Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το διορθώσανε αυτό με τα αβολίδοτα ; Ένα ματσάκι μπήκα να παίξω και ένοιωθα το ίδιο, επίσης ξενέρωσα πια, όλοι με ένα shotgun έλεος. Αν το έφτιαξαν αυτό με τις σφαίρες και εγώ δεν αποδίδω σωστά 100% ξενέρωσα το παιχνίδι, μόλις έρθει η όρεξη θα το ξανααρχίσω.

Για τα άσφαιρα ανακάλυψαν απο cte οτι ειναι server sided το πρόβλημα και το διορθώνουν,πιθανότατα μια ωραία μέρα απλά το παιχνίδι θα επανέλθει μόλις βγει patch για τους σέρβερς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι γιατί παίζω rifles μόνο και δυσκολεύομαι όσο να'ναι μιας και έχω ψιλοξενερώσει κιόλας με την όλη υπόθεση με τα άσφαιρα. Η μόνη λύση είναι τα shotguns, αλλά δεν έχω ξεκλειδώσει ακόμα κανένα και μου την σπάνε κιόλας όταν παίζουν οι άλλοι μιας και σε τρώνε με την μία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΑΙ

και για τα long range sniper shots ισχύει.

το είδα με τα μάτια μου σήμερα flood zone έχω ανέβει πάνω στις οροφές και βάρεσα άτομο χωρίς hit marker χωρίς τίποτα μόνο είδα τα αίματα να πέφτουν και μετά απο 2-3 δευτερόλεπτα μου έδωσε το kill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παράτησα, σχεδόν, από την αρχή το BF4 - για άλλους λόγους. Αλλά βλέπω ότι έχει γίνει οικτρή multiplayer εμπειρία και λόγω πολλών βρωμο-cheaters και λόγω τεχνικών θεμάτων διαχείρισης βολών, κατά κύριο λόγο.

Εγώ το σιχάθηκα και μόνο διαβάζοντας τις τελευταίες 10 σελίδες εδώ...

Εσείς, πως την παλεύετε, ακόμη; :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω σε servers με live admins πάντα,και οι βολές έχουν θέμα στα μαχητικά και στα οχήματα κυρίως.

επίσης,δεν έχω κάτι αλλο να παίξω που να με τραβάει δυστυχώς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3, πολύ καλύτερο μου φαίνεται...Σε όλα, εκτός από το unit customization.Το 4 πήγαν να το κάνουν πολύ cod και τους βγήκε ένα τίποτα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 3, πολύ καλύτερο μου φαίνεται...Σε όλα, εκτός από το unit customization.Το 4 πήγαν να το κάνουν πολύ cod και τους βγήκε ένα τίποτα...

Μπαα όχι δεν θα το έλεγα. Το 4 είναι περισσότερο arcade από το 3 σε κάποια σημεία (στο τρέξιμο, στο πυροβόλημα κ.ο.κ) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έγινε CoD. Νομίζω το αντίθετο βασικά, γιατί καταφέρνει να κρατήσει το παλιό gameplay που όλοι αγαπήσαμε και να αλλάξει μόνο αυτά που χρειάζονται. Δεν είμαι fanboy, απλώς λέω τις εμπειρίες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαα όχι δεν θα το έλεγα. Το 4 είναι περισσότερο arcade από το 3 σε κάποια σημεία (στο τρέξιμο, στο πυροβόλημα κ.ο.κ) αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι έγινε CoD. Νομίζω το αντίθετο βασικά, γιατί καταφέρνει να κρατήσει το παλιό gameplay που όλοι αγαπήσαμε και να αλλάξει μόνο αυτά που χρειάζονται. Δεν είμαι fanboy, απλώς λέω τις εμπειρίες μου.

Εγώ βλέπω στους μισούς server είναι η πίστα με τα χιόνια και στους υπόλοιπους μισούς αυτή στο μετρό : Κάνουν spawn 64 άτομα μέσα σε 5 δωμάτια και πυροβολάνε τυφλά πάνω στο lag του κάθε hit box και βγαίνει το score screen :P. Άμα δεν είναι αυτό cod...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα λίγο να ξαναασχοληθώ αυτές τις ημέρες...ήδη το μετάνιωσα.

 

Ότι στραβό είχε τον Μάη που το παράτησα το ξαναβρήκα, μαζί με τα φρέσκα.

 

Πλέον, δεν έχει καν νόημα να ψάχνω για cheaters...το ίδιο το παιχνίδι μαμιέται τόσο άσχημα που χάνω την οποιαδήποτε όρεξη.

 

Ούτε ξέρω πόση ώρα κυνηγούσα/έριχνα σε jet, τπτ...σα να μην ακούμπησα ποτέ...

 

Πέτυχα τύπο με καραμπίνα με 40Χ διόπτρα να χορεύει και να μας ρημάζει ενώ εμείς ούτε να τον ακουμπήσουμε με τα τουφέκια.

 

50-60ms σταθερά και να μη μπορώ να κάνω δυο βήματα χωρίς κολλήματα, rubber-banding, κολλήματα στο χειρισμό κι ότι σκ@τά.

 

2-3 διαφορετικοί server όλα αυτά, σε διαφορετικές ώρες.

 

Σιχτίρ πια!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος έχει premium η μη(δεν πολυπαίζω σε vanilla maps)ας μου πει αν θελει προτεινόμενους σερβερς.

Απορώ ώρες ώρες που βρίσκετε τέτοιους :-D

εχω παρα πολύ καιρό να συναντήσω rubber banding.

όπως έχω ξαναγράψει το πρόβλημα με τα jet και γενικότερα ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΕΙΤΑΙ γρήγορα ειναι θέμα του server και οχι δικό μας,έχει γίνει λάθος κώδικας στο summer patch build των σέρβερ και το έχουν αναγνωρίσει/παραδεχτεί.

Λιγες μέρες ακόμα υπομονή χρειάζεται,γίνονται δοκιμές σε επίσημους σέρβερς αυτές τις μέρες για να περάσει αξιολόγηση του νεου build,ώστε να patchαριστούν οι servers overnight.

 

όπως έχω ξαναγράψει,παίξτε σε servers με live admins η τουλάχιστον καλή κοινότητα οπου οι παίκτες κάνουν ουρές.Δεν αναφέρομαι μόνο σε ελληνικούς σέρβερ που αν πιαστεί χακερ ban-άρεται τελείως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...