Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πωω μαλακια.. 60% ειναι τωρα.. ελπιζω να μη χρειαστει να κατεβασω αλλα τοσα σε updates η τπτ αλλο

Αυτό είναι μόνο το κυρίως παιχνίδι.Θα χρειαστείς και κατέβασμα τα dlc.ΥΠΟΜΟΝΗ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξαναεγκατέστησα και εγώ για να το δοκιμάσω με τη νέα κάρτα. Έπαιξα λίγο Hainan Resort, όλα Ultra και ΑΑ 4Χ και τρέχει πολύ καλά το παιχνίδι. Με Mantle ακόμα καλύτερα. Πρέπει να είχα 60+ καρέ avg.

Πάντως αυτό το resolution scale, αν και ομορφαίνει πολύ τα γραφικά, σου ρίχνει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ τα καρέ.Με 200% resulotion scale, απο τα 60+ έπεσα στα...20 καρέ.

Μακριά απο αυτή την επιλογή, εκτός και αν έχετε...290X crossfire...

Σε κρατάει πίσω ο επεξεργαστής για κάτι παραπάνω,ανέβασε τον στα 4.3+ και θα πάρεις κ αλλα καρέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κρατάει πίσω ο επεξεργαστής για κάτι παραπάνω,ανέβασε τον στα 4.3+ και θα πάρεις κ αλλα καρέ.

 

 

 

Δεν κάνω ποτέ OC. Είμαι κατά, γιατί μειώνεται η διάρκεια ζωής των υποσυστημάτων. Πέρα του οτι δεν κατέχω το άθλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κάνω ποτέ OC. Είμαι κατά, γιατί μειώνεται η διάρκεια ζωής των υποσυστημάτων. Πέρα του οτι δεν κατέχω το άθλημα.

γιατί θα κρατήσεις 15 χρονια τον επεργαστή για να μειωθεί η διάρκεια; :P

Μειωση ζωης θα παθεις εαν απο εκει που χρειάζεται 1,4 βολτ ο επεξεργαστής πχ εσυ του δίνει 1,7 συνέχεια και για πάρα πολυ καιρό,εκει ναι θα πέσει degrade σε συντομο χρονικό διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την στιγμή που έχεις σωστή ψύξη και δεν υπερβαίνεις το θερμικό όριο και το μέγιστο ασφαλές ρεύμα του κάθε επεξεργαστή δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα και ειδικά degrade. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν φάει και αλλο nerf θα ειναι άχρηστο απο ενα σημειο και μετά.

προσωπικά μπορώ να παίξω ικανοποιητικά με το αμερικανικο και το ρωσικο.το κινέζικο(type 95 AA)ειναι απλά ΓΤΠ.

20mm

zuni

thermal

reactive armor και αντιο.

Απλα λίγη προσοχη χρειάζεται μην βρεθείς αντιμέτωπος με τανκ γιατι ειναι 50-50 εαν θα πετύχεις σωστά τα zuni και το πότε ο αντίπαλος θα αναψει active protection.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΑΑ δεν εχει ελπιδες απεναντι σε ενα τανκ,εκτος κι αν τυχει εκεινη την στιγμη το τανκ να εχει μεινει με πολυ λιγο hp.

Το θεμα με το ΑΑ ειναι οτι ειναι op στον αερα.Λιγο να ξερεις να το χειριζεσαι δεν πεταει τιποτα στον ουρανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα αυτή ειναι η δουλειά του :P

εχω φάει τανκ με ΑΑ αλλα ηταν βλαμμένος ο οδηγός πάτησε νωρίς το active protection πανω στο γεμισμα των zuni και τον βιασα έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εφτιαξαν??

 

 

ναι,,σχεδόν.

 

Λίγες μέρες μετά...@@ έφτιαξαν.

 

Σήμερα και προχτές, μόνο αέρα ήμουν ή στις μαούνες.

 

Από τους 10 laser guided ή tv που χτυπούσαν το στόχο (χωρίς ΑΡ φυσικά), ζήτημα να έκαναν ζημιά οι 3.

 

Έπεσα σε καλούλα ομάδα σήμερα, πήρα το F35 και δοκίμαζα την τύχη μου. Σε 3 διαδοχικούς χάρτες (Gulf of Oman, Caspian, Firestorm), στον αέρα όλα καλά, μάλιστα κατάφερα και έδωσα παραπάνω από ότι έφαγα.

 

Στο έδαφος, απελπισία...ειδικά στη Firstorm ο τύπος με το ΑΑ είχε παρκάρει στο C, πίσω ακριβώς από τα φουγάρα (οπότε απρόσβλητος από τις περισσότερες κατευθύνσεις) και απλά μας βίαζε! 3 περάσματα, 3/3 τον χτυπούσαν, ζήτημα ο ένας να έκανε ζημιά.

 

Λίγο να έριχνε κάθε φορά, μας κατέβαζε εύκολα. 35-1 ήταν κάποια στιγμή (5-0 εμένα κι ας του είχα ρίξει μεγατόνους).

 

Δεν συζητάμε να τον επισκεύαζαν που και που ή τέτοια περιτά.

 

Νταξ...ξενέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν είχα ποτέ καλύτερες επιδόσεις με Mantle σε αυτό το παιχνίδι...Και από ότι βλέπω, μόνο σε FX ότι κάνει, που είναι αδύναμα cores και το παίρνει η κάρτα πάνω της...

Άσε που έχουν παρατήσει την ανάπτυξη Mantle, από πέρυσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά, δεν είχα ποτέ καλύτερες επιδόσεις με Mantle σε αυτό το παιχνίδι...Και από ότι βλέπω, μόνο σε FX ότι κάνει, που είναι αδύναμα cores και το παίρνει η κάρτα πάνω της...

Άσε που έχουν παρατήσει την ανάπτυξη Mantle, από πέρυσι...

 

Εγώ πάλι το ακριβώς αντίθετο μπορώ να πω.

 

Με Mantle είμαι με τους 15.7.1 και δηλώνω πολύ ικανοποιημένος.

 

VSR@1440, SSAO και σχεδόν τα πάντα όλα ultra και έχω πολύ καλά frames, με ελάχιστες βουτιές, καλή χρήση μνήμης, καθόλου stuttering.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...