Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εχω καιρο να παιξω αλλα ειχα παρατηρησει οτι το ping απο 55 που ηταν το χαμηλοτερο ειχε φτασει στο 78-80.Στους περισσοτερους servers μου εβγαζε πανω απο 100-120 και το ειχα παρατησει το παιχνιδι.Σε αλλα παιχνιδια εχω 55-60.Εκανε παλι κανα μαγικο η ea?

Η ειναι?

 

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικότερα είναι και θέμα παρόχων να ξέρετε.

Θυμάμαι πέρσι με fasthpath ήμουν κάτω απο 50 συνήθως 43-48 και απο τις αρχές του '15 είμαι μονίμως πάνω απο 55-60 ανεξαρτήτως ώρας.

έχω αρχίσει να πιστεύω οτι απλά έχουν μπουκώσει οι πάροχοι και υπάρχει μεγάλη κίνηση προς το εξωτερικό.

 

 

όσοι βλέπετε υψηλά pings ρίξτε 1-2 restart στο μόντεμ συνήθως σε μένα έτσι διορθώνεται,βρισκει αλλον BBRAS αν βλεπω καλά απ το tracert.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου απο restart αλλο τιποτα

τότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο,δεν εξαρτάται απο σένα.

οταν βλέπεις να έχεις 6-7ms με τον πάροχο και απο εκει και πέρα να αυξάνει,ειναι θέμα διαχειρισης της κινησης του παρόχου και του ευρους ζώνης που διαθέτει για εξωτερικό.

Με τον καιρό το έχω παρατηρήσει και γω συνεχώς πέφτει η ταχύτητα κλειδώματος και αυξάνεται το ping.

κάποτε στην περιοχη που ειμαι εγω ειχα ξεκινήσει απο σχεδον 18Μbit και εχω πέσει στα 15 υστερα απο 5 χρονια με forthnet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν είσαι με fasthpath και snr στο 6(για forthnet πάντα) όχι δεν μπορείς να κάνεις κάτι αλλο.

ίσως να μιλήσεις μαζί τους και να πεις οτι έχεις αυξημενο Ping παρ όλο τα παραπανω που έγραψα και να δουν την γραμμή.

Το πιθανότερο ειναι να κάνουν απλά ενα γενικό reset της γραμμής,κοίταξε μηπως σε βγάλουν απ το fastpath μόνο γιατι την ειχα πατήσει έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρει τηλ ειμαι σε fastpath εχει ελεγχθει αυτο. Οποτε ενα γενικο reset ισως βοηθησει. Οχι ειμαι οτε

ίσα ίσα που με οτέ θα έπρεπε να είχες καλύτερο Ping απο ολους.

ναι δηλωσε το να το κοιτάξουν και πες τους οτι σε ενδιαφέρει να μείνει και σε fastpath η γραμμή μην μπλέκεις παλι με τηλέφωνα κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν πάντως και καιροί (κρατάει για λίγες μέρες...1-2-3 ξέρω γω) που αντι να έχω χαμηλότερο από 39 και να ανεβαίνει, ξεκινάω από 45-50+ και δεν έχει να κάνει με το restart του ρουτερ. Είναι κάποιο θέμα του εκάστοτε παρόχου (η επικοινωνία τους με τους σερβερ ξέρω γω κλπ... δεν θυμάμαι και τί μου είχανε πει στο τηλ που τους είχα πάρει για να ρωτήσω)

 

Το ίδιο και παλαιότερα σε cod 4. (και σε on telecoms και σε forthnet). Πχ είχα σε έναν σερβερ πάντα 50 πχ λέμε και την άλλη μέρα και για λίγο καιρό 65 κλπ.

 

^^

 

:)

Και εμένα από 50 και πάνω δείχνει μια γραμμή λιγότερη:

 

attachicon.gif4t4tt4.png

 

(Forthnet/fastpath και εγώ, στα 12 κλειδώνω)

 

Tότε και....

 

Τώρα (με καμία αλλαγη στη γραμμή)

 

post-182562-0-33162000-1456844124_thumb.png

 

Θα φτιάξει πάλι.. τώρα πότε, δεν ξέρω..

 

Edit:

 

Έκανα και ένα restart μόλις. Κάπως έφτιαξε, αλλά καμία σχέση με 39-40 κλπ που ξεκινάω κανονικά..

 

post-182562-0-36036100-1456844779_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...