Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά παίζω γιατί το γουστάρω, δεν παίζω για να κάνω τον έξυπνο, άλλωστε το παιχνίδι το παίζεις για τον εαυτό σου για να περάσεις καλά. Είμαι 15lvl, παίζω με apu σε 720p με 50fps avg και minimum 30 και θα συνεχίσω να παίζω μέχρι να βαρεθώ και όσο ανέβω. Δεν είμαι του gaming, παίζω για την φάση, το μικρόβιο να τερματίζω παιχνίδια το έχω χάσει εδώ και χρόνια και καλύτερα να πω την αλήθεια, όσο το λιγότερο ασχολούμαι με το pc τόσο καλύτερα νιώθω, πιο πολύ για κάνα internet το pc και τίποτα περισσότερο. Υπήρχαν φορές που έλεγα στον εαυτό μου άντε πότε θα ξαναγουστάρεις gaming, αλλά τελικά συνειδητοποίησα πως όσο λιγότερο gaming τόσο το καλύτερο, λιγότερα νεύρα, λιγότεροι πονοκέφαλοι και εξασφαλίζεις πως δεν θα σπάσεις και το pc :P.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσωπικά παίζω γιατί το γουστάρω, δεν παίζω για να κάνω τον έξυπνο, άλλωστε το παιχνίδι το παίζεις για τον εαυτό σου για να περάσεις καλά. Είμαι 15lvl, παίζω με apu σε 720p με 50fps avg και minimum 30 και θα συνεχίσω να παίζω μέχρι να βαρεθώ και όσο ανέβω. Δεν είμαι του gaming, παίζω για την φάση, το μικρόβιο να τερματίζω παιχνίδια το έχω χάσει εδώ και χρόνια και καλύτερα να πω την αλήθεια, όσο το λιγότερο ασχολούμαι με το pc τόσο καλύτερα νιώθω, πιο πολύ για κάνα internet το pc και τίποτα περισσότερο. Υπήρχαν φορές που έλεγα στον εαυτό μου άντε πότε θα ξαναγουστάρεις gaming, αλλά τελικά συνειδητοποίησα πως όσο λιγότερο gaming τόσο το καλύτερο, λιγότερα νεύρα, λιγότεροι πονοκέφαλοι και εξασφαλίζεις πως δεν θα σπάσεις και το pc :P.

δεν διαφωνώ στα γραφόμενα σου. δεν έχεις άδικο. πάντως μια και τερμάτισα στο level τουλάχιστον το παιχνίδι, καιρός να ασχοληθώ με ΒC2 και BF3 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν έχω κάνει OC απλά τον έχω ξεκλειδώσει σε Χ6. Παίζω σε 1080p με 35-60fps. Με τις ρυθμίσεις που έχω κάνει δεν έχω κάποιο πρόβλημα,ούτε σε 64 server αν και προσπαθώ να τους αποφεύγω.

 

Άσε και εγώ όταν το είδα έπαθα πλάκα!! Έβλεπα ένα όπλο να περπατάει lol και φυσικά να μην μπορώ να τον σκοτώσω. Πρέπει να είναι καινούριο cheat πάντως,το είδα πριν καμιά βδομάδα για πρώτη φορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα όταν παίχτηκε η βλακεία με το hack είχα σταθερό σκορ και θα το ανέβαζα, από εκεί που ήμουν 5/5 θα άρχιζα το ανέβασμα, αλλά κατέληξα 5/7 με την χακεριά και λέω αμάν πια θα δοκιμάσω το repair, γιατί τότες είπα αποκλείεται να είναι hack. Btw λατρεύω 64αρηδες servers, γίνεται της πόπης εκεί είναι όλο το ζουμί, 64αρι shanghai και locker αμαρτία :P. Το 64αρι locker με τον σαματά που γίνεται μου θυμίζει τον σαματά που γινόταν στο 64αρι operation metro του bf3. Αρχάριος είμαι ακόμα να σου πω 15lvl που λιώνει mx4 :P, παίζω για την φάση και όσο ανέβω ανέβηκα, είναι καλύτερα έτσι, το να κυνηγάς σκορ δεν σε πάει πουθενά, παρά μόνο σε νεύρα και άγχος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης να τονίσω πως ένας στο τελευταίο match shanghai που έπαιξα τελείωσε 134/5, αποκλείεται να μην ήταν χακεράς. Πολλές φορές βλέπω wallhack, δηλαδή να με σκοτώνει ο άλλος βλέποντάς με μέσα από τον τοίχο. Την στιγμή που πεθαίνω δείχνει τον αντίπαλο να βαράει πίσω από τον τοίχο...O σέρβερ που γίνονται αυτά τα πάνδεινα είναι ο bp4u.net Siege of Shanghai, έπαιξα τρεις φορές αλλά μετά από όσα είδα τον σουτάρω από τα favorites. Δεν είμαι τόσο καλός ακόμα στο bf, εγώ προέρχομαι από τον χώρο των driving games αλλά όταν τα βλέπω αυτά τρελαίνομαι. Το άλλο το τρελό, βαράς κάποιον και δεν τρώει καθόλου damage, μηδενικό damage και αρχίζει και θερίζει τους άλλους δύο συμπαίκτες που είναι δίπλα μου ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μερικοί παίζετε για να ευχαριστηθείτε το παιχνίδι? ή για να δείχνετε στους φίλους σας, κολλητέ κοίτα είμαι 50000000 skill, γαμάω. skill και φίφες μπλε είναι για να έχουμε να λέμε. 

 

μια και έφτασα 140lvl, ώρα να γυρίσω στο αγαπημένο μου BF3 :)

εαν δεν αποκτήσειςskill δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το παιχνίδι.

δηλαδη μπαινεις να παίξεις,κάνεις ενα σκοπ 3/45 και ειναι ευχαρίστηση;

ευχαρίστηση για μένα δεν είναι πάντα το k/d αλλα οι στιγμές που περνάς.

πχ να είσαι στο Α στην golmud και να σου σκάσουν 3 τανκ απ το Β να κλαις :-D

 

 

multicore,έχω μια 7770 αν σου κάνει,πραγματικά σε λυπάμαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα Χρηστάρα το έχω συνηθήσει και παίζω χωρίς θέματα, στο μάτι μου το παιχνίδι είναι ομαλό, το gameplay με ενδιαφέρει έτσι και εξάλλου :D. Έχω oc τα ενσωματωμένα γραφικά στα 1085mhz και παίζω μια χαρά, κάτω από 30 δεν πέφτω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω να το ομολογήσω, το 64μπιτο bf4 τρέχει καλύτερα από το 32μπιτο, σταθερότερα avg fps και βελτιωμένα minimum κατά 3 fps. Έπαιξα μια shanghai 64 παίκτες με 64μπιτο bf4 και το ευχαριστήθηκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως έχω να το ομολογήσω, το 64μπιτο bf4 τρέχει καλύτερα από το 32μπιτο, σταθερότερα avg fps και βελτιωμένα minimum κατά 3 fps. Έπαιξα μια shanghai 64 παίκτες με 64μπιτο bf4 και το ευχαριστήθηκα.

no shit Sherlok

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι όμως τόσο καιρό δεν ρίσκαρα 64μπιτο, νόμιζα ότι θα φάει κάνα σκάλωμα ο athlon αλλά ευτυχώς όλα οκ :P.

όχι ρε συ,έπρεπε να το έτρεχες τόσο καιρό σε 64αρια..

απελευρώνετε το software..εδώ κάνουμε αμάν να δουμε 64bitο software.

 

Κάνε και unpark τα cores της cpu σου να πάρεις το max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το unpark ήταν πρώτη μου προτεραιότητα πριν παίξω bf4, έριξα oc στα 4.4 και είμαι μια χαρά. Ρολάρει καλύτερα το 64μπιτο παρόλο που έχω αδύναμο cpu. Επίσης στον δικό μου cpu βοηθάει το amd overdrive με το high performance profile, που πατάς την πράσινη βουλίτσα γίνεται κόκκινη και σου κρατά κολλημένα τα ρολόγια του cpu. Το high performance των windows δεν δουλεύει, δεν ξέρω πως γίνεται αυτό αλλά έχω σταθερότερα fps με την ρύθμιση του overdrive. Δεν είναι ιδέα μου, με fps meter έχω καλύτερα avg ;). Επίσης επειδή παίζω έναν συγκεκριμένο server 64 παίκτες shanghai που μέχρι στιγμής είναι σούπερ και δεν αλλάζω server κλείνω τον firefox όταν παίζω bf4, έτσι δεν έχω κοψίματα από τον cpu και όλα ρολόϊ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, σοβαρά τώρα...core park και ιστορίες;! Αφού ολα τα σύγχρονα cpus κάνουν αυτήν τη δουλειά by default. Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που είδα πραγματική διαφορά σε performance, από αλλαγούλες στη registry... :mellow:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...