Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλου κακου βγαλε οτι drivers απο καρτες γραφικων ειχες γιατι θυμαμαι οτι ειχες amd πιο παλια.Με αυτο το προγραμμα αν δεν το ξερεις ηδη.http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.htmlΚαι περνα παλι τους τελευταιους οδηγους για να εξαλειψεις το γεγονος οτι μπορει να τραβανε conflict οι οδηγοι αν το εχεις κανει ηδη αυτο τοτε κανε εναν επανελεγχο στα αρχεια του παιχνιδιου.Αν στο κανει κ παλι παιζει να φταιει κ το κλοκ οπως λες κ εσυ τοτε δοκιμασε σε στοκ ρολογια να δεις τι παιζει κ τελος δοκιμασε αλλον σερβερ καμια φορα φταιει κ ο σερβερ το εχω δει κ αυτο.

δες εδώ τι ανακάλυψα :Ρ

http://battlelog.battlefield.com/bf4/forum/threadview/2955065242281480624/1/

 

μάλλον είναι γενικότερο το κακό τελικά,δεν παίζει να φταίει η κάρτα,στα υπόλοιπα παιχνίδια τρέχει άψογα.

Δοκίμασα να κατεβάσω τα ρολόγια στο stock τελείως(και core και Memory)και τίποτα.

Έβγαλα το GFE και πέρασα μόνο nvidia driver+physx τίποτα άλλο.Κρασάρισμα στην pearl κυρίως στο E flag.

Δοκίμασα το voltage limit στο 120% τίποτα καμία αλλαγή.

Συμπεραίνω ότι είναι θέμα driver πιθανότατα,έτσι για πλάκα λέω να κατεβάσω τον 344 που λέει ο τύπος ότι δουλεύει για δοκιμή αλλά δεν θα παίζει καλά το GTAV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο αυτα που λεει ο τυπος μονο ενα μου εχει συμβει να πεσουν οι drivers και να γινει επανακτιση τους με αποτελεσμα να χρειαστει να κλεισω το παιχνιδι με task manager αλλα αυτο μια φορα μου εγινε κ δεν θυμαμαι σε ποιον χαρτη και χρησιμοποιω τους τελευταιους οδηγους.Αρα τραβανε  conflict οι οδηγοι με το παιχνιδι καπου εχουν ασυμβατοτητα προφανως μαλακια κ απο την Nvidia ή απο την EA οπως και να το δεις δικιο εχεις που δεν δουλευει σωστα.

Περα απο αυτο σημερα επαιξα τελικα το καινουργιο Mode gun master αν το λεω σωστα.Καλουτσικο φαινεται και ειδικα σε μενα καθετε κουτι μιας κ μου αρεσει το yolarisma και γενικα να παιζω επιθετικα.Επαιξα 3 παιχνιδια λιγο πριν φυγω για δουλεια στο πρωτο εχασα μιας κ μπηκα στη μεση του παιχνιδου στο δευτερο το πηρα και το τριτο παροτι αρχισα ασχημα τελικα τους πηρα την μπουκια μεσα απο το στομα μιας κανα 2-3 ατομα παιδευονταν να κανουν το μαχαιρι στο τελος. :P

To μονο κακο ειναι οτι πηρα ενα ribbon παροτι νικησα 2 συνεχομενες φορες...Πειτε το κολλημα αλλα εχω κανει ολα τα assigments πηρα ολα τα ribbon και τωρα θελω ολα τα medals και 500αριζω τα οπλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω σκασει πραγματικα... Εκανα μια αναβαθμιση στο pc και πηρα thn 750ti ( http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=926&) απο την HD6770 που ειχα. Απο διαφορα βιντεακια στο youtube ειχα δει οτι η 750ti μπορει να σηκωσει bf4 μεχρι και στα ultra ( με οχι και τοσο εντυπωσιακα fps) οποτε σκεφτηκα οτι στα low 1080p θα το σηκωνει ανετα , ετσι κιαλιως δεν με ενδιαφερουν τοσο τα γραφικα ποιο πολυ κοταζω να μπορω να παιζω ανετα 1080p με 60fps. Aλλα αυτο το πραγμα που εχω τωρα δεν παιζει πραγματικα. 1080p στα Low και δεν μπορω να πιασω 30 fps... Κατεβαζω την αναλυση σε 720p το ιδιο... Ανοιγω να δω θερμοκρασιες αλλα ολα καλα. Κανω επιδιορθωση το παιχνιδι τα ιδια. Το κανω απεγκατασταση και ξανα install και παλι το ιδιο... Κανω scan το pc μηπως εχει κανεναν ιο η malware που μειωνει την αποδοση, καθαριζω απο τα διαφορα αρχειακια που εντοπιζει παλι το ιδιο... Δεν ξερω τι αλλο μενει να κανω... 

 

EDIT: Ξεχασα να πω οτι διεγραψα τους drivers και τους εκανα ξανα εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω προβλημα με τα γραφικα του παιχνιδιου στο συστημα της υπογραφης. Ενω κανονικα παιζω με high, οταν ζουμαρω με την διοπτρα τα γραφικα γινονται super low...

 

Ετσι:

post-231489-0-38861100-1433511118_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω σκασει πραγματικα... Εκανα μια αναβαθμιση στο pc και πηρα thn 750ti ( http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=926&) απο την HD6770 που ειχα. Απο διαφορα βιντεακια στο youtube ειχα δει οτι η 750ti μπορει να σηκωσει bf4 μεχρι και στα ultra ( με οχι και τοσο εντυπωσιακα fps) οποτε σκεφτηκα οτι στα low 1080p θα το σηκωνει ανετα , ετσι κιαλιως δεν με ενδιαφερουν τοσο τα γραφικα ποιο πολυ κοταζω να μπορω να παιζω ανετα 1080p με 60fps. Aλλα αυτο το πραγμα που εχω τωρα δεν παιζει πραγματικα. 1080p στα Low και δεν μπορω να πιασω 30 fps... Κατεβαζω την αναλυση σε 720p το ιδιο... Ανοιγω να δω θερμοκρασιες αλλα ολα καλα. Κανω επιδιορθωση το παιχνιδι τα ιδια. Το κανω απεγκατασταση και ξανα install και παλι το ιδιο... Κανω scan το pc μηπως εχει κανεναν ιο η malware που μειωνει την αποδοση, καθαριζω απο τα διαφορα αρχειακια που εντοπιζει παλι το ιδιο... Δεν ξερω τι αλλο μενει να κανω... 

 

EDIT: Ξεχασα να πω οτι διεγραψα τους drivers και τους εκανα ξανα εγκατασταση.

Tι επεξεργαστη εχεις και ποση ram?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το υπολοιπο σύστημα αποτελείται από έναν fx 4100 στα 3.6gz και 4gb ram. Θα κάνω reinstall τους drivers και θα δοκιμάσω και προηγούμενη version να δω τι παίζει. Πάντως για μενα είναι ανεξηγητο το γεγονός οτι δεν μπορώ να σηκώσω ουτε τα low και μάλιστα με gpu 5 φορες καλύτερη απο την προηγούμενη που ειχα... Δηλαδή πρώτη φορά στο bf4 εχω τοσα fps drops και γενικα τέτοια αστάθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω σκασει πραγματικα... Εκανα μια αναβαθμιση στο pc και πηρα thn 750ti ( http://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=926&) απο την HD6770 που ειχα. Απο διαφορα βιντεακια στο youtube ειχα δει οτι η 750ti μπορει να σηκωσει bf4 μεχρι και στα ultra ( με οχι και τοσο εντυπωσιακα fps) οποτε σκεφτηκα οτι στα low 1080p θα το σηκωνει ανετα , ετσι κιαλιως δεν με ενδιαφερουν τοσο τα γραφικα ποιο πολυ κοταζω να μπορω να παιζω ανετα 1080p με 60fps. Aλλα αυτο το πραγμα που εχω τωρα δεν παιζει πραγματικα. 1080p στα Low και δεν μπορω να πιασω 30 fps... Κατεβαζω την αναλυση σε 720p το ιδιο... Ανοιγω να δω θερμοκρασιες αλλα ολα καλα. Κανω επιδιορθωση το παιχνιδι τα ιδια. Το κανω απεγκατασταση και ξανα install και παλι το ιδιο... Κανω scan το pc μηπως εχει κανεναν ιο η malware που μειωνει την αποδοση, καθαριζω απο τα διαφορα αρχειακια που εντοπιζει παλι το ιδιο... Δεν ξερω τι αλλο μενει να κανω... 

 

EDIT: Ξεχασα να πω οτι διεγραψα τους drivers και τους εκανα ξανα εγκατασταση.

 

πέτα τον vidia driver,κατέβασε DDU,μπες safe mode,ρίξε καθάρισμα στον amd και nvidia driver και μετά ξαναπέρνα τον nvidia και δες πως πάει,πιθανότατα θα έχεις τα fps που περιμένεις.

δευτερον σε κόβει αφάνταστα ο επεξεργαστής, ούτε εγώ μπορώ να παίξω σε βαρύς χάρτες,τα fps ανεβοκατεβαίνουν σαν τρελά.

Εχω προβλημα με τα γραφικα του παιχνιδιου στο συστημα της υπογραφης. Ενω κανονικα παιζω με high, οταν ζουμαρω με την διοπτρα τα γραφικα γινονται super low...

 

Ετσι:

attachicon.gifbf4 2015-06-05 15-38-52-21.png

ανέβασε την δεύτερη επιλογή απο τα γραφικά και το post processing στα ultra και δες πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ παιδες θα τα δοκιμασω ολα και αν ειναι παω για αλλαγη cpu...

 

Edit: Αν τον χτυπήσω ενα overclock τον επεξεργαστή και βαλω αλλα 4 ραμ θα δω διαφορά ? Οταν λεω overclock μην φανταστείτε τίποτα τρομερό, σκεφτομουν κάπου στα 4.2 να τον παω απο 3.6 που είναι τώρα.

Επεξ/σία από Raikkonen86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν έχω δουλέψει ποτε τον επεξεργαστη που εχεις δεν νομιζω να δεις διάφορα επειδή είναι ο τροπος που χρησιμοποιεί το παιχνιδι τους πυρηνες τέτοιος που δεν ευνοεί την αρχιτεκτονικη της AMD , αλλά δεν θα ήταν και άσχημα αν εβαζες 8GB RAM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...