Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

post-184642-0-15497900-1442490819_thumb.jpg

αμα το auto balancer του σέρβερ τα κάνει σκατά έχουμε και νεο λογο για kick.

ενδιαφέρον.

 

 


Οκ ίσως το αγοράσω κατευθείαν από το link που έδωσες. Αλλά εκεί αγοράζω μόνο το Key σωστά? Το game μετά από που το κατεβάζω? Ή το αγοράζω ξεχωριστά? Μπερδεύτηκα πάλι...  :unsure:  :unsure:

μόλισ σου έρθει ο κωδικός,ανοιγεις το Origin και στην πρωτη επιλογη λεει εξαργύρωση κωδικου.

τον βάζεις εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

μόλισ σου έρθει ο κωδικός,ανοιγεις το Origin και στην πρωτη επιλογη λεει εξαργύρωση κωδικου.

τον βάζεις εκει.

 

Ναι αλλά το game πως θα το εγκαταστήσω? Θα μου δώσουν και link για να το κάνω download ή θα πρέπει να το αγοράσω ξεχωριστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν κάνω λάθος την προηγούμενη εβδομάδα το origin το premium το είχε -70%. νομίζω στα 19.99


Ναι αλλά το game πως θα το εγκαταστήσω? Θα μου δώσουν και link για να το κάνω download ή θα πρέπει να το αγοράσω ξεχωριστά?

το κατεβάζεις μέσω origin. βάζεις το κωδικό και ξεκινάς το download. εύκολο είναι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχω ξανα προβλημα προσπαθω να μπω σε καποιον server  αλλα δεν μπορω μενει στο joining server τι μπορω να κανω επισης κοιταξα στον chrome ενα εχω to plugin του BF4 αλλα δεν το βρισκω οποτε δεν το εχω απο που μπορω να το κατεβασω;; (εαν ειναι αυτο το προβλημα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εμένα,επειδή δεν το έχω εγκατεστημένο, θα μου έχει επιλογή για Mantle; Αξίζει αυτό;

εφόσον μιλάμε πάντα για την αυθεντική εκδοση(και οχι σπασμένη κλπ)οταν την περάσεις, θα σε παει αυτόματα και στην τελευταια εκδοση του παιχνιδιου οπότε ναι θα έχεις mantle.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα τελικά το έκανα εγκατάσταση όλα οκ. Από το Origin πατάω στο icon -> αναπαραγωγή -> website και από επιλέγω campaign ή multiplayer. Έτσι γίνεται η διαδικασία? Μου φαίνεται αρκετά παράξενο... Πάντως n1 τα graphics στο campaign που έπαιζα. Στο τέλος είδα στα options ότι ήταν στο auto, αύριο θα δοκιμάσω high κ ultra να δω fps.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι παίζεις.

Αυτο σημαίνει οτι αν το battlelog είναι κάτω δεν μπορείς να τρέξεις ουτε το campaign.

στα γραφικά μην βαλεις μονο AA post,προσθέτει θολουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έτσι παίζεις.

Αυτο σημαίνει οτι αν το battlelog είναι κάτω δεν μπορείς να τρέξεις ουτε το campaign.

 

Αυτό υποψιάστηκα και εγώ κ είναι μεγάλη ξενέρα... Δηλαδή αν δεν έχω Internet, γιοκ campaign.. χμμμμ clever one!

 

 

στα γραφικά μην βαλεις μονο AA post,προσθέτει θολουρα.

 

AA post εννοείς το Anti Aliasing έτσι? Θα δοκιμάσω διαφορετικά settings το βράδυ και θα πω εντυπώσεις. 

Χρησιμοποιώ το Fraps για να βλέπω τα fps in game. Υπάρχει τρόπος να καταγράψω ποιο ήταν το min και max fps in game?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό υποψιάστηκα και εγώ κ είναι μεγάλη ξενέρα... Δηλαδή αν δεν έχω Internet, γιοκ campaign.. χμμμμ clever one!

 

 

 

AA post εννοείς το Anti Aliasing έτσι? Θα δοκιμάσω διαφορετικά settings το βράδυ και θα πω εντυπώσεις. 

Χρησιμοποιώ το Fraps για να βλέπω τα fps in game. Υπάρχει τρόπος να καταγράψω ποιο ήταν το min και max fps in game?

antialiasing POST οχι το σκέτο anti-aliasing(MSAA).

για campaign δεν θα εχεις θεμα με τα fps,εγω το ειχα τερματίσει με μια 7770 στα high ολα και οταν πηγα multiplayer δεν τράβαγε το συστημα καθολου και επεσα σε medium-low.

Στο Online θα δεις καρέ.

υπάρχουν 2 τροποι για το συγκεκριμένο ο ενας ειναι απο γραμμη εντολών του παιχνιδιου να ενεργοποιήσεις τον in-game fps counter.

πατάς το ~ και γράφεις perfoverlay.drawfps 1 (το αντίστοιχο με 0 ειναι για κλείσεις τα fps)

εναλλακτικά

κατεβάζεις το msi afterburner,πας στο monitoring και επιλέγεις τι θες να βλέπεις στο OSD(μπορείς να βλεπεις θερμοκρασίες κάρτας,επεξεργαστή,fps,ram usage κλπ)

το πρώτο ειναι απλά μια κανονική μέτρηση ανα δευτερόλεπτο,το δεύτερο εαν ορίσεις χρονικό οριο για τις δειγματοληψίες(πχ εγώ το εχω στα 250ms) οποτε 4 μετρήσεις στο 1 δευτερόλεπτο έχεις καλύτερη αποψη για το % χρήσης του συστήματος.

 

καλές πίστες για τεστ ειναι η siege of shanghai CQL large 64ατομα και αν εχεις premium η pearl market(εμενα στην pearl)γονατίζει το σύστημα λόγω επεξεργαστή αρκετές φορες.

Με την 760 πήρε αέρα σε σχέση με την 7770 που ειχα και ανέβασα πολυ τα γραφικά ΑΛΛΑ σε στιγμές που ειναι πχ 20 ατομα στο ιδιο σημειο,γινονται εκρήξεις και υπάρχει καπνος και αντικείμενα να πετάγονται αριστερα-δεξιά πέφτω κάτω απο τα 55 καρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω ρε παιδιά τι φυστίκι είναι αυτό το multiplayer. Μακελειό!!! Πάντως με ULTRA settings παίζω κοντά στα 60 fps με κάποια drops στα 40 σε λίγα σημεία με πολύ πιου πιου και μπαμ μπαμ. Καλή φάση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...