οταν το καλέσεις(μπεις στο container) εμφανιζεται το αεροπλάνο και επειτα μπορείς να σημαδέψεις.

εκει κάνεις 4 κλικ σε οποια σημεια του χάρτη έχει εχθρό και ρίχνει πυραυλο(καταστρεφει τα πάντα - tank,infantry,AA κλπ)

οταν κάνεις κάποια Kills σου ξεκλειδώνει και cruise missile Ο οποιος ειναι κατευθυνόμενος(πατας το f για να αλλάξει το όπλο αν θυμάμαι καλά)ρίχνεις τον cruise και εκει που σημαδευεις πάει.

Δυστυχώς cruise έχεις ΜΟΝΟ 1 αλλα κάνει τρομερή ζημιά,πχ silk road τον έχω σκάσει ανάμεσα απο 2 τανκ και έφαγα 4 ατομα για πλάκα μαζι με τα οχήματα.

οι κανονικοι πύραυλοι που ριχνει γεμίζουν πάλι.

Συνήθως εαν τους ρίξεις απο την αρχή, μέχρι τη μέση του χάρτη έχουν γεμίσει πάλι και προλαβαίνεις οριακά για δευτερη βολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν το καλέσεις(μπεις στο container) εμφανιζεται το αεροπλάνο και επειτα μπορείς να σημαδέψεις.

εκει κάνεις 4 κλικ σε οποια σημεια του χάρτη έχει εχθρό και ρίχνει πυραυλο(καταστρεφει τα πάντα - tank,infantry,AA κλπ)

οταν κάνεις κάποια Kills σου ξεκλειδώνει και cruise missile Ο οποιος ειναι κατευθυνόμενος(πατας το f για να αλλάξει το όπλο αν θυμάμαι καλά)ρίχνεις τον cruise και εκει που σημαδευεις πάει.

Δυστυχώς cruise έχεις ΜΟΝΟ 1 αλλα κάνει τρομερή ζημιά,πχ silk road τον έχω σκάσει ανάμεσα απο 2 τανκ και έφαγα 4 ατομα για πλάκα μαζι με τα οχήματα.

οι κανονικοι πύραυλοι που ριχνει γεμίζουν πάλι.

Συνήθως εαν τους ρίξεις απο την αρχή, μέχρι τη μέση του χάρτη έχουν γεμίσει πάλι και προλαβαίνεις οριακά για δευτερη βολή.

 

Αυτό το container μένει να βρω... πάω να τσεκάρω βιντεάκια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για πίστες με οχήματα κτλ, ίσως θα βόλευε να παίξεις λίγο στους servers με limit στο k/d. Έχω βρει την υγεια μου εκεί μέσα. Πειραματίζομαι και με οχήματα χωρίς να τρώω κράξιμο από τους 'pro' παίχτες που συναντάς σε άλλους server.

 

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/a2dabcf4-652e-4836-8033-9afa2133ca0d/UNIVERSAL-NOOBS-Beginner-K-D-1-05-60Hz-Friendly-Fire/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/fe08a122-7539-4fbc-b050-d6d8e2f4ae38/NOOBHAUSEN-NOOBS-ONLY-KD-1-05-MAX-LVL-99/

http://battlelog.battlefield.com/bf4/servers/show/pc/e59d7835-8fdb-451b-b467-8a82058e6dee/UNIVERSAL-NOOBS-2-Skill-Low-Mid-Only-battlelog-k-d-1-50/

 

 

 

 

Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχουν σερβερ με k/d limit και lvl limit!

Ξερεις μηπως αν σε αυτους τους σερβερ τα ban τα κανουν οι admins η ειναι auto???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bomber πως το χρησιμοποιούμε ρε παιδιά.... δεν το έχω δει πουθενά!

 

Επίσης, βοηθάει να ξεκλειδώσεις το SUAV;

Silk Road στην μια πλευρά του είναι  D προς την πλευρά που είναι το G ,στους άλλους χάρτες δεν ξέρω 
 
και ρίχνεις 4 jdams και άμα τις ρίξεις νωρίς θα ξανά γεμίσει
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με το bomber. Oσες φορες το χρησιμοποιησα οι περισσοτεροι απλα κρυβονταν και ετρεχαν συνεχεια. Μονο αν γινεται μαχη στο κεντρο του map (silk road) ριχνεις την διηπειρωτικη  και απλα περιμενεις να δεις τι ζημια θα κανει, αλλη περιπτωση να καταστρεψεις καποιον που εχει καμπερωθει με tank και μαμαει τους απο κατω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειχα ιδεα οτι υπαρχουν σερβερ με k/d limit και lvl limit!

Ξερεις μηπως αν σε αυτους τους σερβερ τα ban τα κανουν οι admins η ειναι auto???

 

Και εγώ δυστυχώς άργησα να τους μάθω αλλά το χαίρομαι γιατί εκεί παίζω με την άνεσή μου. Ειδικά τώρα τελευταία, τελειώνω πάντα στους πρώτους... και έχω αρχίσει να έχω πολύ βελτιωμένο k/d ratio.

 

Σχετικα με το bomber. Oσες φορες το χρησιμοποιησα οι περισσοτεροι απλα κρυβονταν και ετρεχαν συνεχεια. Μονο αν γινεται μαχη στο κεντρο του map (silk road) ριχνεις την διηπειρωτικη  και απλα περιμενεις να δεις τι ζημια θα κανει, αλλη περιπτωση να καταστρεψεις καποιον που εχει καμπερωθει με tank και μαμαει τους απο κατω...

 

Ψήνεται σήμερα κανείς να μπούμε μετά τις 21:00, να ρίξουμε ένα κιλ εγώ σε αυτόν, ένα αυτός σε εμένα, να ξεκλειδώσουμε το SUAV?

 

Αν θέλει κανείς, ας μου στείλει email ή στο origin

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια σύντομη ιστορία:

 

Πως παραλίγο να χάσω τον λογαριασμό μου στο origin

 

Όλα ξεκίνησαν πριν κανένα μήνα που είχα αλλάξει σκληρό δίσκο στον σταθερό και πέρασα το παιχνίδι πάλι. Είχα βάλει το 2 step verification με email όπως έχω τόσο καιρό.Μου λεει λοιπόν το αγαπητό Origin εαν θέλω να το αλλάξω και αντί για Mail να έχω το Authenticator App ώστε να γλυτώσω την είσοδο στο mail και την αναμονή. Αποφασίζω λοιπόν να το δοκιμάσω.

 

Μου βγάζει να σκανάρω ενα QR Code. Το κάνω επιτυχώς. Η εφαρμογή αναγνωρίζει το παιχνίδι και τον λογαριασμό,γίνεται σύνδεση και το Origin ζητάει τον 6ψηφιο κωδικό που δίνει η εφαρμογή. Τον βάζω,αναγνωρίζεται ο υπολογιστής όλα υπέροχα. Και κάπου εδώ έρχεται το ωραιο

 

Την εφαρμογή την ειχα περάσει στο lumia που διαθέτω αλλα αποφάσισα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών μιας και πέρασα την αναβάθμιση στα W10 Mobile.Μέχρι εδώ υπέροχα. -έχω ξεχάσει για το authenticator δεν έχω πάρει τα στοιχεία που δίνει-

αφου γινεται η επαναφορά ειμαι ηρεμος οτι το κινητο έχει επανέλθει εκει που το ηθελα με τις εφαρμογές.

Πάω χτες το μεσημέρι να παίξω BF4-γενικότερα να συνδεθώ στο Origin- βάζω mail,pass και μου ζητάει και τον 6ψηφιο απ την εφαρμογή.

ΠΟΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗ; αυτη που δεν θυμηθηκα να κρατήσω backup ουτε το username ουτε το μυστικό κλειδί ώστε να εχω πρόσβαση.

 

Υπέροχα λέω.

Ξεκινάω την διαδικασία οτι δεν μπορώ να εισέλθω στον λογαριασμό μου.

έχω κάνει ολα τα βήματα για την ανακτηση κωδικου,πουθενά όμως για να ξανασκανάρω το QR ή κάτι παρόμοιο. Ωραια λέω τον ηπιαμε.

Προσπαθώ να συνδεθώ στο Live support, παπακια μπλε,ειναι μόνο για επιλεγμένες χώρες και πλέον έχουν αλλάξει τον τροπο λειτουργιας και δεν υπάρχει Live chat αλλα επιλέγεις χώρα απο τις διαθέσιμες και δίνεις τον αριθμό σου και σε καλούν αυτοι.

Φυσικα η ελλάδα πουθενά,έχει ΤΟΥΡΚΙΑ και οχι εμάς.

Υπέροχα λέω και έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ οτι μάλλον παει ο λογαριασμός μου μιας και δεν μπορώ να κάνω κάτι αλλο ούτε να καλέσω στο εξωτερικό απο σταθερό και να περιμένω στην αναμονή γιατί δεν έχουμε πακέτο προς εξωτερικό ούτε κανείς αλλος στην οικογένεια γενικότερα.

 

ώσπου ξαφνικά μου έρχεται η ανάμνηση ότι είχα κρατήσει καποιους backup codes(6 στον αριθμό) που δίνει το origin σε περίπτωση που δεν μπορείς να εισέλθεις στον λογαριασμό.

Βάζω τον πρώτο εκεί που ζητάει για τον 6ψηφιο και βουαλά  μπαίνω στον λογαριασμό μου.

πάω να αλλάξω το 2 step verification ζητάει πάλι τον 6ψηφιο κωδικό,βάζω τον ιδιο backup code δεν τον δέχεται,βάζω τον δευτερο τον δέχεται κανονικά.

Αλλάζω τη μέθοδο ζητάει πάλι κωδικό και βάζω τον 3ο διαθέσιμο.

Αλλάζει η μέθοδος και κάπου εδώ το πανηγύρι τελειώνει.

 

ΕΥΤΥΧΩΣ που ειχα κρατήσει τους κωδικούς διαφορετικά είτε θα έπρεπε να χρεωθώ τηλέφωνο στο UK είτε δεν ξέρω και γω τι.

 

Αυτα τα ολίγα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...