Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλη μια ώρα χτες και άλλη μια σήμερα.

 

Για εμένα, το συγκεκριμένο μπάλωμα, ξήλωμα ήταν.

 

Πολύ, πολύ χειρότερη εμπειρία στο σύνολο.

 

Netcode γτπ, hitreg το ίδιο.

 

Δεν ξέρω τί πείραξαν σε bullet vel/drop, πάλι αλλού γι' αλλού σημαδεύω. Επίσης, το active prot λειτουργεί σε οποιονδήποτε άλλο εκτός απο εμένα, όπως βλέπω.

 

Μου ρίχνει αεροπλάνο τους 2 πυραύλους, το ενεργοποιώ,  τρώω ζημιά. Ρίχνω εγώ, το ενεργοποιεί ο αντίπαλος, κυρία.

 

Αδειάζω το LAV σε άρμα 3(main cannon)+2(zuni rockets/rocket pods/etc) φορές...μου ρίχνει 3 και ψοφάω (με Α.Ρ. + react armor).

 

Τα animations σε knife takedowns έχουν γίνει σπαστά.

 

Όσο παίζω, τόσο βρίσκω.

έχεις ακόμα θέματα με το παιχνίδι;

εμένα δια μαγείας σταμάτησαν τα κρασαρίσματα και 2 φορές απο τις 20 φορές που έχω μπεί έκλεισε το παιχνίδι κανονικά με quit και χωρίς να κρασάρει :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαλα τους Omega, και πέρασα τους 15.2 (εσωτερική διανομή της Dell...).

 

Βελτιώθηκε ελαφρά η κατάσταση στο θέμα των γραφικών, αλλά τα υπόλοιπα παραμένουν.

 

In-game crash δεν είχα ποτέ (αλλαγή χάρτη κλπ) έτσι κι αλλιώς (για μετά το patch, πάντα). Ακόμα όμως , μόλις πατήσω quit κλείνει και τελικά μου πετάει "bf4.exe...". Όπως προείπα, μικρό το (συγκεκριμένο) κακό.

 

Παραμένουν τα θέματα με animations, hitreg/netcode κλπ. Γενικά, εμμένω σε αυτό που έγραψα: Χειρότερη, συνολικά, εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εμένα δια μαγείας σταμάτησαν τα κρασαρίσματα και 2 φορές απο τις 20 φορές που έχω μπεί έκλεισε το παιχνίδι κανονικά με quit και χωρίς να κρασάρει :P

 

Κάτι τέτοια διαβάζω και ευτυχώς που δεν πίνω καφέ, γιατί θα είχα κάνει χάλια το keyboard, να 'σαι καλά! :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα και εμενα σπανια κρασαρει αλλα κρασαρει! περιπου 1 στις 10-15 φορες που παιζω!

 

Πολλα ban βλεπω κλεβει πολυς κοσμος! Επαιζα αερομαχιες μονο και τα ban πηγαιναν συνεφο!!!

Οταν τους κανουν ban ειναι μονο για αυτο το σερβερ η τελος το παιχνιδι και πρεπει να το αγορασουν ξανα?

 

ερωτησεις

 

1) Οταν παιζετε αερομαχιες πατε παντα τερμα ταχυτητα, εχετε shift μονιμα πατημενο?

2) Καποιοι κανουν ενα τρελο στριψιμο στο f-35 και ΔΕΝ μπορω να κανω το ιδιο και να τους ακολουθησω οποτε τους χανω και οπως γινεται συνηθως μου τη φοραει ενα αλλο f-35 απο πισω! Παιζω με πληκτρα...μηπως δεν γινεται με πληκτρα?

3) Καποιοι εχω την εντυπωση οτι με ελαχιστες σφαιρες με ριχνουν ενω εγω πρεπει να αδειασω γεμιστηρα... αυτο ειναι κλεψιμο η ιδεα μου? μιλαω για αερομαχιες f-35

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Οχι παντα

2) Πρεπει να εχει να κανει κατι αυτο με το οτι μπορεις να το προσγειωσεις κιολας. Καπως ετσι κοβουν ταχυτητα και μαλλον στριβουν αποτομα. Ουτε εγω μπορω να το κανω.

3)μπορει, μπορει και οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) Οταν παιζετε αερομαχιες πατε παντα τερμα ταχυτητα, εχετε shift μονιμα πατημενο?

2) Καποιοι κανουν ενα τρελο στριψιμο στο f-35 και ΔΕΝ μπορω να κανω το ιδιο και να τους ακολουθησω οποτε τους χανω και οπως γινεται συνηθως μου τη φοραει ενα αλλο f-35 απο πισω! Παιζω με πληκτρα...μηπως δεν γινεται με πληκτρα?

3) Καποιοι εχω την εντυπωση οτι με ελαχιστες σφαιρες με ριχνουν ενω εγω πρεπει να αδειασω γεμιστηρα... αυτο ειναι κλεψιμο η ιδεα μου? μιλαω για αερομαχιες f-35

 

1) Όχι. Σε αντίθεση με το Battlefield 2 που όσο πιο γρήγορα πήγαινες, τόσο πιο γρήγορα έστριβες, στα BF3 και 4 πάνε σε πιο ρεαλιστικό στυλ, δηλαδή πρέπει να κρατάς μια ορισμένη ταχύτητα που είναι η καλύτερη για τις στροφές. Αν θυμάμαι καλά είναι από 300-310. Με κουμπί, πρέπει να πατάς το S για να κόβεις κάθε τόσο.

Συνήθως οι καλοί πιλότοι αν σε βάλουν στα loops, πάνε σε κάθετα loops που πρέπει να προσέχεις πότε να κόβεις (όταν πέφτεις προς την γη, γιατί ανεβάζεις ταχύτητα) και πότε να δίνεις γκάζι (συνήθως με τα afterburners, όταν ανεβαίνεις και χάνεις ταχύτητα).

 

2) Όπως στο #1, αλλά θα σε γελάσω αν κόβουν τόσο ώστε να κατέβει η τουρμπίνα και να κάνουν hover για λίγο. Γενικά δεν ήμουν ποτέ fan των F-35 στα Battlefield.

 

3) Πρέπει οι σφαίρες να πάνε στον στόχο τους. Δεν πυροβολείς με τον αντίπαλο στο κέντρο σου, αλλά μπροστά του, ώστε όταν οι σφαίρες ταξιδέψουν μέχρι εκείνον, να πέσουν πάνω του. Aλλιώς θα πέφτουν πίσω του και δεν θα τον πετυχαίνουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα ψαχνω ιδανικο τροπο να αποφευγω καταστασεις εγλωβισμου. Τα καταφερα σε καποιες λιγες περιπτωσεις αλλα

αυτοι που κλεβουν με κανουν αλοιφη οτι και να κανω!

Στο κλεψιμο τι ακριβως καταφερνουν με μαχητικα? βολη 100% επιτυχια? ειναι σχεδον ατρωτοι? τι γενικα ωστε να εχω το νου μου

γιατι δεν ψαχνω ποτε cheats

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rB0GwUA.jpg
The Greek Battlefield Community Fun Event: Greek Nights #12 (15/3/15)

Έναρξη: Κυριακή 15/3 21:00-23:00 (μισή ώρα νωρίτερα στο teamspeak της κοινότητας)
Server: The Greek Battlefield Community | TDM+ 400T | Nitrado.net

Δικαίωμα συμμετοχής έχουν όλα τα μέλη και οι φίλοι της κοινότητας.
Mode: Conquest Large
64 Players

Maps:
Siege Of Shanghai - Zavod 311
Golmud Railway - Rogue Transmission
Πλατφόρμα: PC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου τι δινει που cheataroyn τοσοι πολλοι... σε καθε παιχνιδι που παιζω φευγουν τουλαχιστον 5-6 ban !

fairfight κτλ!

Και τα πολλα που με σκοτωνουν ειναι αυτοι ρε γμτ ελεος.

Μετα το ban πρεπει να αγορασουν ξανα το παιχνιδι η απλα δε μπαινουν σε αυτο το σερβερ για 1-2 μερες?

Ελπιζω να αγοραζουν ξανα το παιχνιδι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...