Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πάντως το Noob είναι σχετικό.

Φυσικά αυτός που έχει μάθει να παίζει TDM/DOM Κλπ δεν μπορεί με τη μια να παίξει CQL θα γελάνε και οι πέτρες μαζί του.

 

Βλέπω πολύ κόσμο που το κάνει αυτό και απορώ γιατί,τι θα κάνεις θα σηκώσεις 31 άτομα;

δεν παίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη το ειχα δει γιατι ειχε παρει ενας φιλος το bf πριν λιγους μηνες και εψαχνε κατι αντιστοιχο.Εγραφε max level 70 και k/dr 1.10 και μου λεει ο φιλος μου οτι κατι δεν παει καλα.Κοιταω να δω και βλεπω οτι ειχε μεσα μεχρι και 110-120 level με k/dr μεχρι  1.80.Προσπαθω να μπω να δω και μου γραφει ο server εχεις υψηλο k/dr και δεν μπορεις να μπεις.Σε μερικους sever μαλλον καποια κολληταρια με τον  admin ψαχνουν ευκολα kills.Μπες σε ενα κανονικο server καλυτερα και σιγα σιγα θα μπεις στο κλιμα του παιχνιδιου.Και στο server για νεους παιχτες μπορει να ειναι χειροτερα γιατι ολοι θα προσπαθουν να κανουν καλο σκορ. Απο το 70-90 level δεν μπορεις να πεις οτι ειναι αρχαριος παικτης.Καλη αρχη και προσοχη γιατι αυτο το παιχνιδι μπορει να σου χτυπησει τα νευρα :-)

Επεξ/σία από gildo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξτε σε κανονικό σέρβερ και προσπαθήστε να είστε σε squad με υψηλού level παίχτες για να μαθαίνετε τα καλά σημεία του κάθε χάρτη.

Εγώ ας πούμε, επειδή παίζω για την πλάκα μου δε ξέρω που να κρύβομαι σε καθε χάρτη για να πάρω κάποια συγκεκριμένη σημαία. Παίζω το objective χωρίς να γνωρίζω "competitive" πράγματα.

Αν ένας καλός παιχτης γνωρίζει τέτοια σημεία ακολουθώντας τον τα μαθαίνετε και σεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κι εγω να ξεκινησω το bf4 στα γεραματα.... :-(

Παιζει κανεις σας obliteretion ή ολοι conquest;

Κανω καπου "λαθος" που ξεκινησα με αυτο το mode σαν noob (11lvl); Σε 64αριδες servers που δοκιμασα χανει η μανα το παιδι οποτε το γυρισα σε 32.... 

Καθε προταση δεκτη και αν θελει κανεις να βοηθησει στα πρωτα βηματα....

 

origin id: king13GR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κι εγω να ξεκινησω το bf4 στα γεραματα.... :-(

Παιζει κανεις σας obliteretion ή ολοι conquest;

Κανω καπου "λαθος" που ξεκινησα με αυτο το mode σαν noob (11lvl); Σε 64αριδες servers που δοκιμασα χανει η μανα το παιδι οποτε το γυρισα σε 32.... 

Καθε προταση δεκτη και αν θελει κανεις να βοηθησει στα πρωτα βηματα....

 

origin id: king13GR

γενικότερα ο περισσότερος κόσμος παίζει CQL,TDM,DOM τα υπόλοιπα ψιλοδύσκολα βρισκεις servers με αποδεκτά Pings.

απο εκει και πέρα,έμπα σε κανεναν ελληνικό σέρβερ(HAF,GROF,Greek battlefield community) να παίζεις και με ελληνες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκει που παιζω 75ping καλα δεν ειναι;

Θα δοκιμασω και τους ελληνικους να δω...αν και πιστευω θα παιρνουν σωβρακα :P

ζήτα και fastpath απ τον πάροχό σου.

θα χάσεις 1-2mbit ταχύτητα κατεβάσματος αλλα θα κερδίσεις +30ms στην καλύτερη.

Κερδισμένος θα εισαι όμως πάντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειπα κι εγω να ξεκινησω το bf4 στα γεραματα.... :-(

Παιζει κανεις σας obliteretion ή ολοι conquest;

Κανω καπου "λαθος" που ξεκινησα με αυτο το mode σαν noob (11lvl); Σε 64αριδες servers που δοκιμασα χανει η μανα το παιδι οποτε το γυρισα σε 32....

Καθε προταση δεκτη και αν θελει κανεις να βοηθησει στα πρωτα βηματα....

 

origin id: king13GR

Για αρχή θα σου πρότεινα Rush. Έχει πιο ξεκάθαρες γραμμές και objectives.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπου και να μπω γινεται της πουτ@ν@ς....

Προφανως εχει να κανει με τη noobηλα μου και οτι δεν εχω αποκτησει ακομα το γενικοτερο feeling του παιχνιδιου και δεν ξερω ποσο ακομα θα το προσπαθησω....γηρατεια γαρ :P

Ισως ακομα μπορει να συνανταω cheaters(no recoil κτλ) και το αυξημενο ping...

Το mode που μου αρεσει πιο πολυ μεχρι στιγμης ειναι το obliteration 32αρι....ισως να ειναι και καταλοιπο απο προιστορικες εποχες COD MW1 που επαιζα το ιδιο mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...