Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@icenex:

Καθώς όλο αυτό στηρίζεται μόνο σε μια μαρτυρία (την οποία στηρίζει και 2ο άτομο), την οποία εγώ μπορεί να την πιστεύω, αλλιώς δε θα τη δημοσίευα, αλλά άλλοι μπορεί να ισχυριστούν ότι είναι αποκύημα της φαντασίας, δε μπορώ να δημοσιεύσω nickname.

 

Ελπίζω να καταλαβαίνετε.

στειλε μου Ιndox τοτε γιατι εχει τυχει ορισμενοι να μου το παιζουν καμποσοι και θελω μηπως ειναι κανενας απο αυτους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν κατάλαβα καλά, το battlefield.gr, βάρεσε διάλυση;

 

Στο domain battlefield.gr (ιδιοκτησίας δικής μου) φιλοξενείτο μέχρι πριν από 1 μήνα το Greek Battlefield Community το οποίο είχα δημιουργήσει εγώ μαζί με ένα φίλο μου.

 

Πριν από ένα μήνα, αποφάσισα να αλλάξω τη χρήση του domain (πλέον hostάρω εκεί το Greek Battlefield News), να διαγράψω το site και το forum. Έχω κατηγορηθεί γι' αυτό διότι κάποιοι πιστεύουν ότι ήταν δική τους ιδιοκτησία, όπως επίσης απειλήθηκα με δικαστήρια, αγωγές κτλ.

 

Ο λόγος ήταν ότι εγώ και η ομάδα μου αποκαλεστήκαμε καρκινώματα και θέλησαν να μας διώξουν από την κοινότητα όπου είμασταν ιδρυτικό και ενεργό μέλος όλα τα χρόνια λειτουργίας της ιστοσελίδας. Το αν ήταν ηθικό να τα διαγράψω όλα και να μη δώσω τίποτα σε αυτούς που θέλησαν να με διώξουν, είναι στην κρίση του καθενός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο domain battlefield.gr (ιδιοκτησίας δικής μου) φιλοξενείτο μέχρι πριν από 1 μήνα το Greek Battlefield Community το οποίο είχα δημιουργήσει εγώ μαζί με ένα φίλο μου.

 

Πριν από ένα μήνα, αποφάσισα να αλλάξω τη χρήση του domain (πλέον hostάρω εκεί το Greek Battlefield News), να διαγράψω το site και το forum. Έχω κατηγορηθεί γι' αυτό διότι κάποιοι πιστεύουν ότι ήταν δική τους ιδιοκτησία, όπως επίσης απειλήθηκα με δικαστήρια, αγωγές κτλ.

 

Ο λόγος ήταν ότι εγώ και η ομάδα μου αποκαλεστήκαμε καρκινώματα και θέλησαν να μας διώξουν από την κοινότητα όπου είμασταν ιδρυτικό και ενεργό μέλος όλα τα χρόνια λειτουργίας της ιστοσελίδας. Το αν ήταν ηθικό να τα διαγράψω όλα και να μη δώσω τίποτα σε αυτούς που θέλησαν να με διώξουν, είναι στην κρίση του καθενός.

Στους ΗΕΑΤ είσαι; Παλιότερα που ήμουν σε ομάδα έμπαινα συχνά αλλά εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω ξεκόψει. Η αλήθεια είναι ότι σε πολλούς έλειπε η κοινή λογική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους ΗΕΑΤ είσαι; Παλιότερα που ήμουν σε ομάδα έμπαινα συχνά αλλά εδώ και ένα χρόνο περίπου έχω ξεκόψει. Η αλήθεια είναι ότι σε πολλούς έλειπε η κοινή λογική.

 

Ναι, είμαι από τους υπεύθυνους της HEAT. Κι εγώ μπήκα στην ομάδα μου πριν 10 χρόνια γιατί ήθελα να παίζω με παρέα και όχι μόνος μου. Μετά κόλλησα εδώ πέρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το θέμα του cheating μόνο υποθέσεις μπορούμε να κάνουμε, εφόσον δεν τον ποιάσεις π.χ. επιτόπου να σκοτώνει με ένα hit από μακριά ή χωρίς να σε βλέπει, πλάτη κτλ.

Προσωπικά έπαιζα για έναν χρόνο στο πλάι των HeSC, πολύ καλά παιδιά, fun και δεν έλλειπε το κομμάτι του competitive. Αλλά μετά από τα γνωστά, για πολλούς εδώ, γεγονότα επιβεβαιωμένου cheating σε ελληνικό τουρνουά και αργότερα υποθέσεις για άτομα με macros, σταμάτησα. Θυμάμαι το τελευταίο διάστημα οι μισές μας συζητήσεις στο TS ήταν για το αν κάνουν cheating κάποια άτομα, μετά κατάντησε απλά κουραστικό και ανούσιο. Όπως με έχουν κατηγορήσει έτσι έχω κατηγορήσει και εγώ. Να ξέρετε, ο cheater θα πείσει και τον ίδιο του τον εαυτό ότι δεν κάνει τπτ κακό, τα άτομα αυτά έχουν τρομερά κόμπλεξ, μερικοί μάλιστα πιστεύουν ότι τους αξίζει η νίκη με οποιονδήποτε τρόπο.

Όσοι παίζετε casual η μεγάλη ενόχληση είναι τα άτομα που τα ανοίγουν όλα και φτάνουν 100-0, εκεί απλά χαλάει το παιχνίδι, αλλά συμβαίνει αρκετά σπάνια και λύνεται με αλλαγή server αφού πρώτα γίνει report.

Στο competitive κομμάτι όμως, χρειάζεται άπειρη υπομονή και αποδοχή των γεγονότων όπως είναι, γιατί φαίνεται δεν πρόκειται να αλλάξουν σύντομα....

 

Caretaker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, είμαι από τους υπεύθυνους της HEAT. Κι εγώ μπήκα στην ομάδα μου πριν 10 χρόνια γιατί ήθελα να παίζω με παρέα και όχι μόνος μου. Μετά κόλλησα εδώ πέρα :P

 

Έγραφα από κινητό και δεν είδα την υπογραφή! Εγώ ήμουν κάποτε στην ίδια ομάδα με τον powersam, μέχρι που αυτός και ο sovaros (καμία σχέση το άτομο με το nickname!) με έδιωξαν γιατί δεν ήθελα να τους ακολουθήσω στο competitive κομμάτι. Ανώριμοι άνθρωποι, 35+ και να ασχολούνται με cheat για να επιδείξουν e-penis...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραφα από κινητό και δεν είδα την υπογραφή! Εγώ ήμουν κάποτε στην ίδια ομάδα με τον powersam, μέχρι που αυτός και ο sovaros (καμία σχέση το άτομο με το nickname!) με έδιωξαν γιατί δεν ήθελα να τους ακολουθήσω στο competitive κομμάτι. Ανώριμοι άνθρωποι, 35+ και να ασχολούνται με cheat για να επιδείξουν e-penis...

e-penis! Καλό!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πηρα σημερα τηλεφωνο τον οτε για να ελεγξουν την γραμμη και αφου εκαναν απομακρυσμενο ελεγχο δεν βρηκαν καποιο προβλημα στο ping. βεβαια εγω συνεχιζω σε ολους τους σερβερς που επαιζα παλια και συνεχιζουν φιλου μου να παιζουνε με 55 ​να ειμαι με σταθερα 75.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος σερβερ για νουμπ?

ακόμα και σε αυτούς, παιζουν παίκτες ανώτερου επιπέδου.

Μπες σε όποιον γουστάρεις δεν έχει σημασία.

Κράξιμο θα φας ειτε ξέρεις να παίζεις είτε όχι αμα γίνει στραβή.

Υπάρχουν και ελληνικοί σέρβερ εαν ψάξεις στο battlelog.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακόμα και σε αυτούς, παιζουν παίκτες ανώτερου επιπέδου.

Μπες σε όποιον γουστάρεις δεν έχει σημασία.

Κράξιμο θα φας ειτε ξέρεις να παίζεις είτε όχι αμα γίνει στραβή.

Υπάρχουν και ελληνικοί σέρβερ εαν ψάξεις στο battlelog.

Μόνο στις κονσόλες έχει servers που δεν επιτρέπουν την είσοδο σε παίκτες με level 10 και επάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στις κονσόλες έχει servers που δεν επιτρέπουν την είσοδο σε παίκτες με level 10 και επάνω.

και στο pc έχει τέτοια αλλα βρίσκεις σπάνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...