Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλα ειναι και μερικοι που παιρνουν οχηματα και δεν ξερουν τα βασικα.Σημερα στο golmund railway ειχα  φτασει 60-3 με το aa και το τανκ και εκει προσπαθουσαν να με ριξουν.Αφου βλεπεις ο αλλος σε εχει τι του δινεις ευκολα kill.Εφαγα και βρισιμο του τυπου noob επειδη τους εριχνα τα ελικοπτερα και τα jet.Ερχεται με το ελικοπτερο φατσα στο κανονι του τανκ και μετα γκρινιαζει.Υπαρχουν και cheaters αλλα ειναι και μερικοι πολλοι καλοι γιατι ασχολουνται συνεχεια με αυτο.Με το σταθη που εχω παιξει κατι φορες παρεα εχω να πω οτι ειναι πολυ καλος παικτης.Ο χρησταρας ειναι καλος αλλα με φοβαται οταν παιρνω aa :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

96 kill streak...χαχαχαχαχα...Θεός του Cheat. Για μένα αυτό είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα του παιχνιδιού. Έχει γεμίσει με chaters, όπως και το B4. Βλέπω κάτι τύπους που έχουν kills-deaths πχ 60-5, 77-7 κλπ.

Και επειδή το είχα ξανααναφέρει αυτό και κάποιοι είχαν πεί οτι είναι ικανότητα, σας λέω οτι ΔΕΝ είναι! Είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να πετύχεις τόσο υψηλό σκόρ, απλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ! Να δώ σκόρ πχ 60-40 ή 70-30, να πώ "οκ φυσιολογικό σκόρ". Αλλά αυτό είναι αφύσικο. Και όχι μόνο αυτό αλλα σου καταστρέφουν και την εμπειρία μιάς και σε τρώνε απο όπου μπορείς να φανταστείς.

Όταν βλέπω τέτοια αμέσως κάνω report. Να φάνε ban τα λαμόγια για να σταματήσουν αυτό που κάνουν.

Όσοι έχετε προβλήματα πάντως βάλτε τα Windows 8.1. Τα έβαλα και είδα, μια μικρή έστω, αύξηση επιδόσεων αλλά και βελτίωση των γραφικών.

Theo αν παιζεις infantry τετοιο σκορ δεν κανεις.....Σε οχημα ομως το κανεις υπαρχουν  παιχτες που αν τους το επιτρεψει η αντιπαλη ομαδα τα κανουν αυτα τα σκορ.....πχ στην dawnbreaker αν το αα κοιμαται το chopper κανει χοντρη ζημια....Το conquest θελει teamwork ολοι πρεπει να κανουν την δουλεια τους και να παιζουν το objective μονο ετσι παιρνεις παιχνιδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και είχα χρόνο το μεσημέρι δοκίμασα.

ξήλωμα το raptr

επιδιόρθωση παιχνιδιού

επανεγκατάσταση του catalyst omega

διαγραφή του φακέλου battlefield4 απο τα έγγραφα και ξαναπέρασμα όλων των ρυθμίσεων μου.

έλεγχος για parked cores-μια χαρά ξεπαρκαρισμένοι ήταν και είναι.

Αφαίρεσα το oc του επεξεργαστή.

 

Τίποτα απο τα παραπάνω δεν διόρθωσε αυτό που παρατηρώ.

Δηλαδή χαμηλό cpu usage στο deploy screen και στη score screen στο τέλος του γύρου.Μέσα στο παιχνίδι ανεβαίνει κανονικά.

σε deploy και score έχω ~40% cpu,99%gpu και 55-65 fps και στο παιχνίδι έχω ~60-80% cpu,70-99%gpu(μπουκάλι ναί) και απο 55-150fps.

 

Δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να παίζει πραγματικά,αν δεν έχουν κάνει κάποια ενημέρωση που δεν εμφανίστηκε πουθένα δεν γνωρίζω.

Παρακαλώ κάποιος που έχει διάθεση,ας δει τα fps του σε deploy και score.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν nvidia καρτουλα....οι 347.09 drivers παρουσιαζουν προβλημα και ριχνουν τα ρολογια με αποτελεσμα να υπαρχει fps drop.Ευχομαι σε ολους καλη χρονια με υγεια και καλυτερες μερες... :-)  :-)  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν nvidia καρτουλα....οι 347.09 drivers παρουσιαζουν προβλημα και ριχνουν τα ρολογια με αποτελεσμα να υπαρχει fps drop.Ευχομαι σε ολους καλη χρονια με υγεια και καλυτερες μερες... :-)  :-)  :-)

Και ποιους να βαλουμε;;

Καλη χρονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους εχουν nvidia καρτουλα....οι 347.09 drivers παρουσιαζουν προβλημα και ριχνουν τα ρολογια με αποτελεσμα να υπαρχει fps drop.Ευχομαι σε ολους καλη χρονια με υγεια και καλυτερες μερες... :-)  :-)  :-)

Και παλι αν ειναι σταθερα πανω απο 60 δεν σε ενδιαφερει.Σιγα μην βαζεις βγαζεις drivers μονο για ενα παιχνιδι ειδικα αν εχεις ηδη πανω απο 60 fps... Αν μιλας με παραδειγμα την 970 που εχεις δεν νομιζω οτι εχει και μεγαλη σημασια αν σου εχει λιγοτερα Fps εκτως αν μιλαμε για τεραστια πτωση που εκει φταιει αποκλειστικα η εταιρια του παιχνιδιου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα πρόβλημα εδώ με τους 347.09..Όσοι έχετε, βάλτε στο ''Power Management'' την επιλογή ''Prefer Maximum Performance'' και δεν θα 'χετε clock drops.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω αλλο θεμα τωρα... κολλαει στο loading screen, απλα δειχνει οτι φορτωνει συνεχεια, χωρις να μπαινει στο game....

μαλλον εχεις κλειστο το origin in game.Ανοιξε το μπες σε game και μετα ξανακλειστο σ εμενα ετσι εφτιαξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 χρόνος bf4.70317 kills

1173 ώρες παιχνιδιού.

Χωρίς να έχω καμία σχέση με το gaming επέλεξα να μπλέξω με το bf4.

Ειχα παίξει παλιά το bf2 αλλά για λίγο καιρό.Ότι και να λέμε , όσα κακά και να έχει το παιχνιδι δεν μπορούμε να ξεκοψουμε από αυτό.

Η καλύτερη μου στιγμή στο bf4 ηταν όταν ανακάλυψα το Aek971 και με

χώρισε η κοπέλα μου.

Οι παλιοί αν θέλουν ας ποσταρουν την εμπειρία τους με το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γινεται να παιξουμε σαν team? Δηλαδη με φιλο να κανουμε κατι σαν party και ο leader να διαλεξει παιχνιδι και να μπουμε μαζι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...