Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμεις παλι τον κοψαμε για χακερ. Εβγαζε καταστασεις 4v1 χωρις να νιωθει dmg και μας σκοτωνε ολους μαζι. Εφαγε kick απο του admins καπου στην μεση του match και μετα απο ενα σκορ 157-20...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδια , ερχομενος απο cod4, θα χω θεμα με χακεραδες κτλ στους servers? Θελω απλα να περναω την ωρα μου σε multi. Καποιο αλλο στυλ cod4 με κοσμο στους σερβερς και χωρις πολλους χακεραδες? Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χακεράδες αν είναι να κάνουν το ντου θα το κάνουν σε οποιοδήποτε multiplayer οποιουδήποτε παιχνιδιού. Κατά 100% δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι multiplayer που θα σου εγγυηθεί πως δεν υπάρχουν χακέρια, δυστυχώς υπήρχαν, υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν, για να μας κάνουν την ζωή δύσκολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι χακεράδες αν είναι να κάνουν το ντου θα το κάνουν σε οποιοδήποτε multiplayer οποιουδήποτε παιχνιδιού. Κατά 100% δεν υπάρχει κανένα παιχνίδι multiplayer που θα σου εγγυηθεί πως δεν υπάρχουν χακέρια, δυστυχώς υπήρχαν, υπάρχουν και θα συνεχίσουν να υπάρχουν, για να μας κάνουν την ζωή δύσκολη.

Multi, ευχαριστω.

 

Εχεις καποια προταση? Ποιο εχει κοσμο σε σερβερς σε στυλ cod 4 και κατω απο 30 γιουρια?

 

Cod black ops 1 ?

Cod black ops 2 ?

Bf4?

Kαποιο αλλο?

 

Σ ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια , ερχομενος απο cod4, θα χω θεμα με χακεραδες κτλ στους servers? Θελω απλα να περναω την ωρα μου σε multi. Καποιο αλλο στυλ cod4 με κοσμο στους σερβερς και χωρις πολλους χακεραδες? Ευχαριστω

εαν δεν παίζεις σε ό,τι νάναι σέρβερ αλλα παίζεις σε ελληνικους είτε σε γνωστούς ξένους(πχ PURE,Rock N Roll,Timeless-και αλλους δεν τους θυμάμαι απ έξω)

 που στο 90% της ημέρας υπάρχουν Live admins που παίζουν και παρακολουθούν δεν θα έχεις πρόβλημα

Στις 1100κάτι ώρες που έχω στο συγκεκριμένο παιχνίδι 2 φορές εχω συναντήσει καραμπινάτο χάκερ,μας κατέβαζε απο χιλιόμετρα μακριά και τις 2 φορές το έχω επιβεβαιώσει μέσω spectate,φωνάζω admin και πέφτει ban.

(καλά για δικούς μας ελληνικούς δεν το συζητώ,επι τόπου Kick-ban χωρις πολλά πολλά)

αν ψάχνεσαι για ελληνικούς conquest,tdm υπάρχουν κάνε αναζήτηση με την λέξη greek και θα βρεις.

Αυτόν που δεν θα βρεις ειναι τον σέρβερ απο Inp(ελληνικος είναι-τον αναζητάς έτσι όπως τον γράφω) μιας και ειναι καινούρια τα παιδιά στον χώρο σχετικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι λογοι και καποια αντιπροταση φιλε μου?

οι βασικότεροι λόγοι ειναι το netcode και το hit registration στα οποία πάσχει το παιχνίδι.

Την μια μέρα μπορεί να σκορπας πανικό και την επόμενη επειδή ο σέρβερ δεν εχει γινει ρισταρτ να έχει stuttering,rubber banding και να ακυρώνει επιτυχείς βολές.

η αλήθεια ειναι οτι οταν πρωτοβγήκε το παιχνίδι ηταν broken τελείως και έχει διορθωθεί σε μεγάλο βαθμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα. Κατι παρομοιο με υγιεις servers και καμποσο κοσμο σεfps game δηλαδη δεν υπαρχει?

 

Υγ. Καλα η dice το εβγαλε ετσι broken?! Το τιμημα των γρηγορων sequel να υποθεσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ΕΑ φταίει για το συγκεκριμένο η αλήθεια είναι.

Κακό δεν είναι αλλά αν προέρχεσαι απο αλλα παιχνίδια,την διαφορά θα την δεις.

Στο πως δουλεύει ο μηχανισμός με τις σφαίρες,μιας και γίνεται εξομοίωση απο μεριάς σέρβερ που θα παει αναλόγως του τι εξαρτήματα φοράει το όπλο(παίζει ρόλο η βαρύτητα κοινώς)

υγιείς σέρβερ υπάρχουν και είναι όλοι τους αρκεί ο admin να τον κάνει ενα restart ανα 24ώρες.

Μου έχει τύχει να κολλάμε λογω σέρβερ και να μας πηγαίνει 5 βήματα πίσω στο επόμενο refresh του tickrate και σε σύντομο χρονικό διάστημα έπεσε και σε 30" ήταν ετοιμος χωρίς πρόβλημα.

Σε αυτό με τους σέρβερς φταίει παλι η ΕΑ και τα στανταρς που βάζει για το τι hardware χρειάζεται για την εξομοίωση του BF4.

 

Προσωπικά θα σου έλεγα να το δοκιμάσεις και να του αφιερώσεις μερικές ώρες να δεις τι παίζει.Αν παίζεις μόνο TDM φάση medic και πιου πιου με assault οπλα στυλ esl κλπ δεν θα δεις τι πραγματικά συμβαίνει στο BF4. Εκει που "μιλάει" το παιχνίδι είναι στο 64άρι conquest με οχήματα εδάφους,αέρα και νερού.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω φιλε, θα το τσεκαρω σ ενα γνωστο τελικα κ θα δω πως θα μου κατσει στο ματι κ στη λειτουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα εχω ενα προβλημα στο BF4 οταν παω να κανω LOGIN σε καποιον server μου βγαζει EROR: Νο contact with EA Online. Please try again later.

Μπορω να κανω κατι εγω για να το φτιαξω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...