Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mantle Error στο battlefield 4...

 

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με το battlefield 4 καθώς εκεί που παίζω το παιχνίδι κρασάρει και με πετάει στην επιφάνει εργασίας βγάζοντας μου το παρακάτω mantle error:

5wfmsy.jpg

 

Έχω δοκιμάσει και του 14.12 της AMD και τους επόμενους που ήταν για το GTA V που ήταν beta.Τους τελευταίους που ειναι κυριως για το batman δεν τους πέρασα και ούτε πιστεύω πως θα λύσουν το πρόβλημα. Φυσικά όλοι oi drivers,το bios και τα windows ακόμα και όλα τα software προγραμματα κτλ που έχω είναι ΠΑΝΤΑ ενημερωμένα στις τελευταίες επίσημες εκδόσεις τους.

Το παιχνίδι το παίζω με ρύθμιση για mantle (αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που προτίμησα amd αντι για nvidia).

 

Το σύστημα είναι καινούργιο και έχει ως εξής: amd fx 6300, 2x4gb ddr3 kingston furyx,gigabyte ga970 ud3p mobo,sapphire r9 280 , intel 520 240gb ssd + 1tb wd black, xfx 550Watt bronze plus psu.Φυσικά στο κουτί υπάρχει άριστο airflow,υπάρχουν αρκετοί ανεμιστήρες και έξτρα ψύξη στην cpu. Windows 7 x64 home premium και σύστημα πεντακάθαρο (bitdefender internet security 2015,spybot,antimalware bytes premium)

 

Τι μπορεί να φταίει? Δεν μπορεί να μην το αντιμετώπισε/ζει κανεις άλλο....πραγματικά έχει φτάσει στο απροχώρητο η κατάσταση και το θέμα ειναι πως δεν μου το κάνει με άλλα παιχνίδια (γιατί απο το origin support μου είπαν οτι ειναι hardware problem... :S ). Φυσικά το PC πάει πένα σε όλα ΕΚΤΟΣ απο το bugfield

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Mantle Error στο battlefield 4...

 

Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω ένα σοβαρό πρόβλημα με το battlefield 4 καθώς εκεί που παίζω το παιχνίδι κρασάρει και με πετάει στην επιφάνει εργασίας βγάζοντας μου το παρακάτω mantle error:

 

5wfmsy.jpg

 

Έχω δοκιμάσει και του 14.12 της AMD και τους επόμενους που ήταν για το GTA V που ήταν beta.Τους τελευταίους που ειναι κυριως για το batman δεν τους πέρασα και ούτε πιστεύω πως θα λύσουν το πρόβλημα. Φυσικά όλοι oi drivers,το bios και τα windows ακόμα και όλα τα software προγραμματα κτλ που έχω είναι ΠΑΝΤΑ ενημερωμένα στις τελευταίες επίσημες εκδόσεις τους.

 

Το παιχνίδι το παίζω με ρύθμιση για mantle (αυτός ήταν άλλωστε και ο λόγος που προτίμησα amd αντι για nvidia).

 

Το σύστημα είναι καινούργιο και έχει ως εξής: amd fx 6300, 2x4gb ddr3 kingston furyx,gigabyte ga970 ud3p mobo,sapphire r9 280 , intel 520 240gb ssd + 1tb wd black, xfx 550Watt bronze plus psu.Φυσικά στο κουτί υπάρχει άριστο airflow,υπάρχουν αρκετοί ανεμιστήρες και έξτρα ψύξη στην cpu. Windows 7 x64 home premium και σύστημα πεντακάθαρο (bitdefender internet security 2015,spybot,antimalware bytes premium)

 

Τι μπορεί να φταίει? Δεν μπορεί να μην το αντιμετώπισε/ζει κανεις άλλο....πραγματικά έχει φτάσει στο απροχώρητο η κατάσταση και το θέμα ειναι πως δεν μου το κάνει με άλλα παιχνίδια (γιατί απο το origin support μου είπαν οτι ειναι hardware problem... :S ). Φυσικά το PC πάει πένα σε όλα ΕΚΤΟΣ απο το bugfield

wow κάτι παρόμοιο έχουν οι σειρές 7 της nvidia στην pearl market με τους νεους drivers της nvidia.

πήγαινε στα εγγραφα του υπολογιστή,έχει τον φακελο του bf εκει πέρα θα βρεις κάτι αρχεία για mantle pipeline. Διέγραψέ τα και δες πως θα πάει το σύστημα.

 

Προσωπικά με τον 6300 και την 7770 σε mantle δεν μπορούσα να παίξω λόγω stuttering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τόσο ωραία...Τα διέγραψα λοιπόν τα αρχεία, θα κάνω και δοκιμές και direct3d και θα ενημερώσω...
Ντροπή πάντως...και στην amd και στην nvidia και στην ea - dice

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α τόσο ωραία...Τα διέγραψα λοιπόν τα αρχεία, θα κάνω και δοκιμές και direct3d και θα ενημερώσω...

Ντροπή πάντως...και στην amd και στην nvidia και στην ea - dice

πριν τα διαγράψεις μπες στο test range και γύρνα το Mantle σε DX.

βγες

σβήσε τα αρχεία που σου είπα ΠΡΟΣΟΧΗ τι αλλο θα σβήσεις γιατί εκει πέρα είναι οι ρυθμίσεις που έχεις κάνει για το παιχνίδι(γραφικά/κουμπιά και συναφή μη με βρίζεις μετά :P )

αφου τα σβήσεις μπές test range και γύρνα το DX σε mantle.

Βγες.

Μπες να παίξεις μετά εκει που έχεις το πρόβλημα και δες.

Αν συνεχίζει τα ίδια είναι μεγαλή η πιθανότητα να φταίει το παιχνίδι.

Προσωπικά πρέπει να γυρισω σε driver του ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ για να παίξω στην pearl.

Απο 344.75 και πάνω ΔΕΝ παίζει η συγκεκριμένη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι τα έκανα ήδη, είμαι σε φάση δοκιμής προς το παρών....Πάντως ντροπή και στην amd και στην ea... Η δε πρώτη να μη βγάζει εναν σοβαρό driver πάνω που είχε αρχίσει να ρίχνει σφαλιάρες στους drivers της nvidia? Απο τον Δεκέμβριο έχει να βγάλει κανονικούς drivers. Όλο απο beta σε beta μας πάει με ψιλο διορθώσεις και game optimization για το κάθε παιχνιδι ξεχωριστά...αντι να κάτσει να δουλέψει να βγάλει εναν καλο μεγάλο driver....έλεος....για το bugfield δεν θα μιλήσω καθόλου και την ea...

 

Για να δούμε πως θα πάει τώρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας εχω ενα προβλημα με το BF4... Θελω να παιξω και το Origin μου ανηγει μια σεληδα με την αρχηκη το BF4 αλλα μου λεει οτι οτι το email ή το PW ειναι λαθος ... http://prntscr.com/7q9p7c ενω οταν παω να συνδεθω στο προγραμμα που μου δυνει το oringin μπορω να κανω Login.... Αμα παω να κανω LOGIN στην αρχικη μου βγαζει το μυνημα που ειδατε στην παραπανω εικονα " wrong email or password" 

παρακαλω βοηθεια και ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει πρόβλημα το game statistics engine Και γενικότερα το battlelog εδω και μερικές ώρες.

επίσης το BF4 έχει δικό του τόπικ για απορίες κλπ, μια αναζήτηση πριν ανοίξεις θέμα δεν βλάπτει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σε αυτο εχεις δικιο συγνωμη δεν ειδα εαν υπαρχει σχετικο φορουμ... δηλαδη εγω δεν μπορω να κανω τιποτα για αυτο?? θα λυθει μονο του το προβλημα σελιγο?
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.

Το σε λίγο βέβαια είναι σχετικό.

Εγώ σήμερα μπορούσα να παίξω και κατα την διάρκεια του προβλήματος αλλα απο κει και πέρα δεν με βάζει ξανά.

Λογικά θα υπάρξει και σχετική ανακοίνωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερώτηση 

Ενδιαφέρομαι κυρίως για το Multiplayer Κομμάτι του παιχνιδιού. Αξίζει να δώσω 25 ευρώ για την Premium έκδοση;

που το βρηκες 25 ευρω ???

γιατι το origin το εχει 49.99

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι και εγω επαιζα.. και οταν πηγα να αλλαξω ομαδα (χαρτι) δεν μπορουσα επαθα αυτο το προβλημα..


ΝΑΙ!!!!!!!!! ολλα καλα εφτιαξε το προβλημα ευχαριστω! εαν θελετε κλειδωστε  η διαγραψτε το θεμα :) ΚΑΙ ΠΑΛΗ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που το βρηκες 25 ευρω ???

γιατι το origin το εχει 49.99

είδες ημερομηνία του πόστ? παίζει πριν 3 εβδομάδες να είχε τόσο σε προσφορά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση με τους τελευταίους drivers ΑΤΙ 15.7 αλλα και με τους beta μετα τους omega drivers  το παιχνιδι σας κρασαρει? εχω παρατηρησει σε μενα οτι το παιχνιδι κρασαρει και μου βγαζει συνεχεια το γνωστο προβλημα ERROR Game disconnected make sure that port 3659 (UDP) is open .  Γυρναω στους omega και όλα οκ... δοκιμασα και με mantle , directx αλλα τα ίδια με τους νεους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...