Προς το περιεχόμενο

Battlefield 4


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο εγινε επειδη το Hitman δεν θα ειχε τοσο καλο optimization οσο το Splinter cell. Και τα 2 παιχνιδια ομως εχουν παρα πολυ καλα γραφικα με ολα στο φουλ σε dx11 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα δεν μ' άρεσαν τα γραφικά του hitman, τα βρήκα πολύ κονσολογραφικά, αρκετά κατώ από Blacklist.

Δεν νομίζω να είναι θέμα optimization, ότι γκέιμ έχει gaming evolved σήμα τρώει 1900-2000MB Vram με όλα μαξ και τα γραφικά δεν τα δικαιολογούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δεν μ' άρεσαν τα γραφικά του hitman, τα βρήκα πολύ κονσολογραφικά, αρκετά κατώ από Blacklist.

Δεν νομίζω να είναι θέμα optimization, ότι γκέιμ έχει gaming evolved σήμα τρώει 1900-2000MB Vram με όλα μαξ και τα γραφικά δεν τα δικαιολογούν.

το hitman ηταν/ειναι απαρδεκτο! εντελως καρτουν

ειδικα κατι πιστες οπως στο ξενοδοχειο, χειροτερα απο κονσολα! :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαρτουν γραφικα δεν τα λες του Hitman ,μετρια οκ αν και για μενα σε συγκριση με αλλα μια χαρα ειναι .Δεν περιμενω απο παιχνιδια τυπου hitman να με ενθουσιασουν με τα γραφικα τους .Εγω οταν το τελειωσα δεν μου αφησαν ασχημη εντυπωση τα γραφικα ,απλα αδιαφορα μου εκαναν .Ηταν οπως πχ του Mafia .

Καρτουν γραφικα ειναι η μαλακια το castlevania με χρωματακια και υφες-σκιασεις  για τον που...ο .Απλα το castlevania για port 2 χρονων πισω το περιποιηθηκαν αρκετα οφειλω να πω ,το περιμενα πολυ χειροτερο .Αν δεις βεβαια τα cinematics καταλαβαινεις αυτο που λεω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Castlevania κλείσε το ΑΟ μέσα από το παιχνίδι γιατί το κάνει χειρότερο, σε μερικά σημεία νομίζεις ότι έχει cell-shaded γραφικά.

 

ΑΟ και ΑΑ off.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα χτες το hitman και είδα τη Vram να φτάνει 2GB, guess what..Gaming Evolved game..

 

Το Splinter Cell Blacklist που έχει καλύτερα γραφικά και άλλα έξτρα features όπως HBAO+ γιατί δεν φτάνει τόσο ;

Κάνει λαλακίες η AMD, όπως έκανε και στο Bioshock Infinite για να προμοτάρει τις κάρτες της, πιστεύω το ίδιο θα γίνει και στο BF4 και μάλλον θα βγει patch που θα μειώνει το Vram Usage όπως είχε γίνει στο 3.

Πολύ καχυποψία εχει πέσει !

Καταρχάς οι περισσότερες κάρτες που εχει η AMD είναι στα 2gb ram

Eπίσης εχει και η nVidia κάρτες με 3 και 4 gb ram

 

Κάποιοι απο την αρχή λέγαμε οταν βγήκε η σειρά 7xx της nVidia οτι είναι μούφα και αρπαχτή.

Τώρα που έρχονται παιχνίδια με απαιτήσεις στην ram μην τα ρίχνουμε στην AMD !!! 

H AMD εχει κάρτες με 3gb ram εδω και 2,5 χρόνια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, άλλο λέμε..

2 παιχνίδια που είναι gaming evolved(AMD) Hitman και Bioshock, ενώ τα γραφικά τους είναι μέτρια(Ειδικά το Bioshock), η Vram φτάνει 2035MB(Τόσο είδα max).

 

Το Splinter Cell Blacklist που είναι σαν το Hitman αλλά με αρκετά καλύτερα γραφικά γιατί δεν δεν φτάνει ούτε καν 1.5GB ?

Η AMD κάνει φανφαριές, όπως έκανε με το BF3 και βγήκε patch όπου έριχνε πολύ το Vram Usage..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς λες και δεν έχει η nv κάρτες με πολλή vram.Συγκρίνεις και διαφορετικές μηχανές γραφικών από διαφορετικούς δημιουργούς...Και υπάρχουν και παιχνίδια απο studio που δε συνεργάστηκαν στενά με καμμιά εταιρία και κάνουν χρήση πολλής vram.

 

Έτσι και αλλιώς τι σε νοιάζει αφού θα πάρεις Hawaii ή Maxwell αργότερα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω γιατί κάποιοι μπορεί να νομίζουν ότι πλέον τα γκέιμς χρειάζονται πάνω από 2GB Vram για 1080P ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Όταν θα έρθει αυτή η στιγμή, οι τωρινές κάρτες δεν θα πιάνουν ούτε 20 frames.

 

Το διαφορετική μηχανή δεν παίζει και τόσο ρόλο, έχουμε και άλλα πρόσφατα παιχνίδια με την μηχανή του Bioshock όπως το Remember Me και δεν έπιανε ούτε 1.2GB με FXAA + SSAA.

Το ότι δεν κάνει ''σαμποτάζ'' η AMD στα τελευταία παιχνίδια της με τη Vram δεν μου το βγάζεις από το μυαλό, κανένα nVidia game δεν πάει την Vram τόσο ψηλά και ας έχει αρκετά καλύτερα γραφικά συν κάποια νέα features της nV όπως το HBAO+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Λέτε να τη βγάλουμε και φέτος με καμια ρώσικη έκδοση στα 15 ευρώ; :P Στο BF3 πάντως με είχε βολέψει μια χαρά.</p>

 

Και πως μπορεις να την αξιοποιησεις ρε ψηλε ?? :-P

 

Αποστολή από το GT-S7500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θέλουμε γράφουμε, τι σχέση έχουν τα ωραία η άσχημα γραφικά γιατί αυτό είναι κ λίγο υποκειμενικό με το πόση vram χρειάζεται το κάθε παιχνίδι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάω γιατί κάποιοι μπορεί να νομίζουν ότι πλέον τα γκέιμς χρειάζονται πάνω από 2GB Vram για 1080P ενώ κάτι τέτοιο δεν ισχύει.

Όταν θα έρθει αυτή η στιγμή, οι τωρινές κάρτες δεν θα πιάνουν ούτε 20 frames.

 

Το διαφορετική μηχανή δεν παίζει και τόσο ρόλο, έχουμε και άλλα πρόσφατα παιχνίδια με την μηχανή του Bioshock όπως το Remember Me και δεν έπιανε ούτε 1.2GB με FXAA + SSAA.

Το ότι δεν κάνει ''σαμποτάζ'' η AMD στα τελευταία παιχνίδια της με τη Vram δεν μου το βγάζεις από το μυαλό, κανένα nVidia game δεν πάει την Vram τόσο ψηλά και ας έχει αρκετά καλύτερα γραφικά συν κάποια νέα features της nV όπως το HBAO+.

 

Κάποια παιχνίδια χρειάζονται παραπάνω εκ των πραγμάτων.

 

Διαφορετικοί developers μπορούν να χουν διαφορετικά αποτελέσματα στην ίδια μηχανή λόγω τεχνικών γνώσεων (αν και δεν είναι ακριβώς ίδια μηχανή έτσι όπως έχει γίνει η unreal 3 λειτουργεί σαν βάση περισσότερο).

 

Τα συνομωσιολογικά τα αφήνω στην άκρη για τον λιακόπουλο.Όταν 2 εταιρίες έχουν επίσημη συνεργασία δεν το κρύβουν αλλά αντιθέτως το διαφημίζουν.Τα textures και το μέγεθος map δεν θα παίζουν ρόλο ση χρήση vram στο BF4;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, άλλο λέμε..

2 παιχνίδια που είναι gaming evolved(AMD) Hitman και Bioshock, ενώ τα γραφικά τους είναι μέτρια(Ειδικά το Bioshock), η Vram φτάνει 2035MB(Τόσο είδα max).

 

Το Splinter Cell Blacklist που είναι σαν το Hitman αλλά με αρκετά καλύτερα γραφικά γιατί δεν δεν φτάνει ούτε καν 1.5GB ?

Η AMD κάνει φανφαριές, όπως έκανε με το BF3 και βγήκε patch όπου έριχνε πολύ το Vram Usage..

metro ll ultra+x4 ssao+sweetfx+physx+1200p=1,5g

 

παντος εγω δεν ειχα θεμα με τα 2g που ειμουν ουτε στο bioshock ουτε στο hitman

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...