Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί στα ultra τα γραφικά μου είναι τόσο χάλια? Ειδικά το LOD είναι για κλάμματα. Βλάστηση κτλπ είναι ορατά μόνο για μερικά μέτρα. Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

πρέπει να βγείς και να μπείς πάλι στο παιχνίδι για να γίνουν οι αλλαγές γραφικών.

είχες δίκιο

Έχετε και εσείς frame drops??

πάει φέτες, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε και εσείς frame drops??

και frame drop έχουμε και crashαρίσματα έχουμε. σε τακτά χρονικά διαστήματα παγώνει η οθόνη και πετάει ένα μήνυμα το αρχείο bf4.exe σταμάτησε να λειτουργεί, θέλετε να κλείσετε το πρόγραμμα ή να ψάξετε στο ίντερνετ για λύση του προβήματος?. ΟΧΙ ΑΝΑΠΗΡΗ DICE ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΧΩΡΙΣ Μ@Μ@ΚΙΕΣ ΚΑΙ CRASHΑΡΙΣΜΑΤΑ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και frame drop έχουμε και crashαρίσματα έχουμε. σε τακτά χρονικά διαστήματα παγώνει η οθόνη και πετάει ένα μήνυμα το αρχείο bf4.exe σταμάτησε να λειτουργεί, θέλετε να κλείσετε το πρόγραμμα ή να ψάξετε στο ίντερνετ για λύση του προβήματος?. ΟΧΙ ΑΝΑΠΗΡΗ DICE ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΙΖΩ ΧΩΡΙΣ Μ@Μ@ΚΙΕΣ ΚΑΙ CRASHΑΡΙΣΜΑΤΑ. 

750+ώρες στο συγκεκριμένο παιχνίδι ΠΟΤΕ δεν μου έχει γίνει κάτι αντίστοιχο.

ποτέ όμως.Και όλα αυτά στο σύστημα της υπογραφής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

oc δεν έχω κάνει. όσο πάει ο 4690Κ χωρίς πειράγματα. και επιδιόρθωση το παιχνίδι κάνω και φρέσκους drivers έχω αλλά τα crashαρίσματα τα έχουμε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ έχω κάνει oc! Ο cpu δεν πάει πάνω από 80%,όπως και η gpu μέχρι 97% και συνήθως παίζει γύρο στο 90%.Το παράξενο είναι η μνήμη,που πάει γύρο στο 95%,7+ gb δηλαδή!!!

 

Επίσης πριν κανα 2μηνο που είχα κατεβάσει το παιχνίδι από το origin για 7 μέρες free(game time),έπαιζε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα! Εδώ και μια βδομάδα που το αγόρασα(από public όχι απ'το origin) έχει τρελαθεί στα frame drops και καμιά φορά και στα crashαρίσματα!! Στο pc δεν έχω αλλάξει απολύτως τίποτα από τότε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω.

Oc εννοω στην καρτα γιατι ειχα θεμα οταν ηταν πολυ πανω.

όχι φίλε μου overpower, ούτε την κάρτα την έχω oc. όπως είναι από μαμά ρολόγια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ έχω κάνει oc! Ο cpu δεν πάει πάνω από 80%,όπως και η gpu μέχρι 97% και συνήθως παίζει γύρο στο 90%.Το παράξενο είναι η μνήμη,που πάει γύρο στο 95%,7+ gb δηλαδή!!!

 

Επίσης πριν κανα 2μηνο που είχα κατεβάσει το παιχνίδι από το origin για 7 μέρες free(game time),έπαιζε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα! Εδώ και μια βδομάδα που το αγόρασα(από public όχι απ'το origin) έχει τρελαθεί στα frame drops και καμιά φορά και στα crashαρίσματα!! Στο pc δεν έχω αλλάξει απολύτως τίποτα από τότε....

η ραμ μου δεν τερματίζει για κανένα λόγο.Το μέγιστο που θυμάμαι να έχω δει να τραβάει το παιχνίδι ειναι 3,5GB αν θυμάμαι καλά.

δοκίμασε να κάνεις επιδιόρθωση παιχνιδιού μέσα απ το origin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η ραμ μου δεν τερματίζει για κανένα λόγο.Το μέγιστο που θυμάμαι να έχω δει να τραβάει το παιχνίδι ειναι 3,5GB αν θυμάμαι καλά.

δοκίμασε να κάνεις επιδιόρθωση παιχνιδιού μέσα απ το origin.

σ/κ που έκατσα να παίξω, η ράμ έφτασε μέχρι και 4,5-4,7GB

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

7,5gb πήγε τώρα που το έβαλα...

Επίσης 3-4 φορές μου έχουν βγάλει μήνυμα τα win7,ότι το σύστημα μου,έχει "μείνει" από μνήμη...

 

Είναι εύκολο να μου που όσοι έχουν πρόβλημα με frame drops,μέχρι πόσο πάει η μνήμη τους??

 

Επίσης χρησιμοποιείτε το rapid mode??

Επεξ/σία από Tribal21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...