Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ανεβασα την καρτα στα 1050 και εφτασα τα 55-60.

 

Δεν εχω θεμα με το game, ποιος ο λογος να πεσω σε γραφικα?


Βρηκα μια με 80 euro για crossfire. Θα δω μεγαλη διαφορα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αξιζει το Crossfire ειδικα στις παλιες καρτες γραφικων καθως η καταναλωση ανεβαινει στα υψη.


http://www.guru3d.com/articles_pages/battlefield_4_vga_graphics_performance_benchmark,7.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παραπανω θα δω με τα παραπανω fps? Τωρα με ολα στο ultra χωρις το AA που ειμαι στα 55-60 δεν κολλαει καθολου και μου φαινεται μια χαρα. 

Αν μπορει καποιος να ποσταρει κανα vs μεταξυ καρτων με εικονες για να καταλαβω και τι κερδιζω. Μια χαρα smooth μου ειναι τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε συ μισο λεπτο με την 6950 σε 1080P Ultra εχεις 60fps???Γιατι στο παραπανω η καρτα βγαζει ισα ισα 29fps σε 1920x1200 στα Ultra.Βγαζει λιγοτερα απο την 7790 των 80ευρω φαντασου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατσε ρε συ μισο λεπτο με την 6950 σε 1080P Ultra εχεις 60fps???Γιατι στο παραπανω η καρτα βγαζει ισα ισα 29fps σε 1920x1200 στα Ultra.Βγαζει λιγοτερα απο την 7790 των 80ευρω φαντασου.

Παιζει μεταξυ 40-60, με πιο πολυ να ειναι στα 45-55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το θέμα που είχα τόσες μέρες έφυγε.

Σήμερα λοιπόν ξαναπέρασα το DX μέσα απ τον φάκελο του παιχνιδιού και έκανα επανεγκατάσταση το punkbuster.

επίσης έπαιξα αρκετά με τις ρυθμίσεις με αλλαγές κλπ μπες βγές στο test range κλπ και έφτιαξε.

 

Δεν ξέρω τι έφταιξε και μάλλον δεν θα το ανακαλύψω,μπορεί κάποιος συνδιασμός,μπορεί να είχαν φρικάρει τα settings γιατί και το vsync δεν άκουγε και με κλείδωνε στα 68fps.

δεν ξέρω πραγματικά μετά απο τόσες αλλαγές όλα επανήλθαν κανονικά και σήμερα κατάφερα να παίξω ξανά όπως είχα μάθει τόσο καιρό.

 

τα 50-55 fps δεν είναι ομαλά για την ταχύτητα του συγκεκριμένου παιχνιδιού,καλύτερα να έχεις κάρε που δεν τα βλέπεις(>60)παρά το σύστημα να μην μπορεί να σου βγάλει αυτά που ενδέχεται να σε σώσουν σε μια δύσκολη κατάσταση πχ να γίνεται χαμός γύρω σου,να έχει γονατίσει το σύστημα στα 40-50 καρέ και να προσπαθείς να σημαδέψεις,πάει σε φάγανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως xristara μην νομίζεις ότι χάνεις και πολλά που το παίζεις στα low , δεν έχει και τρομερή διαφορά απλώς είναι περισσότερο γυαλισμένα βέβαια στα ultra αλλά προσωπικά θα ήθελα γενικά η μηχανή γραφικών να ήταν αρκετά ανώτερη από το Battlefield 3 όπως παράδειγμα να είχε καλύτερο μοντέλο καταστροφής ( βλ.Crysis 1) . Εννοείτε όλα τα παραπάνω που είπα προϋποθέτουν να έχεις 1080p monitor :P  στην δική σου ανάλυση δεν έχω παίζει να δω πως είναι , εσύ μπορεί να δεις άλλο παιχνίδι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε medium είμαι όλα.

σε παραπάνω settings δεν πάει η κάρτα

αυτό που βλέπω είναι το παρακάτω.Μικρό κλίπ βέβαια αλλα βλέπεις το FOV και το γενικότερο HUD :PΔείτε το με chrome για 60fps :P

https://www.youtube.com/watch?v=NfeEcz6d6PI&list=UUR5ydfd9N6CqodT3_PDVoeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν πας σε 1080p τι θα κάνεις; Ωραία βολή!  :P

Ορίστε και ένα παλαιότερο βίντεο μου με την GTX 680 που είχα:

https://www.youtube.com/watch?v=DOvopS3-lLA&list=UUPOrSas9udIWcIsrWzLE_FQ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αετέ για σένα σημερινό

https://www.youtube.com/watch?v=qY9wSs9s18I

643 μέτρα και κάτι ψιλά μου έβγαλε το battlelog :P

με chrome έχει κανονικά 60fps.

Επεξ/σία από Xristaras12
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...