Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιλικαροι τι καθεστε και ρωτατε τον καθενα αν θα το παιξει η οχι;

oριστε τι θελει το παιχνιδι..

απο κει και περα το κατεβαζετε και κανετε δοκιμες εστω να το παιξετε και στο low..

 

1175633_510037742414935_1564304088_n-png

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω γιατι απλα καποιοι τα ξερουν καλυτερα ολα αυτα και μπορει να δωσουν καμια συμβουλη. Τωρα αν σε πειραζει τοσο πολυ μπορεις απλα να μην απαντας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωταω γιατι απλα καποιοι τα ξερουν καλυτερα ολα αυτα και μπορει να δωσουν καμια συμβουλη. Τωρα αν σε πειραζει τοσο πολυ μπορεις απλα να μην απαντας.

Δεν τα ξερουν καλύτερα ουτε έχουν πιασει το παιχνίδι στα χέρια τους. Απλα ειχαν την ορεξη να ριξουν μια ματιά στη παραπανω εικονα.. Μη τα ισοπεδώνουμε ολα, δεν ειναι ολοι αρπακτικά στο φόρουμ. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ας βει με το καλο και βλεπουμε πως θα τρεχει σε αναλογα pc. Οτι και να λενε  καποιοι τωρα μονο προβλεψεις ειναι.Για τωρα εχουμε μονο τον παραπανω πινακα και αυτοι που μπορει να σκεφτονται για αναβαθμιση καρτας γραφικων κυριως,τωρα που θα βγουν οι νεες καρτες της amd σιγουρα θα υπαρχουν πολλες φτηνες μεταχειρισμενες 7870,αρα υπομονη και βλεπουμε. Για μια πρωτη ματια ας δοκιμασει ο καθενας το pc της υπογραφης του στο http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=3060&game=Battlefield%204

,απλα να εχετε υποψη σας οτι το BF4 εχει υψηλες απαιτησεις οχι τοσο για το single player, οσο στο Multiplayer που γιαυτο αλλωστε το παιρνει ολος ο κοσμος και βγαινουν και τα διαφορα dlc maps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με

 

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40ghz

ram 4gb

gpu gtx 295

win 7 64bit

 

θα παιξω εστω στα low ?

Eλα ρε man που χαθηκες ...:) Θα σου απαντησω εγω .Λοιπον εμενα με προβληματιζει ο επεξεργαστης σου για το bf4 αλλιως δεν βλεπω τον λογο να μην μπορεις να παιξεις εστω στο low .Δεν πιστευω oτι θα εχεις προβλημα γενικα αλλα καλο θα ηταν να ησουν πανω απο τα 3ghz στην cpu .Δεν το ψηνεις για μια μικρη αναβαθμισουλα ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα το θεμα ειναι να το ευχαριστηθεις και το game αλλιως αν ειναι καλυτερα να το παιξεις σε κονσολα αυτο ειναι το θεμα.Και δυστηχως το BF ειναι παιχνιδι fps που εχουν απαιτησεις και το βλεπουμε απο τα περισσοτερα fps,και το ξεραμε αυτο και απο το BF3.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ρε man που χαθηκες ... :) Θα σου απαντησω εγω .Λοιπον εμενα με προβληματιζει ο επεξεργαστης σου για το bf4 αλλιως δεν βλεπω τον λογο να μην μπορεις να παιξεις εστω στο low .Δεν πιστευω oτι θα εχεις προβλημα γενικα αλλα καλο θα ηταν να ησουν πανω απο τα 3ghz στην cpu .Δεν το ψηνεις για μια μικρη αναβαθμισουλα ?

 

 

@rhomio σε τι ανάλυση είσαι; Όπως σου τα λέει ο konstantinos77 είναι πιστεύω αν και περίμενε να βγει πρώτα.

 

Kωστα ευχαριστω για την απαντηση :) αυτο σκεφτομουν και εγω να παω για αναβαθμιση αλλα ειπα να ρωτησω πρωτα να μαθω. 

Ειμαι σε αναλυση 1360x768.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω με

 

Intel Core 2 Quad Q6600 2.40ghz

ram 4gb

gpu gtx 295

win 7 64bit

 

θα παιξω εστω στα low ?

Φιλε εγω με Q6600 @ 3.2, 560ti, 4GB το BF3 το παιζω σφαιρα σε high settings σε 1080p αναλυση. Δεν θα διαφερει πολυ το BF4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kωστα ευχαριστω για την απαντηση :) αυτο σκεφτομουν και εγω να παω για αναβαθμιση αλλα ειπα να ρωτησω πρωτα να μαθω. 

Ειμαι σε αναλυση 1360x768.

Οκ σε αυτη την αναλυση δεν νομιζω να μην μπορεις να το παιξεις σε low settings ,αλλα επειδη μου εχεις πει ασχολεισαι με το παιχνιδι σοβαρα πηγαινε σε μια αναβαθμιση .Μην φανταστεις οτι θελει κατι τρομερο .Εκτος πια αν θες να παιζεις με 60fps 1080p MSAA και παει λεγοντας .Να ξερεις ομως τρωγοντας ερχεται η ορεξη :P....Περιμενω και εγω να βγει για να δω τι θα δω.

Παντως τωρα και με τις νεες amd gpu καθως  και με τις nvidia 7xx εχεις πολλες επιλογες και για πολλα budgets .Εγω στην θεση σου πιο πολυ θα κοιταγα κανενα καινουργιο μονιτορ .Οταν το αποφασισεις εδω ειμαστε :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...