Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι απλώς περιγράφω όταν είχα την 680 , με την 970 δεν έχω κανένα θέμα 


αυτο ακριβως παθαινω ! στις δυσκολες σκηνες πεφτει στα 35 ειτε το βαλω ολα low ειτε ultra !

μεσα σε κτηρια η ερημιες εχει πιασει και 92 fps !!!

 

απο τον nvidia control panel τα εχω ολα defaults.

 

εκανα και ενα κολπακι με καποιον που ελεγε να κανεις τα cpu cores unpark , δεν ειδα διαφορες.

 

βασικα ελεγα για αυτα τα κομματια :

 

http://www.e-shop.gr/cpu-amd-fx-9590-47ghz-8-core-box-p-PER.559663

http://www.e-shop.gr/mitriki-asus-crosshair-v-formula-z-p-PER.522971

 

επισης διαβασα οτι υπαρχει ενα φαινομενο bottleneck που μπορει να με κοβει..

με τα παραπανω κομματια θα εχω προβλημα ?

Σε καμία περίπτωση! Η σύνθεση που σε έκανα είναι καλύτερη . Ο 9590 έχει μεγάλη κατανάλωση χωρίς να σε δώσει ουσιαστικά τίποτα παραπάνω σε επιδόσεις σε σχέση με τον i5 χώρια που επέλεξες πανάκριβη μητρική , να υπολογίσεις επίσης ότι το Battlefield 4 παίζει καλύτερα σε Windows 8.1 .  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καταλαβα καλα , με τον  i5 4690k μαζί με την Asus Z97-Pro 8gb ram 1600 και την gigabyte 770 oc 2gb

θα παιζω γυρω στα 60 fps +-5 ???

 

το να παω απο τα 35 στα 40 δεν μου λεει κατι , αν ειναι ειναι ετσι να παω σε 4790k...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καταλαβα καλα , με τον  i5 4690k μαζί με την Asus Z97-Pro 8gb ram 1600 και την gigabyte 770 oc 2gb

θα παιζω γυρω στα 60 fps +-5 ???

 

το να παω απο τα 35 στα 40 δεν μου λεει κατι , αν ειναι ειναι ετσι να παω σε 4790k...?

ειναι καλυτερη επιλογη αυτο που σου προτεινε +1 και απο μενα για ι5 οσο για fps θα βγαλεις περισσοτερα με τον 4690κ σε σχεση με amd για καποιο λογο το bf4 τρεχει καλυτερα σε intel παρα σε amd.Τωρα για το ποσα καρε θα βγαλεις δεν μπορω να το γνωριζω αλλα προσπαθεις να τρεξεις παιχνιδι στο φουλ τι στιγμη που για φουλ γραφικα θελει καρτα γραφικων με 3 γιγα μνημης τη στιγμη που εχεις 2.Για μενα κατεβασε λιγο τα φιλτρα δεν εγινε και τιποτα.Αν μιλας για multiplayer τοτε σιγουρα θα μπουκωνει η καρτα γιατι δεν εχει αρκετη μνημη γιατι για campaign θελει λιγοτερους πορους.Παντως με τον ι5 θα ξεζουμισεις τα μεγιστα απο την καρτα γραφικων σου.Αυτο ειναι το μονο σιγουρο πραγμα που αμφιβαλω να το κανεις με τον amd που διαλεξες καθαρα για το οτι για καποιο λογο το εν λογω παιχνιδι δεν το κανει με επεξεργαστη amd.Αν μπορεις να δωσεις το κατι παραπανω τοτε ακομη πιο καλα ειναι να πας για 4790κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όντως σε αυτό δεν σε απάντησα , η 770 μπορεί να το παίξει με 60 σταθερά κυρίως με το  anti-aliasing off . Δες ένα παράδειγμα με τον i5 4670k https://www.youtube.com/watch?v=yJRMZ22qr08  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο post του Xristara αναφερόμουν που κάτι λέει για μπουκάλι αν κατάλαβα καλά.

έχει αναφέρει πολλές φορές ο αετός(πεθαίνει στον αέρα)ότι τερματίζει ο cpu του στο συγκεκριμένο παιχνίδι ειδικά σε 64άρηδες σέρβερ.

Μερικοί χάρτες ζητάνε πραγματικά ισχύ. αλλά εντάξει στο 1% των περιπτώσεων να πέσει μπουκαλάκι επειδή τερματίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα για multiplayer μιλαω...

 

οκ ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας...

 

βλεπω να πηγαινω σε 4790k παντως...

 

αν και δεν τους εχω δουλεψει τους i5 για καποιο λογο δεν τους εμπιστευομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα για multiplayer μιλαω...

 

οκ ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σας...

 

βλεπω να πηγαινω σε 4790k παντως...

 

αν και δεν τους εχω δουλεψει τους i5 για καποιο λογο δεν τους εμπιστευομαι...

και ο 4690Κ θα κάνει δουλειά.:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει αναφέρει πολλές φορές ο αετός(πεθαίνει στον αέρα)ότι τερματίζει ο cpu του στο συγκεκριμένο παιχνίδι ειδικά σε 64άρηδες σέρβερ.

Μερικοί χάρτες ζητάνε πραγματικά ισχύ. αλλά εντάξει στο 1% των περιπτώσεων να πέσει μπουκαλάκι επειδή τερματίζει.

Όντως υπάρχουν σκηνές στο multiplayer όπως στον χάρτη Shanghai που δυσκολεύεται ο i5 2500k

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν καταλαβα καλα , με τον  i5 4690k μαζί με την Asus Z97-Pro 8gb ram 1600 και την gigabyte 770 oc 2gb

θα παιζω γυρω στα 60 fps +-5 ???

 

το να παω απο τα 35 στα 40 δεν μου λεει κατι , αν ειναι ειναι ετσι να παω σε 4790k...?

Το λιγότερο i7-5960X.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...