Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όχι,εγώ παρατηρώ το ανάποδο.

πολύ καλύτερο frametime,βέβαια απ όσο έχω παρατηρήσει έχω χαμηλότερα max fps ΑΛΛΑ δεν βουταει τόσο σε σημεία που είχα πχ 55-60 πλέον έχω 80+

Θα το ψάξω περισσότερο γιατί είναι λίγο περίεργο πριν δεν είχα κανένα θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα χθες μια δοκιμή και πήγε καλύτερα το αξιοσημείωτο είναι ότι έκλεισα το CPUID HWmonitor γιατί από συνήθεια το έχω πάντα ανοιχτώ για να βλέπω τις θερμοκρασίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασα ένα όμορφο Σ/Κ παρέα με το BF4. μόνο 15 crash σε 2 ημέρες. και συνέχεια το ίδιο κωδικό σφάλματος. 55555fff. χώρια ότι έβγαζε κάτι χαζά ότι δεν έχω σύνδεση ίντερνετ και με πετούσε από τον σέρβερ που έπαιζα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα χθες μια δοκιμή και πήγε καλύτερα το αξιοσημείωτο είναι ότι έκλεισα το CPUID HWmonitor γιατί από συνήθεια το έχω πάντα ανοιχτώ για να βλέπω τις θερμοκρασίες

μήπως να έβρισκες κανέναν 2600Κ να πάρει ανάσα η κάρτα; :P

 

πέρασα ένα όμορφο Σ/Κ παρέα με το BF4. μόνο 15 crash σε 2 ημέρες. και συνέχεια το ίδιο κωδικό σφάλματος. 55555fff. χώρια ότι έβγαζε κάτι χαζά ότι δεν έχω σύνδεση ίντερνετ και με πετούσε από τον σέρβερ που έπαιζα. 

έχει να με πετάξει/κρασάρει το παιχνίδι τουλάχιστον 6-8 μήνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως πρέπει να βρω τον i7 4790k ;  :P

νομίζω είναι περιττό έξοδο να κάνεις αναβάθμιση για ενα παιχνίδι.

Απλά πιστεύω ότι λογικά πάντα μπορείς να τον βρεις σε νορμαλ τιμή πλέον μεταχειρισμένο :P

τι να πω εγω με τον 6300 :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μήπως να έβρισκες κανέναν 2600Κ να πάρει ανάσα η κάρτα; :P

 

έχει να με πετάξει/κρασάρει το παιχνίδι τουλάχιστον 6-8 μήνες.

εγώ λέω αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα. και εμένα έκανε πάνω από 4-5 μήνες να κρασάρει :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω είναι περιττό έξοδο να κάνεις αναβάθμιση για ενα παιχνίδι.

Απλά πιστεύω ότι λογικά πάντα μπορείς να τον βρεις σε νορμαλ τιμή πλέον μεταχειρισμένο :P

τι να πω εγω με τον 6300 :P

Και το κυρίως γι'αυτό το παιχνίδι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ λέω αν υπάρχει λύση στο πρόβλημα. και εμένα έκανε πάνω από 4-5 μήνες να κρασάρει :P

καθαρή εγκατάσταση drivers και τρέξε το παιχνίδι χωρίς AA post και AO να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω είναι περιττό έξοδο να κάνεις αναβάθμιση για ενα παιχνίδι.

Απλά πιστεύω ότι λογικά πάντα μπορείς να τον βρεις σε νορμαλ τιμή πλέον μεταχειρισμένο :P

τι να πω εγω με τον 6300 :P

 

 

Πληροφοριακά, ο 6300 σου έχει τις ίδιες ή και καλύτερες επιδόσεις στο Battlefield 4. Εγώ πάντως το έχω παρατήσει εδώ και καιρό, μιας και δεν είμαι καλός και το βαρέθηκα. Και σιγά μη δώσω 30+ ευρώ για τους υπόλοιπους χάρτες. Όποτε μπορέσω θα πάρω το Arma 3 το οποίο δεν είναι τόσο casual και μου φαίνεται αρκετά καλύτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάω μια επιφύλαξη γι'αυτό επειδή ο i5 2500k αν και παλιός έχει δυνατότερους πυρήνες από τον FX6300 τον έχω και στα 4,4GHz , αλλά με τις δοκιμές που τον έκανα σήμερα η κάρτα λειτουργούσε στο 100% τις περισσότερες φορές ενώ ο cpu ήταν και αυτός συχνά στο 95% η διακύμανση ήταν να φανταστείς από 75-95% .

 

Στο Arma 3 πάντως θα έχεις πρόβλημα επειδή χρειάζεται να έχεις δυνατούς πυρήνες γι'αυτό οι επεξεργαστές της Intel τρέχουν καλύτερα το παιχνίδι .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρατάω μια επιφύλαξη γι'αυτό επειδή ο i5 2500k αν και παλιός έχει δυνατότερους πυρήνες από τον FX6300 τον έχω και στα 4,4GHz , αλλά με τις δοκιμές που τον έκανα σήμερα η κάρτα λειτουργούσε στο 100% τις περισσότερες φορές ενώ ο cpu ήταν και αυτός συχνά στο 95% η διακύμανση ήταν να φανταστείς από 75-95% .

 

Στο Arma 3 πάντως θα έχεις πρόβλημα επειδή χρειάζεται να έχεις δυνατούς πυρήνες γι'αυτό οι επεξεργαστές της Intel τρέχουν καλύτερα το παιχνίδι .  

 

 

 

8/10 παιχνίδια τρέχουν καλύτερα οι Intel. Να δώ πότε θα περάσει το software στη multicore εποχή... :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καθαρή εγκατάσταση drivers και τρέξε το παιχνίδι χωρίς AA post και AO να δεις.

driver έχω τον 350.12 χωρίς nvidia experience κτλ κτλ. μόνο γραφικά και physx. θα δοκιμάσω και αυτό που είπες. Ευχαριστώ για το help :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

driver έχω τον 350.12 χωρίς nvidia experience κτλ κτλ. μόνο γραφικά και physx. θα δοκιμάσω και αυτό που είπες. Ευχαριστώ για το help :)

Και σε μένα αυτά έκανε όταν έβαλα τα Win 10 αλλά όπως είπε ο xristaras με καθαρή εγκατάσταση λύθηκε το πρόβλημα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...