Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μια ερωτηση , υπαρχει περιπτωση σε 64αρηδες χαρτες με full κοσμο να εχω χαμηλα fps

εξαιτιας του υψηλου ping ???

Λογικα οχι, στους 64 συνηθος πεφτουν τα fps λογο cpu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα οχι, στους 64 συνηθος πεφτουν τα fps λογο cpu

α καταλαβα...αρα ο q6600 μου στα 3,6ghz δεν φτανει για να στηριξει την gtx 770 oc 2gb μου και κανουν

βουτια τα fps σε ορισμενα σημεια , σωστα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α καταλαβα...αρα ο q6600 μου στα 3,6ghz δεν φτανει για να στηριξει την gtx 770 oc 2gb μου και κανουν

βουτια τα fps σε ορισμενα σημεια , σωστα ?

και που σε κρατάει σε 64άρη σέρβερ ο συγκεκριμένος πάλι καλά να λες.

η 770 στον 64άρη απλά περιμένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέτε της ''στραβής απ'αυτής'' να τις φταίνε οι τρίχες? Και εξηγούμαι...

 

Να έπαιρνα κανένα πιο καλό mouse? Θα είχε ουσιαστική διαφορά στο παίξιμο? (όχι να με κάνουν pro, καμία σχέση, απλά ένας που παίζει καλά, με ένα gaming mouse θα παίξει καλύτερα?) Πχ είδα έναν που έπαιζε πάρα πολύ καλά (27 killstrike) και είχε ένα Razer DeathAdder 2013 των 60+ ευρώ (τόσα δεν θέλω να δώσω/αν δώσω). Βασικά, ότι gaming mouse έχω δοκιμάσει στο παρελθόν {Turbo x vicious  :-D , (δεν ήταν κακό πάντως) και Trust gxt 31} δεν μου έδωσε το κάτι παραπάνω (μην πω έπαιζα και χειρότερα....και πάνω από 1000dpi δεν μπορώ, μου φαίνεται πολύ ευαίσθητο) σε σχέση με τα συμβατικά που χρησιμοποιώ και με βολεύουν (Trust easyclick black και τώρα ένα Hp ky619aa).

 

Τί λέτε? Tώρα εντάξει, καταλαβαίνω, είναι και κάπως υποκειμενικό το θέμα, αλλά ας πει όποιος θέλει την αποψή του, να ακούσω γνώμες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά απο CM Storm Xornet πήγα σε Roccat savu και διαφορά είδα μόνο στην ακρίβεια του αισθητήρα στα Ιδια dpi,ανάλυση κλπ.

το CM απλά δεν κέντραρε σωστά.

Κάτι άλλο δεν έχω δει,συνήθεια είναι ολα.

αυτός που ξέρει να παίζει πιθανότατα θα παίξει με όλα τα ποντίκια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπηκα μετα απο καιρο και εχω να πω το εξης.Ποσοι σκατενιοι cheater με δικους τους server υπαρχουν σε αυτο το παιχνιδι?Το back the wall kill και να μην δουλευει το hit marker παει συννεφο,

Είναι ρε πούτη μου κάτι pro players και καλά,που άμα τους βγάλεις το wallhack δεν θα ξέρουν σε ποια πίστα παίζουν.Μιλάω τώρα για Έλληνες σε Ελληνικούς servers.Μου έτυχε χθες βράδυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνεχίζω να κρασάρω στην pearl market ακόμα και με παλαιότερο driver στην κάρτα.

Τι να πω πραγματικα...

Εδω και 3-4 μέρες παιζουμε με την squad πολυ chain link και στα 4 map. pearl,sunken,propaganda,noobidi garden και δεν εχω κανενα θεμα crash με το συστημα μου.Μηπως φταιει γενικα το OS?Εκτος αν ειναι θεμα drivers της καρτας γραφικων.

Btw όντως παιζει πολυ τελευταια wh/aim και περα απο αυτο υποτιθεται φτιαξανε το hit reg αλλα παλι βλεπω να βαραω καποιον και να μην περνω hit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφαίρεσα το Geforce experience και βλέπω.

Αν και πλησιάζει η εξεταστική και δεν ξέρω πότε θα το τσεκάρω.

τα υπόλοιπα παιχνίδια παίζουν κανονικά και μόνο στην pearl έχω το πρόβλημα.

 

Υπάρχει περίπτωση να φταίει το εργοστασιακό OC στην κάρτα; δεν το έχω πειράξει και ο προηγούμενος ιδιοκτήτης δεν είχε το παραμικρό θέμα(οπως και επίσης τα υπόλοιπα παιχνίδια τρέχουν απροβλημάτιστα-ACU,FC4,Skyrim και άλλα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλου κακου βγαλε οτι drivers απο καρτες γραφικων ειχες γιατι θυμαμαι οτι ειχες amd πιο παλια.Με αυτο το προγραμμα αν δεν το ξερεις ηδη.http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.htmlΚαι περνα παλι τους τελευταιους οδηγους για να εξαλειψεις το γεγονος οτι μπορει να τραβανε conflict οι οδηγοι αν το εχεις κανει ηδη αυτο τοτε κανε εναν επανελεγχο στα αρχεια του παιχνιδιου.Αν στο κανει κ παλι παιζει να φταιει κ το κλοκ οπως λες κ εσυ τοτε δοκιμασε σε στοκ ρολογια να δεις τι παιζει κ τελος δοκιμασε αλλον σερβερ καμια φορα φταιει κ ο σερβερ το εχω δει κ αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλου κακου βγαλε οτι drivers απο καρτες γραφικων ειχες γιατι θυμαμαι οτι ειχες amd πιο παλια.Με αυτο το προγραμμα αν δεν το ξερεις ηδη.http://www.guru3d.com/files-details/display-driver-uninstaller-download.htmlΚαι περνα παλι τους τελευταιους οδηγους για να εξαλειψεις το γεγονος οτι μπορει να τραβανε conflict οι οδηγοι αν το εχεις κανει ηδη αυτο τοτε κανε εναν επανελεγχο στα αρχεια του παιχνιδιου.Αν στο κανει κ παλι παιζει να φταιει κ το κλοκ οπως λες κ εσυ τοτε δοκιμασε σε στοκ ρολογια να δεις τι παιζει κ τελος δοκιμασε αλλον σερβερ καμια φορα φταιει κ ο σερβερ το εχω δει κ αυτο.

είμαι ήδη καθαρός απο drivers 2 φορές γιατί είχα θέμα και με τον 352.86 όπως και πολύς κόσμος,κρασάρανε οι browsers κλπ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτησω κατι στο sniper επειδη ξεκινησει να παιζω τωρα το v που λεει 100 200 400 1000 m τι ειναι;

 

Κεντράρει την διόπτρα για απόσταση.

 

Αν ο εχθρός είναι στα 200 μέτρα και το v είναι στα 200, τότε απλά στοχεύεις πάνω του.

Αν είναι στα 300 μέτρα, βάζεις 200 και πυροβολείς πιο ψηλά από αυτόν ή 400 και πυροβολείς πιο χαμηλά, κοκ.

 

(διορθώστε με αν λέω αρλούμπες, γιατί έχω καιρό να παίξω BF :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...