Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δοκίμασε να μην χρησιμοποιήσεις MSAA,Post AA με ultra και δες,είναι γνωστό θέμα και απορώ γιατί δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Εναλλακτικά την δεύτερη επιλογή μόνο ultra είναι το anisotropic filtering, ultra =X16.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δοκίμασε να μην χρησιμοποιήσεις MSAA,Post AA με ultra και δες,είναι γνωστό θέμα και απορώ γιατί δεν το έχουν φτιάξει ακόμα.

Εναλλακτικά την δεύτερη επιλογή μόνο ultra είναι το anisotropic filtering, ultra =X16.

 

Ο,τι ανεβασω παραπανω απ το default που δινει το game κανει crash αμεσως. Ενω τα fps μπορουν να πεσουν κι αλλο, με τις default του game, εχω ~40fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν μπαίνεις σε κόπο,σβήσε απ τα έγγραφα τον φάκελο του bf4 να μηδενίσουν όλα τα settings που έχεις κάνει.

Μετά μπές test range και φτιάξε τις ρυθμίσεις σου(ποντίκι,ήχος κλπ)

 

Απο την άλλη με την 6950 δεν νομίζω ότι μπορείς να πας σε ultra γραφικά με 60άρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν μπαίνεις σε κόπο,σβήσε απ τα έγγραφα τον φάκελο του bf4 να μηδενίσουν όλα τα settings που έχεις κάνει.

Μετά μπές test range και φτιάξε τις ρυθμίσεις σου(ποντίκι,ήχος κλπ)

 

Απο την άλλη με την 6950 δεν νομίζω ότι μπορείς να πας σε ultra γραφικά με 60άρια.

Δε με νοιαζει το ultra, απλα αυτο με το zoom ειναι εκνευριστικο.

Κατα τα αλλα, αυτο εκανα, γιατι μετα τις ρυθμισεις που πειραξα crashαρε το game οταν εκανα deploy.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης,επειδή τώρα το είδα, βλέπω έχεις Χ20 το σκόπευτρο, και μένα περίπου έτσι δείχνει και αν έχω το Χ40 έχω dancing pixels παντού(Z pixel effect Νομίζω λέγεται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω αποτελεσματα παιδια...

Χτυπησα τον επεξεργαστη στα 4.5... Πολυ μεγαλη διαφορα στο παιχνιδι... Βεβαια μην φανταστειτε οτι επαιζα ασταματητα με 60 φπς. Πχ στην μετρο με φουλ εκρηξεις γυρω μου επεφτε στα 30 φπς, αλλα στην silk road ενα Matchaki που επαιξα ημουνα κολλημενος στα 60 fps σχεδον εκτος απο μερικες μεγαλες εκρηξουλες ( ειμαι σε φαση 4v1 και πεταγε ενας δικος μας τζιχαντιστης και τα γ@μ@ει ολα αναποδα με c4!!) Αλλα και σε αλλα παιχνιδια παρατηρω τεραστιες διαφορες... Πχ tomb raider στα ultra παιζω με 50-60 fps... Οποτε χτυπαω και μια 8αρα μνημη νμζ μετα θα παιζω ανετα bf4.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης,επειδή τώρα το είδα, βλέπω έχεις Χ20 το σκόπευτρο, και μένα περίπου έτσι δείχνει και αν έχω το Χ40 έχω dancing pixels παντού(Z pixel effect Νομίζω λέγεται)

Αρα μαλλον φταιει αυτο.. και γω εχω dancing pixels καμια φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον εχω αποτελεσματα παιδια...

Χτυπησα τον επεξεργαστη στα 4.5... Πολυ μεγαλη διαφορα στο παιχνιδι... Βεβαια μην φανταστειτε οτι επαιζα ασταματητα με 60 φπς. Πχ στην μετρο με φουλ εκρηξεις γυρω μου επεφτε στα 30 φπς, αλλα στην silk road ενα Matchaki που επαιξα ημουνα κολλημενος στα 60 fps σχεδον εκτος απο μερικες μεγαλες εκρηξουλες ( ειμαι σε φαση 4v1 και πεταγε ενας δικος μας τζιχαντιστης και τα γ@μ@ει ολα αναποδα με c4!!) Αλλα και σε αλλα παιχνιδια παρατηρω τεραστιες διαφορες... Πχ tomb raider στα ultra παιζω με 50-60 fps... Οποτε χτυπαω και μια 8αρα μνημη νμζ μετα θα παιζω ανετα bf4.

δυστυχως με τον συγκεκριμένο FX σταθερό 60άρι δεν θα έχεις ποτέ.

ούτε εγώ έχω,ούτε άτομα με 8350 στα 5ghz έχουν.

Vsync απενεργοποίησε και βγάλε τα AA,AO απ το παιχνίδι.

Ρίξε και την πρώτη επιλογή γραφικών (textures) γιατί τραβάει επεξεργαστική ισχύ και δοκίμασε πάλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστυχως με τον συγκεκριμένο FX σταθερό 60άρι δεν θα έχεις ποτέ.

ούτε εγώ έχω,ούτε άτομα με 8350 στα 5ghz έχουν.

Vsync απενεργοποίησε και βγάλε τα AA,AO απ το παιχνίδι.

Ρίξε και την πρώτη επιλογή γραφικών (textures) γιατί τραβάει επεξεργαστική ισχύ και δοκίμασε πάλι.

Το ξέρω φίλε...

Τα γραφικά είναι στα low, δεν νομίζω να γίνεται κάτι άλλο... Μετά πρέπει να κατεβάσω το resolution αλλα δεν πρόκειται να μην παίζω σε 1080 για να κερδίσω μερικά fps...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 750Ti της Gainward. Την αγορασα προσφατα μονο και μονο για να παιζω battlefield. Αλλα δεν περιμενα να με κοβει τοσο πολυ ο επεξεργαστης. Με την 6770 που ειχα πριν δεν ηταν τοσο εμφανες το προβλημα. Ναι μεν επαιζα σε χαμηλη αναλυση (1280χ1024) και ολα τερμα κατω αλλα ειχα σταθεροτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την 750Ti της Gainward. Την αγορασα προσφατα μονο και μονο για να παιζω battlefield. Αλλα δεν περιμενα να με κοβει τοσο πολυ ο επεξεργαστης. Με την 6770 που ειχα πριν δεν ηταν τοσο εμφανες το προβλημα. Ναι μεν επαιζα σε χαμηλη αναλυση (1280χ1024) και ολα τερμα κατω αλλα ειχα σταθεροτητα...

Στην συγκεκριμένη ανάλυση και γω παίζω και υπάρχει τρομερό κόψιμο.

Αν έχεις premium δοκίμασε pearl market και ετοιμάσου για κλάμα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...