Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μιας και έχεις Nvidia μέσα απ το shadowplay.

αλλίως με DXtory

εντωμεταξύ επειδή θυμάμαι κάποιςο το ανέφερε,παρατήρησα τα μικρά spikes απο τα 80 fps στα 30 για ελάχιστο διάστημα και μετά ξανά στα 80-90.

Υπάρχει περίπτωση να γεμίζει η Vram της κάρτας; δεν την έχω δει να πηγαίνει πάνω απο 1800ΜΒ πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως το παιχνιδι συνεχιζει να κανει τα ιδια και μετα τα patch.Εχθες σπαω τη βαρκα του αντιπαλου με τη δικη μου,πεθαινει και μετα απο 7-8 δευτερολεπτα μου γραφει killed απο τον παικτη που σκοτωσα χωρις να μου δειξει με τι με σκοτωσε.Να πω οτι ηταν trade kill να το καταλαβω αλλα αυτο ειναι τελειως τρελο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα, δεν έχω πρόβλημα.  :-D

 

Η αλήθεια είναι ότι γενικά παίζω λίγο καλύτερα όσον αφορά τουλάχιστον το tap fire και το σημάδεμα, απλά τώρα με έγραφα κιόλας και ήτανε μεγάλο το άγχος. :P Δεν ξέρω και τις πίστες.

 

Πώς κλείνω το laser? 

 

'Οντως, πρέπει να βγάλω στο blur...

 

To όπλο μαρέσει, αλλά θα δοκιμάσω και άλλα.

 

Το βίντεο το έγραψα με το Amd Gaming Evolved. Βασικά, γιαυτό το λόγο το έγραψα, ήταν οι πρώτες δοκιμές με αυτό και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Καλή ποιότητα, χωρίς να βαραίνει το pc κατα την εγγραφή και να σου κάνει κολληματάκια το παιχνίδι και με μικρό τελικό μέγεθος σε σχέση με το fraps πχ ή το obs. Αυτά πχ τα 8 λεπτά, ήταν 580 mb σε 720 με 30fps. Θα γράψω και ένα με 1080p και 60fps.

 

Όπως σου είπε ο Χριστάρας, έσυ βάλε της Nvidia το Shadowplay. 

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω φθάσει 51 Rank και παίζω μόνο Hardcore. Πρώτη φορά είδα στο βίντεο που παρέθεσε ο φίλος το minimap του BF4 !  :P


 

6)Με χαλάει ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ το νέο thermal scope στα οχήματα.

 

Τι διαφορά έχει ; Είχα καιρό να παίξω Conquest (μια βδομάδα) και έπαιξα χθες με Tank. Δε μου φάνηκε κάτι το διαφορετικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε τη γνώμη σας ελεύθερα, δεν έχω πρόβλημα.  :-D

 

Η αλήθεια είναι ότι γενικά παίζω λίγο καλύτερα όσον αφορά τουλάχιστον το tap fire και το σημάδεμα, απλά τώρα με έγραφα κιόλας και ήτανε μεγάλο το άγχος. :P Δεν ξέρω και τις πίστες.

 

Πώς κλείνω το laser? 

 

'Οντως, πρέπει να βγάλω στο blur...

 

To όπλο μαρέσει, αλλά θα δοκιμάσω και άλλα.

 

Το βίντεο το έγραψα με το Amd Gaming Evolved. Βασικά, γιαυτό το λόγο το έγραψα, ήταν οι πρώτες δοκιμές με αυτό και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Καλή ποιότητα, χωρίς να βαραίνει το pc κατα την εγγραφή και να σου κάνει κολληματάκια το παιχνίδι και με μικρό τελικό μέγεθος σε σχέση με το fraps πχ ή το obs. Αυτά πχ τα 8 λεπτά, ήταν 580 mb σε 720 με 30fps. Θα γράψω και ένα με 1080p και 60fps.

 

Όπως σου είπε ο Χριστάρας, έσυ βάλε της Nvidia το Shadowplay. 

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι υπάρχουν πολύ καλύτερα όπλα,γρηγορότερα και με μεγαλύτερη ταχύτητα σφαίρας.

εφόσον βλέπω amd cpu,ιδιαίτερα αν παίζεις με ψηλές ρυθμίσεις το DXtory τραβάει αρκετό επεξεργαστή για την δουλεία αυτή.

Καλύτερα μείνε με το raptr της amd,το είχα δοκιμάσει με την δικιά μου amd και ήταν πολυ καλο,απλά δεν έχει να γράφει και το μικρόφωνο.

Έχω φθάσει 51 Rank και παίζω μόνο Hardcore. Πρώτη φορά είδα στο βίντεο που παρέθεσε ο φίλος το minimap του BF4 !  :P

 

Τι διαφορά έχει ; Είχα καιρό να παίξω Conquest (μια βδομάδα) και έπαιξα χθες με Tank. Δε μου φάνηκε κάτι το διαφορετικό.

τρομερά διαφορετικό είναι.

Πριν το patch στο thermal ηταν το έδαφος μαύρο και μόνο οι παίκτες φαινόντουσαν.

Πλέον έχει μια λευκή θολάδα παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πριν το patch στο thermal ηταν το έδαφος μαύρο και μόνο οι παίκτες φαινόντουσαν.

Πλέον έχει μια λευκή θολάδα παντού.

 

Όντως έτσι είναι. Το έκαναν όπως στο BF3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

εφόσον βλέπω amd cpu,ιδιαίτερα αν παίζεις με ψηλές ρυθμίσεις το DXtory τραβάει αρκετό επεξεργαστή για την δουλεία αυτή.

Καλύτερα μείνε με το raptr της amd,το είχα δοκιμάσει με την δικιά μου amd και ήταν πολυ καλο,απλά δεν έχει να γράφει και το μικρόφωνο.

 

 

Ναι, με ρυθμίσεις όλες στο full. Έβαλα και το motion Blur στο 0.

 

Τί πρόβλημα έχουν οι amd με αυτό? Ενημερωτικά ρωτάω, γιατί το Raptr πιστεύω με καλύπτει.

 

Εdit: 

 

Έγραψα ένα 6λεπτο βίντεο με το Raptr πριν λίγο με ρυθμίσεις εγγραφής 1080p, max bitrate 50fps και max framerate 60 fps και βγήκε 1.5gb και οι ποιότητα πάρα πολύ καλή και στο παιχνίδι ούτε που το καταλάβαινες ότι από πίσω έγραφε.

 

Θα το κάνω και σμίκρυνση με το freemake video converter σε mp4 να δω αν θα χάσει (212mb γίνεται μετά τη μετατροπή).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χάσει αρκετά.

οι amd γενικότερα δεν έχουν καλές επιδόσεις έναντι των αντίστοιχων ιντελ(και οχι δεν ειμαι fanboy κλπ amd έχω και ξέρω και έχω δει και με τα μάτια μου)

Απλά ο 8350 είναι ήδη "τερματισμένος" με το παιχνίδι σε όλα τέρμα,μαζί με το βάρος του DXtory θα πέσεις καμια 15άρια fps κάτω ενω γράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχασε ποιότητα μετά τη σμίκρυνση. Βασικά, έβγαλε κάποια πιξελάκια εν κινήση, αλλά σε σταθερές σκηνές ήταν σχεδόν σαν το κανονικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θες να φτιάξεις το βίντεο για αποθήκευση η στο youtube κατέβασε το sony vegas και δες βίντεο πως μπορείς να φτιάξεις presets για 60fps youtube videos.

Προσωπικά το χρησιμοποιώ και γω αν θέλω να ανεβάσω κάποια καλή στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω το vegas, το είχα δουλέψει λίγο παλία (2006 κλπ) αλλά λίγα πράγματα έκανα.

 

Που θα μπορούσε να χρησιμέψει και μου το προτίνεις? Τί εννοείς presets για 60fps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βίντεο που είχα τραβήξει περίπου 1 γίγα και κάτι αν θυμάμαι καλά μέσω του vegas έγινε περίπου 300ΜΒ χωρίς να έχει χάσει πολλά(μόνο λιγότερο bitrate έχει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...