Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πέτρο το γνωρίζω ότι είναι άδικη η σύγκριση, δυστυχώς δεν υπήρχαν περιθώρια για oc στον 8320 τότε που κάναμε τις δοκιμές διότι ήταν με την στοκ ψύκτρα και δεν μας έκοψε τότε να κατεβάσουμε στοκ τον i5 :D. Θα ξαναγίνουν δοκιμές με τον 4690k stock και θα αναφέρω αποτελέσματα, μιας και με τον 8320 είχαμε σαφή εικόνα, για τα λεφτά που κάνει πάντως είναι άπαιχτος ο άτιμος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και πάλι μην νομίζεις ότι θα κερδίσει και πολλά ο 8320 σε σχέση με τον i5 αλλά εννοείτε ότι θα κρατάει 60fps με το oc. 

 

 

Δεν μιλάω για χρόνο απόκρισης, αλλά για το γεγονός ότι μπορείς να έχεις πολλά προγράμματα ανοιχτά κάτι που δεν μπορείς να κάνεις με τον i5 γιατί θα φουλάρει 100%, σου δίνουν άλλη άνεση σε αυτό τον τομέα οι 8 πυρήνες, ωστόσο στα παιχνίδια ο i5 είναι ξυράφι αυτό δεν αλλάζει :). Τους έχω δουλέψει και τους δύο, ο ένας είναι για παιχνίδια δηλαδή ο i5 και ο fx είναι για να καθαρίζει βαριές δουλειές, να κάνει streaming, rendering και multitasking. Όντως με τον i5 το gameplay είναι πιο βούτυρο πιο smooth :D.

Γενικά πάντως όλους τους FX τους κατατάσσω στους gaming cpu για streaming και γενικά αν θες να κάνεις πολλά πράγματα μαζί τότε υπάρχει ο i7-5820k αυτός όντως είναι για βαριές εργασίες .     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πάλι μην νομίζεις ότι θα κερδίσει και πολλά ο 8320 σε σχέση με τον i5 αλλά εννοείτε ότι θα κρατάει 60fps με το oc. 

 

 

Mην το λες...

 

Στον δικό μου που είναι στα 4.8(4.5 τώρα με τις ζέστες) με ρυθμίσεις κοντά στα 2.5k (όχι 1440P, αλλά αυξημένο αρκετά το φαινόμενο εύρος), με τα πάντα-όλα τέρμα (εκτός από blur) και με 4x στα αντίστοιχα φίλτρα, 60+ είμαι (και συνήθως αρκετά παραπάνω).

 

Έχω* πτώσεις <55 (και βουτιές στα 25-30 όταν ενεργοποιώ το Active Protection και τρώω πολλά βλήματα από IFV πχ) αλλά εκεί είναι ξεκάθαρα θέμα συνδυασμού οδηγού AMD και τελευταίων patch της ΕΑ αφού παλαιότερα δεν είχα θέματα, με ίδιες ρυθμίσεις.

 

*Όλα αυτά μέχρι πριν από 2-3 μήνες με τους Omega στην "ανεβασμένη" 7950 μου@1080p, αφού το έχω παρατήσει πλέον το παιγνίδι. Ίσως έχει βελτιωθεί η κατάστση, ίσως έχει γίνει ακόμα χειρότερη. Αυτό το παιγνίδι ποτέ δεν λειτούργησε σωστά σε κανέναν τομέα, από την αρχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην το λες...

 

Στον δικό μου που είναι στα 4.8(4.5 τώρα με τις ζέστες) με ρυθμίσεις κοντά στα 2.5k (όχι 1440P, αλλά αυξημένο αρκετά το φαινόμενο εύρος), με τα πάντα-όλα τέρμα (εκτός από blur) και με 4x στα αντίστοιχα φίλτρα, 60+ είμαι (και συνήθως αρκετά παραπάνω).

 

Έχω* πτώσεις <55 (και βουτιές στα 25-30 όταν ενεργοποιώ το Active Protection και τρώω πολλά βλήματα από IFV πχ) αλλά εκεί είναι ξεκάθαρα θέμα συνδυασμού οδηγού AMD και τελευταίων patch της ΕΑ αφού παλαιότερα δεν είχα θέματα, με ίδιες ρυθμίσεις.

 

*Όλα αυτά μέχρι πριν από 2-3 μήνες με τους Omega στην "ανεβασμένη" 7950 μου@1080p, αφού το έχω παρατήσει πλέον το παιγνίδι. Ίσως έχει βελτιωθεί η κατάστση, ίσως έχει γίνει ακόμα χειρότερη. Αυτό το παιγνίδι ποτέ δεν λειτούργησε σωστά σε κανέναν τομέα, από την αρχή.

 

 

 

Έτσι. Γι αυτό και εγώ το παράτησα μετά απο άπειρα βρισίδια. Σιγά μην κάτσω να μου σπάσουν τα νεύρα... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mην το λες...

 

Στον δικό μου που είναι στα 4.8(4.5 τώρα με τις ζέστες) με ρυθμίσεις κοντά στα 2.5k (όχι 1440P, αλλά αυξημένο αρκετά το φαινόμενο εύρος), με τα πάντα-όλα τέρμα (εκτός από blur) και με 4x στα αντίστοιχα φίλτρα, 60+ είμαι (και συνήθως αρκετά παραπάνω).

 

Έχω* πτώσεις <55 (και βουτιές στα 25-30 όταν ενεργοποιώ το Active Protection και τρώω πολλά βλήματα από IFV πχ) αλλά εκεί είναι ξεκάθαρα θέμα συνδυασμού οδηγού AMD και τελευταίων patch της ΕΑ αφού παλαιότερα δεν είχα θέματα, με ίδιες ρυθμίσεις.

 

*Όλα αυτά μέχρι πριν από 2-3 μήνες με τους Omega στην "ανεβασμένη" 7950 μου@1080p, αφού το έχω παρατήσει πλέον το παιγνίδι. Ίσως έχει βελτιωθεί η κατάστση, ίσως έχει γίνει ακόμα χειρότερη. Αυτό το παιγνίδι ποτέ δεν λειτούργησε σωστά σε κανέναν τομέα, από την αρχή.

Δεν έχει και άδικο αυτή η EA όντως είναι ότι να'ναι

 

 

Μια άλλη παρατήρηση είναι ότι στο δεύτερο pc με την 5850 επειδή βάλαμε τα Win 10 βελτιώθηκε η κατάσταση και παίζει χωρίς stuttering στα low τα περισσότερα αλλά για την ηλικία της είναι πολύ καλά .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια το nick μου στο παιχνιδι ειναι οπως εδω.

 

parlapipas25

 

Στειλτε μου αιτημα φιλιας να παιξουμε και μαζι καμια φορα να γουσταρουμε.

 

Σου έστειλα κι εγώ αίτημα φιλίας.

Για την διόπτρα,μακριά απο ΧΟΛΟ και συναφή.

3 είναι οι σωστές,η αμερικάνικη,η ρώσικη και η κινέζικη(RDS,COBRA,COYOTE)

προσωπικά σε όπλα που δεν κλωτσάνε τόσο πχ ace,QBS,RPK και συναφή βάζω coyote

στα υπόλοιπα cobra.

 

Εγώ χρησιμοποιώ τις 3.4x διόπτρες ή flir ή κάποια απ' τις 4x όταν είμαι support σε συνδυασμό με δίποδο.

Σε TDM βάζω που και που rds και holo x1 κάτι ειδικές διόπτρες (π.χ στο bulldog). 

Cobra και coyote τις έχω βάλει ελάχιστες φορές.

Επίσης δε βάζω ποτέ laser. Μπορεί να χάνω κάτι, δε το έχω δοκιμάσει, αλλά σε καμία περίπτωση δε θέλω να γίνει αντιληπτή η παρουσία μου απ' το laser. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα fresh install τα 8.1 και χάθηκαν όλα τα dlc μου, από το origin. κάνει εγκατάσταση μόνο το απλό BF4. έχουμε κάποια λύση?

ναι.

http://answers.ea.com/t5/Battlefield-4/HOW-TO-Enable-Battlefield-4-DLC-s-after-reinstall-PC/td-p/2459232

 

λογικά το τελευταιο dlc είναι xpack4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.

http://answers.ea.com/t5/Battlefield-4/HOW-TO-Enable-Battlefield-4-DLC-s-after-reinstall-PC/td-p/2459232

 

λογικά το τελευταιο dlc είναι xpack4

τι κουφό αυτό πάλι να χάνονται τα dlc. τόσες φορές έχω κάνει εγκατάσταση το BF4, πρώτη φορά έφαγε φρίκη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα είχε θέμα επειδή τα κατέβασα στο λάπτοπ και μετά τα πέρασα στον σταθερό όταν είχα 7άρια.

πέρασα απο 7 σε 8.1 και αντέγραψα το παιχνίδι απ τον backup δίσκο στον κύριο και πάλι δεν τα έβλεπε.

έχω μάθει την διαδικασία απ έξω :Ρ

ευτυχώς στα 10άρια επειδή είμαι απο αναβάθμιση δεν είχε θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα είχε θέμα επειδή τα κατέβασα στο λάπτοπ και μετά τα πέρασα στον σταθερό όταν είχα 7άρια.

πέρασα απο 7 σε 8.1 και αντέγραψα το παιχνίδι απ τον backup δίσκο στον κύριο και πάλι δεν τα έβλεπε.

έχω μάθει την διαδικασία απ έξω :Ρ

ευτυχώς στα 10άρια επειδή είμαι απο αναβάθμιση δεν είχε θέμα.

τπτ. φίφες blue. εκτός και αν έχεις teamviewer να σε αγγαρέψω να το κάνεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ψιλοκατάλαβα, παίζει ρόλο που είναι ελληνικά τα win8.1? και θα τα γράφω στα αγγλικά?

οχι κανένα λόγο.

κανονικά ΑΓΓΛΙΚΑ θα τα γράφεις μέσα ΟΠΩΣ ακριβώς τα λέει το link.

Installed με Ι κεφαλαίο πχ

αντιγραφή!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...