Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι δυσκολεύεσαι γενικά, τους έχεις μαμήσει τα πέταλα :P, ωραίος ;). Με τι setup παίζεις φίλε ; 

 

χαχαχαχαχαχχα

Στο συγκεκριμενο matchaki επαιξα με Mg4( bipod,flir,muzzle) και l96(flir, straight pull). Πηρα 54 kill με το mg4 και 27 με το l96. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχαχαχχα

Στο συγκεκριμενο matchaki επαιξα με Mg4( bipod,flir,muzzle) και l96(flir, straight pull). Πηρα 54 kill με το mg4 και 27 με το l96. 

το muzzle βγάλτο,

έχεις παραπάνω spread το οποιο είναι μη ανακτήσιμο κατα το firing και δεύτερον έχεις μεγαλύτερο χρόνο στο να κλωτσάει το οπλο απο την στιγμή που θα αφήσεις την σκανδάλη.

Το έχουν μαμήσει το παιχνίδι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Raikkonen pc setup εννούσα όχι gun setup :D. Αν θυμάμαι καλά έχεις μπουλντόζα, πες λεπτομέριες για το setup. Χρηστάρα το έχω ρίξει στο assaullt, medkit, revives και τέτοια, γουστάρω τρελά. Επίσης, ξεκλείδωσα scar-h, το έχω με cobra, laser sight (με βολεύει γιατί κάνει blind, πιο σίγουρα kills και ας με βλέπουν), ergo grip γιατί αυτή έχω μόνο ξεκλειδωμένη, muzzle brake γιατί επίσης αυτό έχω μόνο ξεκλειδωμένο και plain snow για χρώμα. Εγώ πάντως ξεκίνησα νταν από bf4, το πρώτο μου πολεμικό, τα cod δεν τα συμπάθησα ποτέ δεν ξέρω γιατί. Εγώ ήμουν των driving games και εννοείται με ταχύτητες όχι φλώρικα το αυτόματο, αν δεν μάθεις με το αυτί πότε θα ανέβουν οι στροφές μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα δεν κάνεις δουλειά. Στο αυτόματο βάραγε κόφτες μέχρι να αλλάξει ταχύτητα έλεος. Μιλάω για gran turismo 5, nfs shift, shift 2. Περιμένω να ξεκλειδώσω coyote και heavy barrel στο scar-h να γίνει καλύτερη δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι καλυτερο δηλαδη απο το bf4 για να παιξουμε;

Το arma ειναι αρκετα αργο..

Να προτείνω BF3 :)  στα γραφικά μπορεί να υστερεί σε σχέση με το 4. αλλά δεν έχεις netcode και τις υπόλοιπες φίφες.

προσωπικά το BF3 έχει καλύτερους χάρτες, καλύτερο ήχο, και καλύτερη κίνηση :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προτείνω BF3 :)  στα γραφικά μπορεί να υστερεί σε σχέση με το 4. αλλά δεν έχεις netcode και τις υπόλοιπες φίφες.

προσωπικά το BF3 έχει καλύτερους χάρτες, καλύτερο ήχο, και καλύτερη κίνηση :)

Τι εννοείς με αυτό;

 

Εγώ πάντως προτιμώ bf4 με HFU

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Raikkonen pc setup εννούσα όχι gun setup :D. Αν θυμάμαι καλά έχεις μπουλντόζα, πες λεπτομέριες για το setup. Χρηστάρα το έχω ρίξει στο assaullt, medkit, revives και τέτοια, γουστάρω τρελά. Επίσης, ξεκλείδωσα scar-h, το έχω με cobra, laser sight (με βολεύει γιατί κάνει blind, πιο σίγουρα kills και ας με βλέπουν), ergo grip γιατί αυτή έχω μόνο ξεκλειδωμένη, muzzle brake γιατί επίσης αυτό έχω μόνο ξεκλειδωμένο και plain snow για χρώμα. Εγώ πάντως ξεκίνησα νταν από bf4, το πρώτο μου πολεμικό, τα cod δεν τα συμπάθησα ποτέ δεν ξέρω γιατί. Εγώ ήμουν των driving games και εννοείται με ταχύτητες όχι φλώρικα το αυτόματο, αν δεν μάθεις με το αυτί πότε θα ανέβουν οι στροφές μέχρι να αλλάξεις ταχύτητα δεν κάνεις δουλειά. Στο αυτόματο βάραγε κόφτες μέχρι να αλλάξει ταχύτητα έλεος. Μιλάω για gran turismo 5, nfs shift, shift 2. Περιμένω να ξεκλειδώσω coyote και heavy barrel στο scar-h να γίνει καλύτερη δουλειά.

FX 4100 3.6GZ

GTX 750 Ti 2GB

8GB RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ειναι καλυτερο δηλαδη απο το bf4 για να παιξουμε;

Το arma ειναι αρκετα αργο..

Αν θες οπωσδήποτε κάτι με ρεαλιστικούς στρατούς κλπ., νομίζω μόνο για BF4 είσαι. Προσωπικά, σαν σύνολο, προτιμώ το BF3 - το μόνο στοιχείο που θεωρώ καλύτερο στο 4, είναι το customization του εξοπλισμού στρατιωτών/οχημάτων...

Αν, πάλι, δε θα σε πείραζε να έχεις τον ίδιο τύπο παιχνιδιού, αλλά σε φουτουριστική σύλληψη, θα σου πρότεινα το Titanfall, το οποίο είναι από τα αγαπημένα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

FX 4100 3.6GZ

GTX 750 Ti 2GB

8GB RAM

 

Τον fx τον έχεις oc έτσι ; Εγώ τον a8 6600k τον έχω στα 4.4 και για να μην έχω κοψίματα κλείνω τον browser και είμαι οκ. Κοψίματα in game έχεις ; Εμένα στοκ ο 6600k στα 3.9 είχε κάτι κοψίματα in game και κάτι ταβανιάσματα 100% o cpu, μούρλια :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον fx τον έχεις oc έτσι ; Εγώ τον a8 6600k τον έχω στα 4.4 και για να μην έχω κοψίματα κλείνω τον browser και είμαι οκ. Κοψίματα in game έχεις ; Εμένα στοκ ο 6600k στα 3.9 είχε κάτι κοψίματα in game και κάτι ταβανιάσματα 100% o cpu, μούρλια :P.

 

Οχι δεν το εχω oc. Στοκ ειναι.  Το ειχα δοκιμασει πριν κανα μηνα oc , τον ανεβασα στα 4.0ghz , ολα καλα για καμια βδομαδα αλλα μετα καηκε η μητρικη. Οποτε τωρα το εχω οπως ειναι. Κοψιματα δεν εχω πολλα... Μονο σε τπτ extreme καταστασεις στην metro πχ που οπου και να κοιταξεις βλεπεις εκρηξεις. Εκει θα ζοριστει λιγο και θα πεσει στα 25-28  fps για καποια δευτερολεπτα, που ειναι το χαμηλοτερο που εχω πεσει . Αvegare εχω 60-70 fps ( 1080p low settings) και max 120.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ESL παίκτη τον κόβω,ιδιαίτερα με το "οπλο" που χρησιμοποιεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...