Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω τι είναι αυτό που λες... Αυτή είναι η πρώτη μου επαφή με παιχνίδια της Origin.

και δεν αναφερόμαστε στο origin με το παραπάνω(για το pagefile-εικονική μνήμη)

ενδέχεται το σύστημα σου να μένει απο μνήμη(πιθανότατα και memory leak)και γι αυτό.

Προσωπικά στα 8 γίγα μου δεν έχω δει πάνω απο 4 σε χρήση στο συγκεκριμένο παιχνίδι ΑΛΛΑ δεν παίζω σε μέγιστα γραφικά.

 

Οταν έβαλες τον ssd σου ρύθμισε κανείς την εικονική μνήμη; ψάξε στο νετ για το πώς βρίσκεις που να δεις την εικονική μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο το παιχνιδι θελει οπωςδηποτε ssd. το συστημα σου το βλεπω βαρβατο, πρεπει να παιξεις ανετα

Γιατί οπωσδήποτε SSD; Έχω φίλο που το παίζει με πολύ πιο χαμηλό σύστημα και δεν τον έχει βγάλει ποτέ το συγκεκριμένο Error ή κάποιο άλλο. (εννοείται χωρίς SSD)

 

Οταν έβαλες τον ssd σου ρύθμισε κανείς την εικονική μνήμη; ψάξε στο νετ για το πώς βρίσκεις που να δεις την εικονική μνήμη.

Ήμουν μπροστά στην εγκατάσταση των Windows και από εκεί δεν πειράξαμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δύο απορίες..το loading για να μπείς στο παιχνίδι είναι λίγο αρκετό η είναι ιδέα μου?Το έχω βάλει στον hdd και μου φαίνεται κάνει λίγο παραπάνω απο όσο εχω παρατηρήσει απο κάτι streamers,ίσως να το ξανά κοιτάξω.

 

Ακόμα τα γραφικά είναι τέλεια όμως ακόμα και σε ultra παρατήρησα κακά textures αν κάνεις ζούμ σε κάτι βράχους η σε μερικά βουνά,τα έχουν αφήσει επίτηδες έτσι η έχω εγώ κάποιο θέμα?Όχι πώς με πειράζει αλλά περίμενα σε ultra όλα να γυαλίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To loading αργει ειδικα σε μηχανικο σκληρο αν θυμαμαι καλα παιζει να μου εκανε 1 λεπτο κ οταν εβαλα ssd to εκανε 20-30 secs οποτε αυτους που στριμαρουν προφανως το εχουν σε ssd.

Οσο για τα γραφικά που λες εγω δεν εχω παρατηρησει αυτο που λες γιατι το παω με γνωμονα οτι δεν ειναι και κανενα παιχνιδι που βγηκε χθες...οποτε δεν μπορω να φανταστω τι ειναι αυτο που σε χαλαει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To loading αργει ειδικα σε μηχανικο σκληρο αν θυμαμαι καλα παιζει να μου εκανε 1 λεπτο κ οταν εβαλα ssd to εκανε 20-30 secs οποτε αυτους που στριμαρουν προφανως το εχουν σε ssd.

Οσο για τα γραφικά που λες εγω δεν εχω παρατηρησει αυτο που λες γιατι το παω με γνωμονα οτι δεν ειναι και κανενα παιχνιδι που βγηκε χθες...οποτε δεν μπορω να φανταστω τι ειναι αυτο που σε χαλαει...

Δεν με χαλάει κάτι αλλά προσέχω τις λεπτομέρειες και ενώ παίζω σε ultra είδα κακά textures σε κάτι βουνα και βράχους,μου φάνηκε περίεργο ενώ έχω τέτοιες ρυθμίσεις εκτός αν είχα κανά πρόβλημα και είπα να ρωτήσω να δώ.Γενικά στα γραφικά το παιχνίδι είναι απίστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι αποθηκεύει στο "συννεφό" τα saves του.

Ανάλογα που έχεις τα νεότερα saves σου πάτα και την αντίστοιχη επιλογή.

Αυτό συμβαίνει συνήθως επειδή έκλεισες το origin και δεν πρόλαβε να τα ανεβάσει είτε έχεις διαγράψει τα saves και το σύστημα βρήκε και αυτά του cloud.

 

 

επίσης,φιλική συμβουλή.

Βγάλε το άχρηστο το security essentials και βάλε κάποιο αλλο δωρεάν (avast,avg,bit defender)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια noob-ο-ερώτηση:

 

Σε μερικούς servers το scoreboard δείχνει μόνο τα μισά άτομα. Πως μπορώ να κάνω scroll down;

Μάντεψε

ΔΕΝ μπορείς.

Μόνο οι κονσόλες έχουν αυτό το feature νομίζω.

όπου δεις scoreboard και δεν δείχνει όλους τους παίκτες πάει να πεί (όχι ότι το παιχνίδι δεν είναι σχεδιασμένο)αλλά ότι καλό θα ήταν να μην υπάρχουν τόσοι για τον συγκεκριμένο σκοπό. (προσωπική άποψη πάντα)

Αν δεις στα conquest large κλπ εξ'αρχης φαίνονται οι κενές θέσεις κλπ,αντίθετα στο TDM έχει τους 16 πρώτους αν θυμάμαι καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εκαναν δωρο το bf4 τωρα τις γιορτες .

εχω παλιο συστημα (qx6800,8gb ddr3) αλλα σχετικα καλη vga μια 770 OC 2GB της gigabyte.

Στα βαρια σημεια του παιχνιδιου χαμηλωνει στα 35fps και ειναι χαλια για να παιζεις.

 

Ειναι να αλλαξω board/cpu αυτο το μηνα , τι να παρω προκειμενου να παιζω το

λιγοτερο με 55~60fps στα 1920X1200 ultra settings ?

 

θα χρειαστει να αλλαξω και την καρτα γραφικων ?

εχω δει συστηματα στο youtube να χτυπανε 130fps και πανω με την δικια μου αλλα με πολυ

καλυτερο set cpu/mobo.

 

o δισκος ειναι μηχανικος κλασσικος wd black 640gb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εκαναν δωρο το bf4 τωρα τις γιορτες .

εχω παλιο συστημα (qx6800,8gb ddr3) αλλα σχετικα καλη vga μια 770 OC 2GB της gigabyte.

Στα βαρια σημεια του παιχνιδιου χαμηλωνει στα 35fps και ειναι χαλια για να παιζεις.

 

Ειναι να αλλαξω board/cpu αυτο το μηνα , τι να παρω προκειμενου να παιζω το

λιγοτερο με 55~60fps στα 1920X1200 ultra settings ?

 

θα χρειαστει να αλλαξω και την καρτα γραφικων ?

εχω δει συστηματα στο youtube να χτυπανε 130fps και πανω με την δικια μου αλλα με πολυ

καλυτερο set cpu/mobo.

 

o δισκος ειναι μηχανικος κλασσικος wd black 640gb.

 i5 4690k μαζί με μια μητρική όπως αυτή Asus Z97-Pro https://www.skroutz.gr/s/5730161/Asus-Z97-Pro-Gamer.html προτείνω εγώ αν μπορείς οικονομικά . Αλλά να ξέρεις σε ultra επειδή είχα την GTX 680 που είναι ελάχιστα πιο αργή από την 770 με το ζόρι κρατούσε 60fps και μάλιστα στις δύσκολες σκηνές έπεφτε και στα 40fps . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αετε δοκίμασε να κλείσεις φίλτρα απο την κάρτα μήπως και γίνει τίποτα.

Αν και νομίζω σε κόβει ο επεξεργαστής λιγάκι και πάλι.

Τρομερές βούτες έχω στην pearl market ειδικά σε 64άρι σέρβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 i5 4690k μαζί με μια μητρική όπως αυτή Asus Z97-Pro https://www.skroutz.gr/s/5730161/Asus-Z97-Pro-Gamer.html προτείνω εγώ αν μπορείς οικονομικά . Αλλά να ξέρεις σε ultra επειδή είχα την GTX 680 που είναι ελάχιστα πιο αργή από την 770 με το ζόρι κρατούσε 60fps και μάλιστα στις δύσκολες σκηνές έπεφτε και στα 40fps . 

 

αυτο ακριβως παθαινω ! στις δυσκολες σκηνες πεφτει στα 35 ειτε το βαλω ολα low ειτε ultra !

μεσα σε κτηρια η ερημιες εχει πιασει και 92 fps !!!

 

απο τον nvidia control panel τα εχω ολα defaults.

 

εκανα και ενα κολπακι με καποιον που ελεγε να κανεις τα cpu cores unpark , δεν ειδα διαφορες.

 

βασικα ελεγα για αυτα τα κομματια :

 

http://www.e-shop.gr/cpu-amd-fx-9590-47ghz-8-core-box-p-PER.559663

http://www.e-shop.gr/mitriki-asus-crosshair-v-formula-z-p-PER.522971

 

επισης διαβασα οτι υπαρχει ενα φαινομενο bottleneck που μπορει να με κοβει..

με τα παραπανω κομματια θα εχω προβλημα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...