Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εγώ το παρατάω γενικότερα,ξεκινάω και σχολή απο αύριο καθημερινό ωραριο 8 με 5-6 το απογευμα :-D

λογικά θα ξαναμπώ οταν βγει το νεο patch να το κατεβάσω και να δω τι και πως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πως χρησιμοποιείς το M142? Μπαίνω σαν οδηγός και δεν μπορώ να αλλάξω θέση, ούτε να μπει άλλος για πιου πιου. 

Ακόμα και όταν το οδηγάει άλλος, πάλι δεν μπορώ να μπω. Τι παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, πως χρησιμοποιείς το M142? Μπαίνω σαν οδηγός και δεν μπορώ να αλλάξω θέση, ούτε να μπει άλλος για πιου πιου. 

Ακόμα και όταν το οδηγάει άλλος, πάλι δεν μπορώ να μπω. Τι παίζει?

 

Το default κουμπι για να αλλαζεις θεση σε οχημα ειναι το f2. Δες λιγο τα controls σου μηπως εχεις αλλαξει κατι και δεν το θυμασαι.

Κατα τα αλλα το m142 τρεχεις , το κλεβεις και το οδηγας σαν τρελος μεχρι την βαση σου απο οπου βομβαρδιζεις ατελειωτα τον εχθρο. Θα σε συμβουλευα να βαζεις παντα μια claymore που να καλυπτει αρκετο χωρο για να αποφυγεις τυχων νευριασμενους με c4...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχα τωρα που πασανε οι τιμες στις Ram και αγορασε αλλο ενα stick των 4gb ή πουλα αυτη που εχεις και αγορασε 8Gb ram να εισαι τουλαχιστον οκ και απο πλευρας Ram,οπως εισαι και απο επεξεργαστη.

Αυτό, να ρωτήσω, αν βάλω άλλο ένα 4gb ενώ τώρα έχω 2x2 θα έχω κάποιο θέμα με το dual channel; Πιο futureproof είναι να πάρω κατευθείαν ένα οκτάρι φυσικά.

Δυστυχώς είναι αδύναμη η κάρτα σου. Ακόμα και η 280Χ σε Full γραφικά τα βρίσκει σκούρα σε ορισμένες πίστες (Siege of Sangai). Βάλε τα ΟΛΑ medium και αμα συνεχίσει και κολλάει απεγκατέστησε και ξαναεγκατέστησε τους drivers.

Παραδόξως αυτό δούλεψε. Έβαλα ένα tdm σε ένα random map κι ήταν κολλημένο στο high στα 60fps. Περίεργα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό, να ρωτήσω, αν βάλω άλλο ένα 4gb ενώ τώρα έχω 2x2 θα έχω κάποιο θέμα με το dual channel; Πιο futureproof είναι να πάρω κατευθείαν ένα οκτάρι φυσικά.

Παραδόξως αυτό δούλεψε. Έβαλα ένα tdm σε ένα random map κι ήταν κολλημένο στο high στα 60fps. Περίεργα πράγματα.

το tdm δεν εχει τις ιδιες απαιτήσεις με το conquest large σε καμια περίπτωση.

επισης εαν παιζεις με vsync βγάλτο,χαμένος βγαίνεις.

εαν θες να cap-άρεις τα frames κάντο μέσα απ το msi afterburner.

Κρατας κλειδωμενη την κάρτα στον καθετο συγχρονισμο και οταν θα γινει ο χαμος και θα πέσουν τα καρέ θα πας στα 30 και ο αντιπαλος θα ειναι στα 60+

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κάνεις να μου πει γιατί τρώω freezαρισματα απανωτά ; Κυρίως σε map με πολύ κόσμο.

Το σύστημα είναι στην υπογραφή μου. + VDSL στα 33 mpbs. Δεν έχω δει τα fps μου αλλά δεν φαίνεται να ντοπάρει πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

 

Με τους 15.7.1 μου έτυχε μία φορά, με τους 15.9.1 τώρα, δεν έχει συμβεί (αν και έχω παίξει ελάχιστα με αυτούς).

 

 

Mου ξαναέκανε κάτι μικρά κουλά σε κάτι (μακρινές μόνο) μικρές επιφάνειες σαν νερά κλπ και έβαλα πριν λίγο τους 15.10 beta και από όσο είδα μέχρι ώρας είναι οκ.

Επεξ/σία από stratigos24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το default κουμπι για να αλλαζεις θεση σε οχημα ειναι το f2. Δες λιγο τα controls σου μηπως εχεις αλλαξει κατι και δεν το θυμασαι.

Κατα τα αλλα το m142 τρεχεις , το κλεβεις και το οδηγας σαν τρελος μεχρι την βαση σου απο οπου βομβαρδιζεις ατελειωτα τον εχθρο. Θα σε συμβουλευα να βαζεις παντα μια claymore που να καλυπτει αρκετο χωρο για να αποφυγεις τυχων νευριασμενους με c4...

 

Τώρα το διάβασα...

 

Ακόμα καλύτερα, παρκαρισμένο στην "κόκκινη" ζώνη δίπλα στο Α/Α.

 

Όπως θέλει παίζει ο καθένας, αυτό που περιγράφεις όμως είναι από τα πλέον "κραγμένα" στοιχεία του συγκεκριμένου παιγνιδιού.

 

Εδώ, στις uncapped, βάλανε τα σταθερά Α/Α πίσω από λόφο ή ύψωμα ώστα να υπερασπίζονται τη βάση και μόνο (από κάτι γκιόζηδες που περιμένουν να μπεις στο αεροπλάνο για να σε φερμάρουν στον αεροδιάδρομο) και να μη μπορούν να χτυπάνε άλλους στο χάρτη κι εσύ λες να ταμπουρωθείς εκεί με το M142?

 

Σε αρκετούς server έχεις φάει kick/ban για shooting from uncap...

 

Το μόνο χειρότερο που μπορώ να σκεφτώ, είναι clay on flag με friendlyfire=off

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το default κουμπι για να αλλαζεις θεση σε οχημα ειναι το f2. Δες λιγο τα controls σου μηπως εχεις αλλαξει κατι και δεν το θυμασαι.

Κατα τα αλλα το m142 τρεχεις , το κλεβεις και το οδηγας σαν τρελος μεχρι την βαση σου απο οπου βομβαρδιζεις ατελειωτα τον εχθρο. Θα σε συμβουλευα να βαζεις παντα μια claymore που να καλυπτει αρκετο χωρο για να αποφυγεις τυχων νευριασμενους με c4...

 

Super φίλε έχεις δίκιο. Με F2 έπαιξε. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και ειχα λίγο ελεύθερο χρόνο σημερα,δοκίμασα 60Hz tickrate σε 24αρι TDM.

πλεον ακόμα και τα παναργα οπλα και οι καραμπινες δουλευουν οπως πρεπει.

 

Πολύ καλύτερη συνολική εμπειρία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...