Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είναι όντως στα τελευταία του? Γιατί έχω μείνει στο 3 (εντάξει, έχει ακόμα κόσμο) και σκεφτόμουν να πάρω τη premium εκδοση του 4 και πίστευα ότι θα έχει μέλλον ακόμα (με βάση ότι και το hardline δεν πρέπει να πήγε πολύ καλά).

Όχι είναι το bf με το περισσότερους παίκτες bf4>bf3>bfhl και έχουν πει οτι θα βάλουν υπάρχοντες χάρτες με νύχτα και ένας χάρτης που είναι στο CTE από όσο ξέρω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να δούμε..

 

Βασικά είχα ξεχάσει ότι είχαν βάλει προσφορα για δοκιμή μιας εβδομάδας στο bf4 και titanfall και έτσι θα το κατεβάσω να το παίξω και αν είναι αυτό που θέλω από θέμα κόσμου κλπ το αγοράζω, αλλιώς παραμένω στο 3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το calendar του BF4 τελειώνει το 2015 με τις προσθήκες της νέας πίστας που ετοιμάζουν (αν μπεί)και τους νυχτερινούς χάρτες(αν μπούν και αυτοί)

Προσωπικά πιστεύω ότι δεν έχουν να δείξουν άλλο στο συγκεκριμένο παιχνίδι,απο την άλλη BFH δεν παίζει κανείς σχεδόν.Πιστεύω ότι τις δοκιμές του CTE θα τις επωφεληθούν για τα επόμενα παιχνίδια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα λοιπόν σήμερα το premium edition (πήγα να δοκιμάσω παιχνίδι από το εβδομαδιαίο demo που μου είχαν δώσει, αλλά δεν ίσχυε πλέον και έτσι έκανα την αγορά). Από κόσμο στο online τα ίδια με το bf3 σαν να έχει μου φαίνεται..

 

Από το λίγο που έπαιξα θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1) Μήπως αρέσουν σε κάποιους από σας τα γραφικά του bf3 καλύτερα? 

 

2) Λίγο η κίνηση στο bf4 δεν είναι πιο ''ρομπότική''? Σαν το homefront μου φάνηκε και όχι σαν συνεχιστής του bf3..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα λοιπόν σήμερα το premium edition (πήγα να δοκιμάσω παιχνίδι από το εβδομαδιαίο demo που μου είχαν δώσει, αλλά δεν ίσχυε πλέον και έτσι έκανα την αγορά). Από κόσμο στο online τα ίδια με το bf3 σαν να έχει μου φαίνεται..

 

Από το λίγο που έπαιξα θέλω να ρωτήσω 2 πράγματα:

 

1) Μήπως αρέσουν σε κάποιους από σας τα γραφικά του bf3 καλύτερα? 

 

2) Λίγο η κίνηση στο bf4 δεν είναι πιο ''ρομπότική''? Σαν το homefront μου φάνηκε και όχι σαν συνεχιστής του bf3..

Για το 1)

μου αρέσει περισσότερο η χρωματική απεικόνιση του 3,πιο μπλέ αντίθετα στο 4 έχει πιο ζεστά χρώματα

Για το 2)

η κίνηση του 4 έχει αναβαθμιστεί στο να είναι κοντά στο 3 αλλά δεν το φτάνει σε καμία περίπτωση,θέλανε να το κάνουν πιο κοντά στο πραγματικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τί ήθελα και το πήρα? :P  Το 3 μου αρέσει πιο καλά, αλλά θα το παίξω λίγο ακόμα μπας και...

 

Στην αρχή έτσι έλεγα και εγώ αλλά τώρα μου φαίνεται προ'ι'στορικό το 3!!  Και στα γραφικά και σε όλα...

Συμφωνώ με τον Xristara ότι η χρωματική απεικόνιση του 3 είναι πιο ωραία,πιο "αληθινή" για μένα αλλά τα γραφικά είναι πολύ καλύτερα του 4!! Καμία σχέση βασικά....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω... ναι οκ, είδα κάτι λάσπόνερα στο 4 και κόλλησα, αλλά συνολικά πιστεύω (μέχρι ώρας τουλάχιστον από αυτά που είδα) το 3 είναι πιο καλό στον οπτικό τομέα (και στην κίνηση).

 

Από εκεί και πέρα και ο ήχος+ηχητικά εφφέ του 3 μου κάνουν καλύτερα... τα παραλέω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τον ήχο έχεις δίκιο,είναι καλύτερος στο 3,αν και τον εφτιαξαν λίγο στο τελευταίο patch.

Παίξε λίγο πάντως να το συνηθίσεις...και νομίζω πως θα αλλάξεις άποψη για τα γραφικά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω να πω πως έχει ξεφτιλιστεί η κατάσταση...

 

Βρήκα λίγο χρόνο τις τελευταίες ημέρες και έφριξα.

 

Ξεκινά ο χάρτης σήμερα (naval strike - op. mortar), είμαστε στο ιπτ. φέρετρο (μεταγ. ελικόπτερο για τους φίλους), απογειωνόμαστε, πολύ ψηλά...μπαμ το SMAW/SRAW από το έδαφος (στου διαόλου το κέρατο) και πάρε μας κάτω...Όχι Lock, ούτε να μας δει δε θα έπρεπε.

 

Χτες, μπαμ με το Τ-90 σε ελικόπτερο, direct hit...στα @@ του...συνέχισε να πετά αμέριμνος.

 

Στη Flood Zone, είμαι στο IFV και είμαι χωμένος στον κ..λο του LAV...Αδειάζω το main cannon, αδειάζω τα rocket pods στον πισινούλη του, του τραβάνε και ένα RPG (σε όλα αυτά χωρίς ΑΡ ο τύπος), γυρνάει σε εμένα, ρίχνει (ανάβω το ΑΡ εγώ), του ξανααδειάζω το κανόνι...και πεθαίνω!

 

Από τα 20+ βλήματα και ρουκέτες, πρέπει να έφαγε τα 15 στην πλάτη! Συνέχισε απτόητος!

 

Σε αεροπλάνο...2 στις 3 φορές Insta lock/insta hit! Ακούω την τελευταία στιγμή το συναγερμό και ακαριαία την τρώω! Με stealth κιόλας!

 

Α σιχτιρ!

 

Witcher από αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...